دیدار با «جیل بایدن»: بانوی اول آینده آمریکا و همسر جو بایدن

دیدار با «جیل بایدن»: بانوی اول آینده آمریکا و همسر جو بایدن

جیل بایدن یا جیل تریسی جیکوب بایدن متولد ۳ جون سال ۱۹۵۱ میلادی در شهر نیوجرسی آمریکا، همسر جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا است. در صورتی که جو بایدن به ریاست جمهوری این کشور انتخاب شود، او بانوی اول آینده آمریکا خواهد بود.

جیل بایدن در دوران باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، بانوی دوم آمریکا و همسر معاون رئیس جمهور (جو بایدن) بود. او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ میلادی، بانوی دوم آمریکا بود و احتمالا او بانوی اول آینده آمریکا است. همسر جو بایدن نیز مثل همسر باراک اوباما، مدرک دکترا دارد.

استایل ها جیل بایدن در مناظرات انتخاباتی و کارگزار تبلیغاتی جو بایدن، در کانون توجه رسانه ها قرار گرفته بود. جیل بایدن پس از اطلاع ابتلای دونالد ترامپ و همسرش ملانیا، برای آن ها آرزوی سلامتی کرده بود.

از جیل بایدن به عنوان رقیب ملانیا ترامپ نام می برند. جیل بایدن در منطقه Willow Grove در پنسیلوانیا به دنیا آمد و در سال ۱۹۷۷ میلادی با جو بایدن ازدواج کرد. همسر اول جو بایدن در سال ۱۹۷۲ میلادی در یک تصادف رانندگی فوت کرد و او دو فرزند به نام Beau و Hunter دارد. جو بایدن و جیل بایدن یک دختر به نام اشلی دارند که در سال ۱۹۸۱ میلادی متولد شد.

جیل بایدن درجه دکترا از دانشگاه Delware گرفته و از دانشگاه وست چستر مقطع کارشناسی ارشد را گذراند. او به مدت ۱۳ سال در دبیرستان های آمریکا تدریس کرد. همچنین در امور توانبخشی به منظور کمک به معلولان نیز فعالیت کرد. از سال ۲۰۰۹ میلادی، جیل بایدن به عنوان پرفسور زبان انگلیسی در کالج ویریجنیای شمالی مشغول به کار شد.

او اولین بانوی دوم آمریکا است که در زمانی که همسرش یکی از مقامات عالی رتبه حکومتی بود، درآمد داشت و مالیات پرداخت می کرد. جیل بایدن همسر جو بایدن، موسس سازمان غیر دولتی Biden Breast Health که به مقولات کمک به بیماران سرطان سینه می پردازد نیز بوده و در برنامه Book Buddies یکی از کمک موسسان بود.

گویا جیل بایدن علاقه زیادی به غذای مرغ پارمسان دارد. او پاستا و پای مرغ زیاد طبخ می کند و احتمالا اولین بانوی اول آمریکا باشد که در خارج کاخ سفید مشغول به کار خواهد بود.

جیل بایدن در کنار همسرش جو و ۲ فرزند همسر سابق جو بایدن

جیل بایدن معاون همسرش در بنیاد بایدن است و با همسر باراک اوباما (میشل) در موسسه Joining Forces فعالیت می کند. در آوریل سال ۱۹۸۰ میلادی، جیل بایدن و جو بایدن با پاپ ژان پل دوم،رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان دیدار کردند.

از جیل بایدن به عنوان یکی از شخصیت های کلیدی در فرآیند های برنامه ریزی و تصمیم گیری کمپین تبلیغاتی جو بایدن در رقابت های ریاست جمهوری ۲۰۲۰ یاد می کنند.

جیل بایدن در تمامی سخنرانی های انتخاباتی جو بایدن با ماسک همراه وی بود.

از کلکسیون استایل های جیل بایدن در کنار همسرش جو بایدن
استایل مونوکروم جیل بایدن در آخرین روزهای تبلیغاتی جو بایدن در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا
جیل بایدن در کنار کاملا هریس (معاون همسرش که احتمالا معاون رئیس جمهور آمریکا خواهد بود)

اینستاگرام جیل بایدن

دکتر جیل بایدن در اینستاگرام، حضور فعالی ندارد. اینستاگرام جیل بایدن ، بانوی اول احتمالی آمریکا، ۱۱۳ پست تا ۵ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی به اشتراک گذاشته و ۱۰۱ هزار دنبال کننده دارد. انتظار می رود در صورت انتخاب رسمی جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۲۰ و راهیابی جیل بایدن به کاخ سفید، فالوئرهای جیل بایدن بانوی اول آمریکا میلیونی شود.

جیل بایدن در میان اعضا نیروی دریایی آمریکا
جیل بایدن
از کلکسیون دیدارهای جیل بایدن از یونسکو در سال ۲۰۱۶

اینستاگرام جیل بایدن در نشانی: @DRBIDEN44 قرار دارد. در اینستاگرام جیل بایدن، شاهد تصاویری از استایل ها و سخنرانی ها و سبک زندگی دیجیتالی او خواهید بود.

کتاب های جیل بایدن

جیل بایدن در سال ۲۰۲۰ کتاب JOEY: THE STORY OF JOE BIDEN را با کمک نشر Simon & Schster منتشر کرد. جیل بایدن در سال ۲۰۱۹ نیز کتاب WHERE THE LIGHT ENTERS: BUILDING A FAMILY را با همکاری نشر Flatiron Books‌ منتشر کرد.

جلد ۲ مورد از کتاب های دکتر جیل بایدن که در سال های اخیر منتشر شده است و موضوعات روانشناسی و اجتماعی دارد

جیل بایدن در سال ۲۰۱۲ میلادی نیز کتاب DO NOT FORGET: GOD BLESS OUR TROOPS را منتشر کرد. عنوان تز دکترای جیل بایدن در دانشگاه دلور، STUDENT RETENTION AT THE COMMUNITY COLLEGE بود.

توییتر دکتر جیل بایدن

توییتر جیل بایدن در نشانی: twitter.com/drbiden در دسترس است. دکتر جیل بایدن در سال ۲۰۱۷ میلادی به توییتر پیوست و بیش از ۱.۳ میلیون دنبال کننده دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود