گروه اسلحه سازی کالاشنیکف روسیه از تفنگ جدید AK-19 رونمایی کرد + ویدیو

گروه اسلحه سازی کالاشنیکف روسیه از تفنگ جدید AK-19 رونمایی کرد + ویدیو

در آستانه نمایشگاه بین المللی تولیدات دفاعی ARMY-2020 در مسکو، کمپانی اسلحه سازی کالاشنیکف (Kalashnikov Group) از یک نسخه جدید از اسلحه انفرادی معروف کلاشنیکف خود با نام AK-19 رونمایی کرده که در واقع از خانواده AK-12 است. این اسلحه انفرادی جدید دارای گلوله های ۵.۵۶×۴۵ میلیمتری استاندارد ناتو بوده در حالی که نسخه AK-12 از گلوله های ۵.۴۵×۳۹ میلیمتری سود می برد که گلوله و خشاب استاندارد مورد استفاده ارتش روسیه بود. تفنگ AK-19 که هنوز در مراحل توسعه قرار دارد دارای تفاوت های قابل توجهی با تفنگ AK-12 است که از آن میان می توان به بدنه پلمیری با طراحی جدید اشاره کرد.

سرپوش جدید تفنگ مذکور دارای سرکوب کننده های جرقه است و توانایی پشتیبانی از خفه کننده صدای قابل نصب سریع را نیز داراست. همچنین AK-19 از خشاب های پلیمری اختصاصی خود است که عناصر طراحی خشاب تفنگ انفرادی AK-12 را حفظ کرده است . اگر چه هنوز جزییات زیادی در مورد این تفنگ سبک جدید منتشر نشده اما می توان از ظاهر آن نیز تفاوت های متعددی را با نسخه قبلی کالاشنیکف دید. به گفته سخنگوی گروه اسلحه سازی کالاشنیکف ، AK-19 برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی تولیدات دفاعی ARMY-2020 در مسکو معرفی می شود.

تفنگ کالاشنیکوف AK-19

خاصیت ارگونومیک بهتر، دوربین عقبی جدید و بدنه تلسکوپی از ویژگی های تفنگ جدید هستند. شکل بدنه و ساختار کلی تفنگ AK-19 شباهت زیادی به تفنگ های M-4 ارتش ایالات متحده دارد. بسیاری از کارشناسان سلاح بر این باورند که کارتریج ۵.۵۶×۴۵ میلیمتری ویژگی های بالستیک بهترین نسبت به نوع قبلی مورد استفاده در تفنگ های کالاشنیکف دارد. گفته می شود که به دلیل شکل شکل کارتریج، دریفات گلوله از خشاب بسیار راحت تر و ایمن تر صورت گرفته و نقص در این زمینه کمتر رخ می دهد.نمایشگاه بین المللی تولیدات دفاعی ARMY-2020 از ۲۳ تا ۲۹ آگوست در پاتریوت پارک مسکو برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: با تفنگ «AK-12»، جدیدترین اسلحه ساخته شده توسط کمپانی کلاشنیکف آشنا شوید

با «چوکاوین» آشنا شوید؛ جدیدترین تفنگ تک تیرانداز کالاشنیکف برای اسنایپرهای روسی

منبع: armyrecognition
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • حیدر شهریور ۸, ۱۳۹۹

    ببین روسا از ak_47 رسیدن به کجا