یوسین بولت قهرمان دو سرعت دنیا به کرونا مبتلا شد

یوسین بولت قهرمان دو سرعت دنیا به کرونا مبتلا شد

تست کرونای یوسین بولت قهرمان دو سرعت جهان و برنده هشت دوره مدال طلای المپیک مثبت اعلام شده و حالا این دونده خود را در منزلش واقع در جامائیکا قرنطینه کرده است. او که هفته پیش تولد ۳۴ سالگی اش را در یک مهمانی بزرگ و بدون ماسک جشن گرفت ظاهرا در همین مهمانی به کرونا مبتلا شده است.

وزیر بهداشت جامائیکا روز گذشته رسما تایید کرد که تست کرونای یوسین بولت (رکورددار دو سرعت ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دنیا) مثبت شده است. خود این دونده حوالی ظهر دیروز ویدیویی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و اعلام نمود که منتظر دریافت نتیجه آزمایشش است.

او در حالی که در بستر بیماری به سر می برد پیامی ویدیویی از خود ضبط کرده بود چنین گفت:

فقط برای حفظ سلامتی، خودم را قرنطینه کرده ام و سعی می کنم سخت نگیرم.

تنها برنده سه دوره متوالی دو سرعت ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر المپیک (در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶) در این باره گفت که هیچکدام از علائم کرونا را نداشته و صرفا دچار بیماری تنفسی شده است.

تست کرونای یوسین بولت

بولت در ادامه گفت که تست کرونا را یکشنبه داده است؛ یعنی یک روز بعد از آنکه تولد خود را در یک مهمانی بزرگ جشن گرفت. بولت که در سال ۲۰۱۷ از ورزش کناره گیری کرد در پست اینستاگرامی خود به مناسبت روز تولدش نوشت: آن جشن بهترین تولدم بود.

پست اینستاگرامی یوسین بولت برای روز تولدش

شاید بد نباشد اشاره کنیم که بولت دو ماه پیش صاحب یک فرزند دختر شد و نام او را المپیا گذاشت. هواداران بولت در اینستاگرام برای او آرزو کردند که به زودی سلامت خود را به دست بیاورد و برخی هم او را به بی احتیاطی و عدم توجه به پروتکل های بهداشتی متهم کردند.

موارد ابتلای روزانه به کووید ۱۹ در جامائیکا به بیش از ۶۰ نفر طی چهار روز گذشته رسیده است و این کشور حالا ۱۶۱۲ مورد تایید شده کرونایی دارد و تاکنون ۱۶ نفر هم در این کشور جان خود را به خاطر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

مقامات جامائیکا اعلام کرده اند که علت افزایش موارد ابتلا بازگشایی مجدد مرزها و همچنین تعطیلی های اخیر در این کشور بوده. آنها همچنین افرادی که از پوشیدن ماسک امتناع می کنند را یکی از عوامل گسترش بیماری دانسته اند.

منبع: cnbc
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • محمد حسین شهریور ۴, ۱۳۹۹

  ایشون با این لول موفقیت هنوز نمیفهمه که تو اوج کرونا باید ماسک زد که هیچ، تولدم گرفته
  همینه میگن شعور ربطی به پول یا دستاورد نداره…
  والا من میرم سر کوچه دوتا ماسک روهم میزنم، دستکش، الکل….شوخی نیست که جون ادمه
  تازه شما مسولی در مقابل خانواده و دوستات اگه که بیمار شی یه رشته ای از ادمارو در خطر میزاری….

 • SINA شهریور ۴, ۱۳۹۹

  تلفظ اسمش «اوسین» نیست؟ مثل اون خانم بازیگر که اسمش Uma Thurman ئه که اٌما تلفظ میشه.