۱۲ سال حبس در انتظار دندانپزشکی که روی اسکوتر برقی دندان بیمارش را کشید + ویدئو

۱۲ سال حبس در انتظار دندانپزشکی که روی اسکوتر برقی دندان بیمارش را کشید + ویدئو

یک دندانپزشک آلاسکلایی که ویدئویی از او در حال کشیدن دندان یک زن، سوار بر اسکوتر برقی منتشر شده بود، حالا از سوی دادگاه آلاسکا به تحمل حبس محکوم شده است.

نام ست لوکهارت زمانی در فضای مجازی پیچید که سال گذشته در جریان تحقیق درباره ی فعالیت دندانپزشکی اش ویدئویی از او به دست آمد. در این ویدئو که مربوط به سال ۲۰۱۶ است، لوکهارت در حالی که سوار بر یک اسکوتر برقی است، روی یک بیمار خم می شود، دندان او را می کشد و با اسکوتر از اتاق خارج می شود. شاکیان لوکهارت می گویند این ویدئو وقتی به دست آن ها افتاد که او خود آن را برای افرادی در خارج مطبش ارسال کرد.

چند روز قبل دادگاهی در آلاسکا لوکهارت را به تحمل ۲۰ سال حبس محکوم کرد که ۸ سال آن معلق شد و او در حقیقت ۱۲ سال به زندان خواهد رفت. لوکهارت در ماه ژانویه در ۴۶ فقره جرم از جمله اختلاس، کلاهبرداری و فعالیت های دندانپزشکی خلاف قانون، مقصر شناخته شد.

دولت آلاسکا اولین بار در سال ۲۰۱۶ به دنبال گزارش یکی از کارکنان سابق لوکهارت شروع به تحقیق درباره ی این دندانپزشک کرد. این شخص گفته بود اوکهارت بیشتر از حد لازم به بیمارانش داروی بی حسی تزریق می کند تا پول بیشتری از آن ها بگیرد. لوکهارت در نهایت مجبور به پرداخت ۲/۵ میلیون دلار جریمه به بیمه ی دولتی مدیکید به خاطر دریافت مبالغ غیرضروری شد.

دادگستری آلاسکا در بیانیه ای اظهار کرد: «لوکهارت بسیاری از بیماران خود را با تزریق بیشتر داروی بی حسی تا دم مرگ برد، بدون آنکه تخصص این کار یا رضایت بیماران خود را داشته باشد. او از بیمه ی دولتی مدیکید دزدی و از رؤسای خود کلاهبرداری کرد.»

ورونیکا ویلهلم، همان بیماری که در ویدئوی منتشر شده از لوکهارت بود، سال گذشته با لوکهارت در دادگاه رو دررو شد.

ویلهلم در دادگاه گفت: «چیز بدی درمورد کشیدن دندانم نمی توانم بگویم، بابت آن ممنونم، اما واقعاً فکر می کنم کاری که کردید توهین آمیز، خودشیفتگی و احمقانه بود.»

لوکهارت بعد از محکوم شدنش، با خواندن بیانیه ای در دادگاه از بیمارانش عذر خواهی و اظهار پشیمانی کرد و خواستار تجدیدنظر در حکم صادره برای خود شد.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • ali شهریور ۳۰, ۱۳۹۹

    گفتین دندون پزشکی. تو تلگرام تو یه کانال خبر نوشته یکی خودکشی کرد چون نتونست پزشکی قبول بشه.
    چرا؟ چرا مملکت به اینجا رسیده؟

  • امین مهر ۱, ۱۳۹۹

    چون کشور بدست سلطان ها و مافیا ها اداره میشه