گران ترین گوسفند دنیا به قیمت نیم میلیون دلار به فروش رفت!

گران ترین گوسفند دنیا به قیمت نیم میلیون دلار به فروش رفت!

گوسفندی به نام دابل دایموند بعد از آنکه در مزایده ای به قیمتی نزدیک به نیم میلیون دلار به فروش رفت، به گران ترین گوسفند دنیا بدل شد.

این گوسفند از نژاد تکسل است که قیمت بالا برای آن امر جدیدی محسوب نمی شود.

اصلیت گوسفندهای نژاد تکسل به جزیره ی تکسل در کشور هلند برمی گردد. این حیوانات اندامی عضلانی و گوشت بدون چربی و باکیفیتی دارند.

گوسفند مذکور که ۶ ماه سن داشت بعد از جنگی که بر سر قیمت پیشنهادی برای آن در یک مزایده به راه افتاده بود، روز چهارشنبه ی هفته ی گذشته در شهر کوچکی در اسکاتلند به فروش رفت.

مزایده ی این گوسفند با قیمت پیشنهادی ۱۴ هزار دلار آغاز شد و خیلی زود به قیمت نهایی ۴۹۰ هزار دلار رسید. دایموند به ۳ کشاورز فروخته شد که امیدوارند بتوانند از آن نسل کِشی کنند.

گران ترین گوسفند دنیا نیم میلیون دلار

قیمت این گوسفند رکورد قبلی فروش گوسفندهای نژاد تکسل هم زد. در سال ۲۰۰۹ گوسفند دیگری از نژاد تکسل به قیمت حدوداً ۳۰۸ هزار دلار فروخته شده بود.

یکی از خریداران دابل دایموند به گاردین گفته که از قبل از مزایده چشمش به دنبال این گوسفند بود: «ما می دانستیم با چیز خاصی طرف هستیم. این گوسفند حیوان خاصی است و بهترین ژن ها را دارد. فقط هفت هشت نفر بودند که واقعاً واقعاً آن را می خواستند، به خاطر همین هم قیمتش بالا رفت.»

این خریدار که با همسرش به کار پرورش گوسندهای نژاد تکسل در مزرعه شان در انگلیس مشغول است گفت به ندرت پیش می آید که گوسفندی چنین قیمتی پیدا کند.

او به گاردین گفته: «برداشت اشتباه از حرفم نکنید. پرداخت چنین مبلغ زیادی برای یک گوسفند درست نیست و به طور قطع نباید آن را بازتابی از جامعه ی کشاورزی بدانند.»

بیشتر بخوانید:

با ۱۰ مورد از گران قیمت ترین حیوانات دنیا آشنا شوید

با مشهورترین و پردرآمدترین حیوانات اینفلوئنسر در اینستاگرام آشنا شوید

حیوانات خانگی عجیب که در خانه بازیگران مشهور جا خوش کرده‌اند

پشمالوهای میلیونر؛ با حیوانات خانگی آشنا شوید که ثروت عظیم صاحبانشان را به ارث بردند

از سگ‎های پوتین تا اسب‎های ملک عبدالله؛ با حیوانات خانگی رهبران سیاسی دنیا آشنا شوید

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • مهدی شهریور ۱۰, ۱۳۹۹

    میگیرن تاکثیرش می کنن