۵ افشاگری کتاب جدید در مورد دونالد ترامپ که ممکن است برای کاخ سفید گران تمام شود

۵ افشاگری کتاب جدید در مورد دونالد ترامپ که ممکن است برای کاخ سفید گران تمام شود

دلایل زیادی برای انتظار بی سابقه برای کتاب جدید باب وودوارد وجود دارد و البته این که چرا این کتاب و محتویات آن می تواند برای کاخ سفید نگران کننده باشد. وودوارد اکنون ۴۹ سال است که برای روزنامه واشنگتن پست کار می کند و کتاب های مشابهی در مورد باراک اوباما، جرج دبلیو بوش و بیل کلینتون نوشته است. و در کنار کارل برنشتین، می توان گفت که او تنها روزنامه نگاری است که توانسته سقوط یک رییس جمهور ایالات متحده را رقم بزند. این دو باعث افشای ماجرای مشهور به واترگیت شدند که در نهایت منجر به کناره گیری ریچارد نیکسون از مقام ریاست جمهوری شد. وودوارد در تازه ترین کتاب خود با عنوان «خشم» (Rage) متن مصاحبه های متعدد خود با دونالد ترامپ از طریق تلفن را افشا کرده که برخی از اطلاعات ذکر شده در آن حیرت انگیز است.

باب وودوارد در تازه ترین کتاب خود با عنوان «خشم» (Rage) متن مصاحبه های خود با دونالد ترامپ را افشا کرده که برخی از اطلاعات ذکر شده در آن حیرت انگیز است.

۱- دونالد ترامپ توسعه یک زرادخانه هسته ای جدید مخفیانه را تایید کرده است

در اولین مصاحبه، وودوارد می گوید که ترامپ مشتاق است یک سری تصاویر که به تازگی از ملاقاتش با کیم جونگ اون بدست او رسیده را به وی نشان دهد. این تصاویر در مورد لحظه ای است که ترامپ از مرز بین دو کره گذشته و وارد خاک کره شمالی می شود. اما در حین صحبت کردن در مورد این تصاویر، دونالد ترامپ در مورد یک زرادخانه هسته ای مخفی صحبت می کند: «من یک سیستم تسلیحاتی هسته ای ساخته ام که هیچ کسی قبلاً در این کشور نداشته است. ما چیزهایی داریم که هرگز ندیده ای و چیزی در مورد آن ها نشنیده ای. ما چیزهایی داریم که پوتین و شی هرگز در مورد آن چیزی نشنیده اند. هیچکس، چیزی که ما داریم فوق العاده است». وودوارد می گوید که منابع نظامی واقعیت این ادعا را تایید کرده اما از افشای آن توسط دونالد ترامپ تعجب کرده اند.

۲- ترامپ اعتراف کرده که ریسک واقعی کووید-۱۹ را مخفی کرده است

رییس جمهور ایالات متحده تایید کرد که هفته ها قبل از اولین مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ در ایالات متحده می دانسته که این ویروس از طریق سفرهای هوایی به کشور منتقل شده و مرگبار است. در مصاحبه ای که بین وودوارد و ترامپ در ماه فوریه صورت گرفته، رییس جمهور ایالات متحده خطاب به وودوارد چنین گفته است :«این یک بیماری مرگبار است. از طریق هوا منتقل می شود. این همیشه سخت تر از تماس است. لازم نیست به چیزی دست بزنید، درسته؟ فقط هوا، فقط کافیست هوا را نفس بکشید و اینطور است که منتقل می شود. همچنین حتی از آنفلوانزاهای شدید شما نیز مرگبارتر است». بر اساس ادعای وودوارد، دونالد ترامپ یک ماه بعد اعتراف کرده که عمداً خطرات ویروس کرونا را کمتر از واقعیت جلوه داده است: «همیشه می خواستم آن را کم خطر جلوه دهم. هنوز هم کم خطر جلوه دادن آن را می خواهم زیرا نمی خواهم وحشت عمومی ایجاد شود».

۳- کیم جونگ اون «عاشق ناامید شده» به ترامپ گفته است که ملاقات آن ها شبیه یک «فیلم فانتزی» بوده است

در کتاب وودوارد جزییات زیادی از ملاقات بین دو رهبر افشا شده است. ظاهراً ترامپ و رهبر کره شمالی ۲۵ نامه خصوصی و محرمانه به هم نوشته اند که بخش زیادی از آن ها به ماهیت تاریخی و توصیف سه ملاقات رو در روی این دو مربوط بوده است. در یکی از این نامه ها، کیم می گوید که یکی از ملاقات هایشان «یادآور صحنه ای از یک فیلم فانتزی» بوده است. اما این دیدارها ناتمام ماند، بعد از اینکه دونالد ترامپ به این نتیجه رسید که کیم جونگ اون برای بستن قرارداد آمادگی ندارد. به گفته وودوارد، در نامه ای که کیم در ۵ آگوست ۲۰۱۹ به ترامپ نوشته، کیم «شبیه یک دوست یا عاشق ناامید شده» بوده است.

باب وودوارد در تازه ترین کتاب خود با عنوان «خشم» (Rage) متن مصاحبه های خود با دونالد ترامپ را افشا کرده که برخی از اطلاعات ذکر شده در آن حیرت انگیز است.

۴- دونالد ترامپ استیضاح خود را با اقدام کیم جونگ اون در کشتن دایی خودش مقایسه کرده است

در یکی از پاراگراف های مهم کتاب «خشم»، ترامپ به وودوارد می گوید که «دوست» او کیم جونگ اون دایی خود را به قتل رسانده و بعد از بریدن سرش، آن را زیر راه پله هایی دفن کرده که مقامات ارشد کشور معمولاً از روی آن عبور می کنند. ترامپ با خنده در این مورد گفته است: «نانسی پلوسی با خود خود گفت، آهان، بیایید او را استیضاح کنیم. فکر می کنید آن موضوع خشن بود؟ نه این [کار کیم جونگ اون با دایی اش] خشن است».

باب وودوارد در تازه ترین کتاب خود با عنوان «خشم» (Rage) متن مصاحبه های خود با دونالد ترامپ را افشا کرده که برخی از اطلاعات ذکر شده در آن حیرت انگیز است.

۵- ترامپ ژنرال های خود را «کودن» خطاب کرده و دستیارانش در مورد واکنش جمعی نسبت به او صحبت کرده بودند

نکات زیادی در مرود رویکرد دونالد ترامپ در سیاست خارجی و نسبت به متحدان بین المللی وجود دارد اما نکته اصلی این است که وی می خواهد خود در مورد این مسائل تصمیم گیری کرده و ظاهراً ارزش برقراری و تداوم اتحاد با متحدان در سراسر جهان را درک نمی کند. در بخش هایی از کتاب وودوارد از زبان ترامپ چنین آمده است: «ژنرال های لعنتی من یک مشت کودن هستند. آن ها اهمیت بیشتری به اتحادهایشان می دهند تا قراردادهای تجاری». در بخش دیگری از این کتاب آمده است که جیمز ماتیس که وزیر دفاع سابق ترامپ بود، و دوستش دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی دولت او در مورد افشاگری علیه رییس جمهور و مخالفت علنی با او صحبت کرده اند. در این کتاب از زبان ماتیس چنین آمده است: «این خوب نیست، شاید در برهه ای بخواهیم ایستادگی کرده و افشاگری کنیم. شاید زمانی فرا برسد که باید به صورت دسته جمعی واکنش نشان دهیم».

کتاب باب وودوارد با عنوان «خشم» امروز سه شنبه ۱۵ سپتامبر به طور رسمی منتشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ادعاهای وکیل سابق دونالد ترامپ: استفاده از ایوانکا به عنوان طعمه و آزار زنان در دفتر کار

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود