حکم پرونده اکبر طبری و قاضی فیلترینگ تلگرام اعلام شد

حکم پرونده اکبر طبری و قاضی فیلترینگ تلگرام اعلام شد

سخنگوی قوه قضاییه از صدور رای پرونده اکبر طبری و قاضی فیلترینگ تلگرام خبر داد. غلامحسین اسماعیلی درباره صدور رای پرونده اکبر طبری گفت: او در دو عنوان اتهامی تبرئه و در ۶ مورد دیگر دادگاه در چارچوب قوانین، مجازات حبس و جزای نقدی صادر کرده است. رای هنوز غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است. طبری بابت تشکیل شبکه ارتشا به ۳۱ سال حبس تعزیری و ضبط اموال محکوم شده است. بعد از برگزاری جلسات متعدد دادگاه کیفری یک استان تهران و استماع مدافعات متهمان و وکلای آن‌ها نهایتا، دادگاه رای خود را در مورد پرونده اتهامی اکبر طبری صادر کرده است.

حکم متهمان پرونده اکبر طبری اعلام شد

اسماعیلی افزود: از آنجاییکه برابر ضوابط و مقررات قانونی در فرآیند رسیدگی به پرونده، مجوزهای قانونی برای انتشار جزییات جلسه دادگاه و موارد اتهامی اعلام شده بود مجاز هستیم که محکومیت صادره از ناحیه دادگاه را نیز اعلام نماییم. مجموعا طبری به پرداخت هزار میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده است. علاوه بر آن این فرد به حدود ۱۷۹ میلیارد ریال جزای ضبط وجوه نقدی که بابت ارتشا اخذ کرده نیز محکوم شده است.

حکم متهمان پرونده اکبر طبری اعلام شد

سخنگوی قوه قضاییه رأی دیگر متهمان این پرونده را نیز اعلام کرد که در آن ها به نام بیژن قاسم زاده سنگرودی اشاره شده و اعلام کرده که این قاضی که با نام قاضی پرونده فیلتر تلگرام شناخته می شود به انفصال دائم از خدمات دولتی و ۱۰ سال حبس تعزیری و ضبط مال ناشی از ارتشا و جزای نقدی محکوم شده است. اسماعیلی در این باره تصریح کرد: «دو نفر از قضات یعنی «بیژن قاسم زاده» به جرم تأثیر نفوذ افراد و دریافت رشوه به انفصال دائم از خدمات دولتی و تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی و ضبط اموال و «حمیدرضا علیزاده» به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و ضبط اموال و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند و سایر متهمان هم محکومیت‌هایی دارند».

حکم متهمان پرونده اکبر طبری اعلام شد

بدین ترتیب متهمان اصلی پرونده به شکل زیر محکوم شده اند:

  • اکبر طبری به ۳۱ سال حبس تعزیری، پرداخت هزار میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت و ۱۷۹ میلیارد ریال جزای ضبط وجوه نقدی که بابت ارتشا اخذ کرده
  • فرهاد مشایخ به ۱۵ سال حبس تعزیری و جزای نقدی
  • رسول دانیال زاده به ۱۵ سال حبس تعزیری
  • بیژن قاسم زاده سنگرودی، به انفصال دائم از خدمات دولتی و ۱۰ سال حبس تعزیری و ضبط مال ناشی از ارتشا و جزای نقدی
  • حمیدرضا علیزاده به ۱۰ سال حبس، ضبط مال ناشی از عمل مجرمانه و جزای نقدی

لازم به ذکر است که رأی ونده مربوط به تعدادی از متهمان این پرونده که متواری هستند هنوز اعلام نشده و پرونده آن ها هنوز مفتوح است.

بیشتر بخوانید: جزییات جالب از محاکمه سلطان رشوه: اکبر طبری، معاون سابق قوه قضاییه

مصطفی نیاز آذری کیست؟ متهم فراری پرونده ارتشاء اکبر طبری

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود