«شیما نیاورانی»: هنرپیشه و خواننده ایرانی در سوئد

«شیما نیاورانی»: هنرپیشه و خواننده ایرانی در سوئد

شیما نیاورانی دختر ۱۶۵ سانتی متری متولد شانزدهم تیر ماه سال شصت و چهار در تهران است. او در عرصه خوانندگی و بازیگری در استکهلم سوئد فعالیت دارد و تا کنون در حدود چهل تئاتر، فیلم سینمایی و تلویزیونی نقش آفرینی کرده است. شیما نیاورانی فعالیت هنری خود را از سن نوزده سالگی آغاز کرد و تا کنون جوایز زیادی دریافت کرده است.

شیما نیاورانی در فیلم ها و برنامه های شبکه تلویزیونی SVT و TV4 سوئد حضور داشته است و در سودرا تئاترن استکهلم، بارها روی صحنه رفته است. شیما نیاورانی در رادیو سوئد به عنوان بازیگر برنامه های طنز حضور یافته و در رادیو سوئد P3 به عنوان صداپیشه خبرنگار عروسی و بهشت طنز شناخته می شود.

شیما نیاورانی در سال ۲۰۱۵ میلادی در سریال کمدی BOY MACHINE در شبکه تلویزیونی TV4 حضور یافت. فیلم هایی که شیما نیاورانی در آن حضور یافته عبارتند از فیلم جنگجویان عشق در سال ۲۰۰۹ میلادی، زندگی در فاگرویگ در سال ۲۰۰۹، فیلم همه چیز می ا فتد در سال ۲۰۱۳، فیلم چیزی باید خراب شود در سال ۲۰۱۴.

در سال ۲۰۱۶ میلادی، شیما نیاورانی و بهار پارس نامزد دریافت جایزه Guldbagge برای نقش اول شدند. شیما نیاورانی در سوئد بیش تر در حوزه موسیقی فعالیت دارد. شیما نیاورانی تا کنون چند جایزه از روزنامه داگنز نی هیتر سوئد دریافت کرده است و از هنرمندان مطرح ایرانی مقیم این کشور سرد اسکاندیناوی است.

استایل شیما نیاورانی در کنار دوستان سوئدی در سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی در استکهلم

برای گوش کردن فایل های موسیقی و فعالیت های موزیکال شیما نیاورانی بایستی به صفحه ایشان در سایت اسپاتیفای (spotify.com) مراجعه کنید. شیما نیاورانی در اینستاگرامش، خود را خواننده، هنرپیشه و نویسنده معرفی می کند و در بیوگرافی اینستاگرامش نوشته اینجا خانه Shimmy است. او ترانه Shimmy Shimmy را خوانده است. شیما نیاورانی در اینستاگرام، بیش از ۸۰۰ پست به اشتراک گذاشته و ۲۸ هزار دنبال کننده با تیک آبی دارد.

اینستاگرام شیما نیاورانی در این لینک  www.instagram.com/shimaniavarani در دسترس است.

شیما نیاورانی

جدید ترین تصویر اینستاگرام شیما نیاورانی در کنار سینا ولی الله در برنامه چند شنبه با سینا

گریم شیما نیاورانی برای نقش MIKA در یکی از تئاترهای سال ۲۰۱۸ میلادی در سوئد

شیما نیاورانی روی جلد مجله معروف NOJDES BLADET سوئد در ژانویه ۲۰۱۶ میلادی. روی جلد از قول شیما نیاورانی نوشته: من هرگز در مراسم ختم، اینقدر آرام و ساکت نبودم.

شیما نیاورانی در اوایل اکتبر ۲۰۲۰ میلادی در برنامه تلویزیونی چندشنبه با سینا که با مجری گری سینا ولی الله در لندن برگزار می شود نیز شرکت کرد. این برنامه طنز تا کنون میزبان هنرمندان و فعالان فرهنگی ایران در نقاط مختلف جهان بوده است.

تصویر استایل مشکی جذاب شیما نیاورانی در مراسم ELLE GALAN 2020 که با اسپانسری غول مد سوئدی ها (H&M) نیز همراه شده بود. شیما نیاورانی در اینستاگرامش، ویدیوهایی درباره آماده سازی این لباس پرنسسی را به نمایش گذاشت.

تیپ های کژوال تابستانی شیما نیاورانی در منطقه Nashville در اکتبر ۲۰۱۹ میلادی

از کلکسیون استایل های شیما نیاورانی در عرصه خوانندگی و بازیگری در سوئد و لندن ۲۰۱۹ میلادی

استایل شیما نیاورانی در حاشیه کمدی موزیکال رمانتیک «بخشی از قلب من» En del av mitt hjärta که در استکهلم بازی شده بود.

سوئد یکی از مقصدهای تحصیلی و مهاجرتی و پناهندگی ایرانیان در قاره سبز است. تحصیل به زبان سوئدی در کلیه مقاطع و رشته ها در این کشور رایگان است و برای تحصیل دکترا، بورس در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار داده می شود. اکثر ایرانیان متقاضی پناهندگی در سوئد، با پاسخ منفی اداره مهاجرت این کشور در سال های اخیر مواجه شدند.

کرونا و عدم رعایت قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی در سوئد سبب شد تا ۶۰۰۰ تن از جمعیت ۱۰ میلیون نفری سوئد کشته شوند. بیکاری در سوئد در سال ۲۰۲۰ میلادی به بالاترین حد در یک دهه اخیر رسیده است.

سارا و نیکا فرقانی اصل دو نوجوان ایرانی مقیم سوئد هستند که در شش قسمت سریال تلویزیونی پایتخت شبکه اول سیما نقش آفرینی کرده اند و انتشار تصاویر خصوصی سارا و نیکار فرقانی الاصل در استخری در سوئد، ادامه فعالیت آن ها در فصل هفتم سریال پایتخت را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

بدون نظر

ورود