ابراز پشیمانی سعید راد از بازی در سریال «دل» و واکنش منوچهر هادی و یکتا ناصر

ابراز پشیمانی سعید راد از بازی در سریال «دل» و واکنش منوچهر هادی و یکتا ناصر

از قرار معلوم حواشی و جنجال های سریال دل تمامی ندارد. این بار یکی از بازیگران آن، سعید راد با ابراز پشیمانی از بازی در این سریال، به انتقاد از آن پرداخته است.

سعید راد ، بازیگر باسابقه ی سینما و تلویزیون در گفتگوی اخیر خود با رادیو تهران، درباره ی حضور خود در سریال شبکه نمایش خانگی دل، ساخته ی منوچهر هادی گفت:

«می‌خواستم بازی در سریال‌های خانگی را تجربه کنم. نمی‌خواهم بگویم کاش نمی‌کردم چون دیر یا زود این اتفاق می‌افتد. اما این کار راضی‌کننده نبود. چون سناریو را کامل نخوانده بودم و ۱۰ صفحه، ۱۰ صفحه در اختیار من قرار می‌دادند. حتی زمانی موردی پیش آمد به من گفتند سناریو را می‌خواندی! من راضی نیستم چون برای این نقش‌ها ساخته نشدم. آن سینمایی که کار می‌کردم، سینمای ۳۵ میلیمتری از بین رفته است.»

انتقاد سعید راد از سریال دل

وقتی مجری برنامه به برخی موارد غیر منطقی در داستان سریال اشاره کرد و از سعید راد پرسید آیا به چنین مسائلی اعتراض نکردید، او در جواب گفت:

«اصلاً مسئله اعتراض نیست. این اشتباهی بود که من کرده‌ام و پای آن ایستاده‌ام. تا آخر کارم را تمام کردم، چون عادت ندارم کاری را قبول کنم و آن را به حال خودش رها کنم. تجربه‌ای بود که برای من جالب نبود و امیدوارم هیچ‌وقت دیگر تکرار نشود.»

سعید راد همچنین گفت که خودش این سریال را در زمان پخش دنبال نکرده و در این باره توضیح داد:

«این کار را دنبال نکردم، برای اینکه می‌دانستم چه خبر است. مطمئناً اذیت می‌شدم. من جلسه هفتم و هشتم فیلمبرداری، فهمیدم اما چون تعهد داده بودم باید ادامه می‌دادم. سعی کردم فضایی باشد گروه اذیت نشود. من همیشه یک چیزی را گفتم آدم‌هایی که فکر می‌کنند کارهای بزرگ می‌کنند خودشان باید بزرگ شوند و بزرگ فکر کنند؛ اگر نمی‌توانند بزرگ فکر کنند حتماً نمی‌توانند کارهای بزرگ انجام دهند.»

وی افزود:

«سینمای ما و نمایش‌خانگی همین است! بلبشویی است که همه از هم دفاع‌ می‌کنند. کارگردان چیزهایی می‌گوید که من تا به حال نشنیدم و دفاع‌هایی می‌کنند که قابل تأمل است. فضای‌مجازی در این میان، همه را هدف قرار می‌دهد. مردم به خودشان حق می‌دهند هر نوع توهین و تشویق بی‌موردی را داشته باشند.»

وی با بیان اینکه ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در این چند سال مخاطب را جذب سریال‌های ترکیه‌ای و خارج از کشور کرده‌ایم و هیچ‌کسی هم مقصر نیست، تصریح کرد:

«فقط تعجب می‌کنم چرا تلویزیون با این مدیران لایق و بودجه‌های خوب، این چیزها را درست می‌کند که جذاب نیستند. مردم به طرف چیزهایی می‌روند که شاد باشد و یکسری چیزهایی ببینند که زندگی را به قول امروزی‌ها به سمت لاکچری‌بازی ببرد. در انتخاب بازیگران آنقدر اشتباه می‌کنند که چهره حامد بهداد و ساره بیات برای اینطور نقش‌ها ساخته نشده‌. چون آنقدر افسرده، غم‌بار و سن بالا هستند.»

راد در پاسخ به این سوال که اعتراض نداشتید، تصریح کرد:

«اعتراض کردم اما دیدم که من باشم یا نباشم فرقی نمی‌کند. صورت‌شان شاد نیست برای عشق و عاشقی که مردم همذات‌پنداری کنند! حامد بهداد بازیگر فوق‌العاده‌ای است و ضد قهرمان‌ خوبی است. اما مگر من خودم در نقش پدر چه کاری می‌توانستم بکنم؟ اوایل قدری خواستم با طرح و اصولِ خودم پیش بروم اما دیدم فضا این طوری نیست. می‌خواهند زود بگیرند و تمام کنند؛ ۲۰ قسمت را ۳۰ قسمت و ۳۰ قسمت را ۴۰ قسمت کنند و حتی یک مقدار جا داشت حتی ۵۰ قسمت هم سریال را درمی‌آورند. چون مردم مهم نیستند و می‌خواهند تجارت کنند.»

وی در پایان گفت:

«من این شناخت را دارم که بگویم اشتباه کردم و سعی میکنم دیگر این کار را نکنم. چون من هم که ۷۰ فیلم پشتم است، دارم به مخاطب توهین می کنم و این قشنگ نیست.»

در این میان اما انتقادات تند سعید راد از سوی منوچهر هادی، کارگردان سریال دل و همسرش یکتا ناصر بی پاسخ نماند.

پس از این مصاحبه ، منوچهر هادی با انتشار عکسی دو نفره از خود و سعید راد در اینستاگرام خود اینگونه به صحبت های راد واکنش نشان داد:

«سعید راد عزیز :

خودت دوست داری بچه ها سعید جون صدات کنن.

سعید جون :

اگر به هر دلیلی این همکاری به سلیقه شما خوش نیامده و خاطر زیبای شما را آزرده، من تمام قد به احترام شما، مهربانی هایت و سابقه درخشانت در حوزه بازیگری می ایستم و فقط، به خاطرات خوبی که در پشت صحنه با شما داشتم فکر میکنم. هر نقدی به سریال دل و بازی شما هست اشکال من است و این را می پذیرم. با تمام وجودم و همه تلاشم سریال دل را ساخته ام و پای کارم چه خوب چه بد ایستاده ام. از همه کسانی که به هر دلیلی با سریال دل ارتباط برقرار نکردند هم عذر خواهی می کنم.»

یکتا ناصر، همسر هادی هم که خود در سریال دل نقش آفرینی کرده است به پست همسرش واکنش نشان داد و در کامنتی زیر این پست که تصویر آن را در استوری اینستاگرام خود هم منتشر کرد نوشت:

«منوچهر عزیزم در این دوران خیلی از آدم‌ها یاد گرفتن که تعریف‌ها رو مال خودشون کنن و انتقادات رو به دیگران حواله بدهند. حقا که جایگاه بلند تو تحسین‌برانگیز و است و وسوسه رسیدن به آن برای بعضی حسادت را جایز می‌کند. می‌دانم که حرف‌های نابه‌جا را به دل نمی‌گیری و می‌دانم که نادرند کسانی که اینقدر خالصانه برای کارشان زحمت می‌کشند و جواب دشمنان و کینه توزان‌شان را هم با مهربانی می‌دهند.برقرار باش»

سریال دل که از شبکه نمایش خانگی در حال پخش است و به قسمت های پایانی خود نزدیک می شود از زمان آغاز پخش خود با حواشی و انتقادات زیادی همراه بوده است.

مسعود فراستی، منتقد مشهور، چندی قبل با انتقاد شدید از سریال دل ، اینکه کارگردان این کار در یکی از مؤسسات هنری آموزش کارگردانی می دهد را فاجعه عنوان کرد.

افسانه بایگان، یکی از بازیگران سریال دل هم در مصاحبه ی اخیر خود با ماهنامه فیلم در پاسخ به این سؤال که چرا همه چیز و همه ی شخصیت ها در این سریال همیشه شیک و اتو کشیده هستند گفت این خواست کارگردان بوده و همچنین اظهار کرد قبل از شروع کار، فیلمنامه و نقش خودش را دوست داشته اما حالا که مشغول دیدن سریال است تصور می کند که ریتم سریال کمی کند است و نباید اینگونه می بود.

منوچهر هادی ، کارگردان سریال دل هم در مصاحبه ی خود با ماهنامه فیلم با اذعان به کند بودن ریتم سریال، بابت آن از مردم عذرخواهی کرد. او همچنین ادعا کرد بازخوردهای بسیار خوبی هم از سمت مخاطبان، چه در داخل و در خارج ایران گرفته و بسیاری تشنه ی تماشای قسمت های بعدی سریال دل هستند. منوچهر هادی اظهار کرد سریال دل قطعاً سلیقه ی قشر فرهیخته ی جامعه نیست و مقایسه ی سریال خود با سریال های خارجی را غلط دانست. او بودجه ی ساخت سریال ها را هم در کیفیت آن ها مؤثر دانست.

بیشتر بخوانید:

عکسی که قسمت آخر سریال دل را لو داد

پاسخ منوچهر هادی به انتقادات وارده به سریال دل: «دل برای فرهیخته ها نیست»

نظر مسعود فراستی درباره سریال دل: فاجعه است!

روایت عاشقی ساره بیات و حامد بهداد در «دل» منوچهر هادی

 

دیدن این ویدئو را به شما توصیه می کنیم:

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود