دستگیری یک زن به دلیل ارسال نامه سمی برای دونالد ترامپ

دستگیری یک زن به دلیل ارسال نامه سمی برای دونالد ترامپ

یک زن به دلیلی که ارسال نامه ی آغشته به سم برای دونالد ترامپ عنوان شده دستگیر شده است.

فرد مظنون که هویت او فاش نشده است، روز یکشنبه توسط مأموران اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا در یک گذرگاه مرزی در نیویورک دستگیر شد.

اینطور که گفته می شود این زن بسته ای حاوی سم رایسین به آدرس کاخ سفید برای شخص دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ارسال کرده است.

ارسال نامه سمی برای دونالد ترامپ

تمام بسته هایی که به کاخ سفید پست می شوند پیش از ارسال به اتاق نامه های اقامتگاه رئیس جمهور در کاخ، در جای دیگری بررسی می شوند و بسته ی مذکور هم هفته ی گذشته در جریان همین بررسی ها کشف شد.

وقتی آزمایش ها نشان داد نامه ی ارسال شده آغشته به سم مرگبار رایسین است، مقامات امنیتی شروع به تحقیق و بررسی برای رهگیری فرستنده ی نامه کردند.

مقامات آمریکایی در بیانیه ای اعلام کردند: «اف‌بی‌آی و همکاران ما در سرویس امنیتی و سرویس بازرسی پست آمریکا در حال تحقیق و بررسی درباره ی نامه ی مشکوکی هستندد که به صندوق پستی دولت ارسال شده است.»

«در حال حاضر هیچ خطری امنیت عمومی را تهدید نمی کند.»

فرد مظنون وقتی دستگیر شد که تلاش داشت تا دوباره از کانادا وارد خاک آمریکا شود و پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا تأیید کرده که در حال همکاری با اف‌بی‌آی در رسیدگی به این پرونده است.

کاخ سفید و سرویس امنیتی آمریکا از اظهار نظر در این خصوص خودداری کرده اند.

ماده ی رایسین به طور طبیعی در گیاه کرچک وجود دارد اما برای تبدیل آن به یک سلاح بیولوژیک باید تغییراتی عمدی روی آن صورت گیرد.

قرارگیری در معرض سم رایسین به قدر نوک سوزن کافی است تا فرد ظرف ۳۶ تا ۷۲ ساعت بعدی جان خود را از دست دهد. این سم هیچ پادزهری ندارد.

این اما اولین بار نیست که نامه ای آغشته به رایسین برای مقامات آمریکایی ارسال می شود و پیش از این هم حوادث متعددی از این دست رخ داده است.

در سال ۲۰۱۸ مردی به نام ویلیام کلاید آلن سوم، اهل ایالت یوتای آمریکا، به انجام حملات متعدد با استفاده از سم رایسین متهم شد. او نامه هایی برای دونالد ترامپ و دیگر مقامات دولت فدرال از جمله کریستوفر ری، رئیس اف‌بی‌آی ارسال کرده بود که همگی آغشته به سم رایسین بودند.

دیدن این ویدئو را به شما توصیه می کنیم:

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • the mk مهر ۱۱, ۱۳۹۹

    دقیقا تو سریال بریکینگ بد هم میخواستن از همین سم استفاده کنن