عطرهای مورد علاقه زنان خاندان سلطنتی بریتانیا؛ از ملکه تا عروس های سلطنتی

عطرهای مورد علاقه زنان خاندان سلطنتی بریتانیا؛ از ملکه تا عروس های سلطنتی

کافی است یکی از اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا با لباسی از برند خاصی در انظار عمومی ظاهر شود یا از محصول یا برندی تعریف کند؛ همین اتفاق ساده بیشتر شدن فروش آن برند یا محصول را حتمی می کند. این مسأله که با عناوینی مثل «اثر مگان مارکل» یا «اثر کیت میدلتون» از آن یاد می شود شاهدی است بر قدرتی که این چهره ها می توانند به یک برند یا ترند دهند. این مسأله در مورد عطرها هم صدق می کند و انتخاب های آن ها خیلی زود به فروش می روند.

در بعضی موارد ممکن نیست بتوان دقیقاً همان عطر را تهیه کرد چون اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا دوست دارند با عطرسازانی کار کنند که یک فرمول اختصاصی برای آن ها درست کنند. جزئیات سفارش هایی که اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا به عطرسازها می دهند مخفی نگه داشته می شود و هرگز همان ترکیب در دسترس عموم قرار نمی گیرد. با این حال گاهی خود یا نزدیکان شان از عطرهای مورد علاقه ی آن ها گفته اند.

در ادامه با عطرهای مورد علاقه ی زنان خاندان سلطنتی بریتانیا آشنا خواهیم شد.

مگان مارکل

مگان مارکل از طرفداران پروپا قرص عطر است و در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۶ آن را یکی از چیزهای مورد علاقه اش عنوان کرده. او در این مصاحبه گفته بود: «آنقدر که اگر از خانه بروم بیرون و ببینم عطر نزدم، حتماً برمی گردم خانه.»

مارکل گفته بود نت های شاداب و سبک را می پسندد: «من از عطرهای مختلفی استفاده می کنم. یکی از آن ها عطر Côte d’Azur Eau de Parfum از برند Oribe است که رایحه ای شیرین اما گل مانند با نت های چوب صندل و میوه های تازه دارد. بعدی عطر Wild Bluebell از برند Jo Malone است که یک ترکیب تند و گل مانند دارد و عطر  Wood Sage and Sea Salt از برند Jo Malone که بوی تند خوبی دارد.»

عطر Côte d’Azur Eau de Parfum از برند Oribe
عطر Wild Bluebell از برند Jo Malone
عطر  Wood Sage and Sea Salt از برند Jo Malone
عطر Beramotto di Positano از برند Floris

مارکل برای عطر روز عروسی اش سراغ عطرسازهای خاندان سلطنتی بریتانیا یعنی برند Floris رفت (برندی که عطرهای ملکه انگلیس را می سازد) . عطر عروسی مگان مارکل با الهام از عطر Beramotto di Positano این برند ساخته شد و نت هایی از ترنج، شکوفه پرتقال، زنجبیل و چای سبز داشت.

مارکل دوست دارد محصولات مراقبت از پوست خود را هم بر اساس رایحه ی آن ها انتخاب کند. او در مصاحبه ی خود گفته بود: «شامپوی بدنم رایحه ی اسطوخودوس دارد. عاشق این بو هستم و مدت زیادی هم می ماند. عطر بادام هم خیلی خوب است اگر بوهای گرم و شیرین را دوست داشته باشید. همیشه یکی از این دو تا رایحه را انتخاب می کنم.»

کیت میدلتون

عروسی های سلطنتی و عطرهای عروس های آن ها خود باعث شکل گیری ترندهایی شده اند و وقتی هم که کیت میدلتون برای عروسی خود عطری با رایحه ی گل های سفید انتخاب کرد که فقط ۸ ترکیب داشت، این نکته به خوبی ثابت شد. او عطر White Gardenia Petals را انتخاب کرد که از یک برند انگلیسی کوچک و مستقل به نام Illuminum است. نت های اصلی این عطر ترکیب سبکی از گل های سوسن، یاس و گاردنیا است. وقتی رسماً اعلام شد این همان عطری بود که دوشس کمبریج برای روز عروسی خود انتخاب کرده بود، طولی نکشید که موجودی این عطر در فروشگاه ها به پایان رسید.

عطر White Gardenia Petals از برند Illuminum
عطر Orange Blossom از برند Jo Malone

دیگر عطر مورد علاقه ی کیت میدلتون Orange Blossom, Grapefruit and Lime از برند Jo Malone است. به درخواست میدلتون شمع های مخصوصی طراحی شد تا وقتی عروس سلطنتی برای عقد وارد کلیسا می شد بوی این عطر در فضا منتشر شود.

پرنسس دایانا

اینطور که گفته می شود پرنسس دایانا قبل از رفتن به کلیسا برای ازدواج با پرنس چارلز به قدری عصبی بود که تمام شیشه ی عطر را اشتباهاً روی خود خالی کرده بود. او برای روز عروسی خود عطر Quelques Fleurs از برند Houbigant Paris را انتخاب کرده بود که ترکیبی از ۱۵ هزار گل، از رز و شکوفه پرتقال گرفته تا زنبق دره بود.

عطر Quelques Fleurs از برند Houbigant Paris
عطر Bluebell برند Penhaligon

به گفته ی مری گرینول، میکاپ آرتیست پرنسس دایانا، او «همیشه ی همیشه ی همیشه» عطر می زد. پرنسس دایانا برای پوشش های روزمره ی خود از عطر  Bluebell برند Penhaligon استفاده می کرد که رایحه ای شاداب و گل مانند دارد.

ملکه الیزابت دوم

گرچه تا به حال هیچ تأیید رسمی ای در این خصوص وجود نداشته اما گفته می شود ملکه الیزابت دوم برای روز عروسی خود از عطر White Rose برند Floris استفاده کرد (همان برندی که مگان مارکل هم عطر عروسی خود را از آن انتخاب کرد). این عطر نت هایی از رز، زنبق، بنفشه و یاس دارد. طبق گفته های کاخ باکینگهام، زنبق دره یکی از گل ها و رایحه های مورد علاقه ی ملکه است. این گل نقش پررنگی هم در دسته گل تاجگذاری او داشت.

عطر White Rose از برند Floris

بیشتر بخوانید:

نگاهی به مشهورترین و زیباترین تاج های زنان خاندان های سلطنتی دنیا

نگاهی به لباس عروس های خاندان های سلطنتی دنیا در روز عروسی شان

 

دیدن این ویدئو را به شما توصیه می کنیم:

منبع: vogue
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود