۶ نظر

عرضه اولیه گدنا روز ۴شنبه ۲۹ مرداد ۹۹ انجام شد. اما عرضه اولیه غکورش لغو شد. عرضه اولیه غزر نیز ۲ بار لغو شد و برای سومین بار عرضه شد. لذا منتظر عرضه اولیه غکورش باشید که احتمالا در شهریور است.

تا اسفند امسال، طبق اعلام وزیر اقتصاد، ۵۰ شرکت عرضه اولیه می شود که ۸ شرکت، از شرکت های سهامی عام شده وزارت صمت است. امیدواریم ایمیدرو و ایدرو که شستا ثانی لقب گرفته اند، در فهرست عرضه اولیه ها باشند. عرضه اولیه گدنا که مربوط به تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک است، به ۵ میلیون و ۳۳۴ هزار و ۲۸۶ کد حقیقی و حقوقی اختصاص یافت. تعداد ۵۱ میلیون سهم از ۳۰۰ میلیون سهم گدنا به متقاضیان عرضه شد. تقریبا به هر کد سهامداری، ۹ سهم تعلق گرفت.

قیمت هر سهم نیز ۶۰۰ تومان بود. خوب این عرضه اولیه، کوچک بود و لذا نگهداری آن تا یکسال، کار سختی نیست. اگر شما برای همه اعضا خانواده کد بگیرید، تعداد سهمیه شما در عرضه اولیه ها افزایش خواهد یافت. اگر حوصله ندارید که پرتفو اصلی شما شلوغ شود، کد آنلاین از یک کارگزاری دیگر گرفته و عرضه اولیه ها را با آن کد خریداری بفرمایید. گدنا مثل خچرخش، از جمله نمادهای بازار سرمایه کشورمان است که شاهد حضور یک سهامدار غیر ایرانی (اتریشی) در فهرست سهامداران بالای ۱ درصد هستیم.

فعالیت بزرگ ترین کترینگ خاورمیانه در تهران به سال ۲۰۱۶ میلادی باز میگردد. موضوعی که با انتقاد سعید جلیلی، دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی و نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ نیز همراه شده بود.

سهم گدنا از روز شنبه اول شهریور ۹۹، نخستین روز معاملاتی خود را پیش رو دارد. حجم مبنا گدنا، ۸ میلیون و ۳۳۳ هزار سهم است. یعنی هر روز باید به اندازه این تعداد، سهام گدنا مورد داد و ستد قرار بگیرد تا قیمت پایانی مثبت یا منفی ۵ درصد، معیار دامنه نوسان برای روز معاملاتی بعد باشد. گدنا، دامنه نوسان ۵ درصد دارد. چرا که در بازار دوم فرابورس ایران قرار دارد.

سهم گدنا

تابلو معاملاتی سهم گدنا در روز عرضه اولیه با ثبت قیمت ۶۰۰ تومان برای هر سهم

پس اولین قیمت گدنا، ۶۳۰ تومان است. اگر در روز شنبه، بیش از ۸ میلیون و ۳۳۳ هزار سهم گدنا مورد معامله قرار بگیرد، ۶۳۰ تومان، معیار دامنه نوسان روز بعد است و میشود انتظار داشت که روز یکشنبه، هر سهم گدنا بیش از ۶۶۰ تومان داد و ستد شود.

اما چون در عرضه اولیه های سهام کوچک که زیر ۱ میلیارد سهم هستند، شاهد عرضه نیستیم، به نظر می رسد که عرضه اولیه گدنا حداقل تا ۲ هفته، فروشنده خاصی نداشته باشد و لذا نمیتوان انتظار چندین +۵ متوالی برای این سهم کوچک گروه هتل و رستوران در فرابورس ایران بود.

بنابراین چون گدنا سهم کوچکی است، بر خلاف سهام بزرگی مثل شستا که ظرف ۴ روز به ۲۰ درصد رسید، برای رسیدن به ۲۰ درصد اول، حداقل باید تا هفته دوم شهریور صبر کرد. ضمنا یادتان باشد که شهریور، ۲ تعطیلی رسمی (شنبه و یکشنبه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی) داشته و بورس تعطیل است.

بنابراین به نظر می رسد که برای مشاهده ۵۰ درصد اول گدنا یعنی گدنا روی ۹۰۰ تومان، بایستی تا اخر شهریور یا حتی مهر ۹۹ صبر کرد. اگر صف خرید میلیونی گدنا متعادل شد،‌توصیه به ورود به این سهم و سهامداری بلند مدت داشت. به طور کلی، گروه غذایی و گروه هتل و رستوران، از گروه های خوب برای سهامداری بلند مدت در عصر پسا کرونا ایران عصر ۱۴۰۰ است.

سهم گدنا

برای مشاهده صورت های مالی گدنا و تصمیمات مجامع گدنا و تقسیم سود گدنا و افزایش سرمایه احتمالی گدنا به صفحه گدنا در کدال مراجعه کنید

چون سهم گدنا به تازگی عرضه اولیه شده، داده ای درباره روند سهم وجود ندارد و تحلیل تکنیکال سهم گدنا از نیمه اول زمستان ۹۹ در دسترس خواهد بود و می توان تا حدی به روند حرکتی سهم پی برد. با این حال، معمولا سهام عرضه اولیه را بایستی حداقل ۶ ماه سهامداری کرد و طبق تجربه سال ۹۸، نگهداری سهم گدنا به مدت ۱۲ ماه توصیه می شود.

سهم گدنا

تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده شرکت تهیه وتوزیع غذای دنا آفرین (گدنا) که به ۲ زبان منتشر شده است

اگر قصد ورود به گدنا دارید، بدانید که تکنیک های تابلوخوانی را باید بدانید. همچنین به حجم معاملات دقت کنید که معمولا افزایش حجم معاملاتی، معمولا نوید پایان اصلاح و اغاز روند صعودی سهم می دهد. البته همیشگی نیست و به عوامل مختلف بستگی دارد. به نظر نمی رسد در کوتاه مدت شاهد تغییر در ترکیب هیات مدیره و سهامداران عمده گدنا باشیم.

سهم گدنا

ترکیب هیات مدیره و سهامداران اصلی گدنا (Dona Catering)

اینکه یکی از کترینگ های موفق کشور وارد بورس شده است را به فال نیک میگیریم و امیدواریم شاهد حضور رستوران های زنجیره ای و دیگر کترینگ ها و تهیه غذاهای بزرگ کشور به خصوص هتل ها و موسسات گردشگری و شرکت های دانش بنیان در بورس ایران عصر ۱۴۰۰ نیز باشیم.

بورس ایران از نیمه دوم سال ۹۹ به دلیل ۱۰ عامل مهمی که در این لینک معرفی کردیم، صعودی است و تا اسفند ۱۴۰۰ شمسی شاهد فتح سقف کانال سوم (۸ میلیون واحد) توسط شاخص کل بورس خواهیم بود.

دنیای فینگرفودها و غذاهای خانگی، فرصت های کسب و کار خوبی را برای عاشقان استارت آپ و بیزینس های عصر پسا کرونا قرار می دهد تا درآمد اینترنتی داشته باشند. از ظرفیت های فود بلاگرها هم استفاده کنید.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 1 / 5. تعداد رای: 2

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

۶ نظر

ورود

  • محمد رجب پور شهریور 1, 1399

    ببخشید. به نظر تون خرید عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس چقدر نقدینگی میخوان؟ آیا نقدینگی زیادی میخوان یا خیر؟

  • احسان راکد شهریور 3, 1399

    آقای زمانی، میشه چند سهم ارزشمند برای بلند مدت معرفی کنید؟

  • ابوالفضل شهریور 5, 1399

    ببخشید. عرضه اولیه شرکت تامین سرمایه تمدن که به تازگی درج نماد شده نقدینگی زیادی میخواد؟ آیا شرکت بزرگی هست؟