یازده نوامبر، روز مجردها و رکوردزنی چینی ها در خرید آنلاین

یازده نوامبر، روز مجردها و رکوردزنی چینی ها در خرید آنلاین

امروز یازدهم نوامبر (۱۱/۱۱/۲۰۲۰) است که در چین با نام روز مجردها شناخته می شود و بزرگ ترین رویداد خرید آنلاین دنیا در این روز رقم می خورد. طبق آمارها، در سال گذشته ۱.۹ میلیارد محصول در روز مجردها به دست خریدارانشان رسید.

امسال هم پیش بینی شده که به خاطر همه گیری کرونا رکوردهای جدیدی از نظر مقدار خرید چینی ها رقم بخورد. جارو ربات، جاروبرقی و جعبه ابزار از جمله اقلامی هستند که هر سال با فروش خوبی روبرو می شوند.

برندهای لوکس حاضر در چین نیز طبق پیش بینی ها فروش خوبی خواهند داشت. از آنجایی که امسال به خاطر کووید ۱۹ میلیون ها چینی امکان مسافرت به خارج از این کشور و خرید حضوری را نداشتند انتظار می رود که برای تامین اقلام مورد نیاز خود به وبسایت ها و فروشگاه های آنلاین هجوم بیاورند.

مایکل نوریس از شرکت تحقیقات بازار Agency China که در شانگهای فعالیت دارد در این باره گفت:

ما پیش بینی می کنیم که با استمرار محدودیت های بین المللی شاهد تغییر معناداری در گرایش چینی ها به خرید اقلام لوکس به صورت آنلاین باشیم. گفته می شود این شرایط برندهای لوکس را هم به تغییر روند کاری شان ترغیب کرده و حالا این برندها تمایل بیشتری به حضور در بازارهای آنلاین دارند.

یازدهم نوامبر از آنجا که تاریخی با چهار رقم یک است با نام روز مجردها نامگذاری شده و در این روز افراد مجرد برای خود هدیه می خرند. این روز در ابتدا توسط علی بابا و در پاسخ به روز ولنتاین نامگذاری شد تا افراد مجرد هم بهانه ای برای هدیه گرفتن داشته باشند.

گفتنی است شرکتی به نام JD.com که رقیب علی بابا محسوب می شود رویدادی مشابه به روز مجردها دارد اما ظاهرا بخت و اقبال بیشتر با علی بابا یار بوده چراکه فروش این شرکت در روز یازده نوامبر هر سال رکورد تازه ای را ثبت می کند.

در سال قبل فروش روز مجردها در چین به رقم ۲۳ میلیارد پوند یا ۳۱ میلیارد دلار رسید که دو برابر مجموع فروش بلک فرایدی یا سایبر ماندی است. در این روز علی بابا توانست ظرف تنها یک دقیقه یک میلیارد دلار فروش داشته باشد.

محصولات کرونایی

روز مجردها

حالا که روز مجردها بیستمین سال خود را پشت سر می گذارد پیش بینی شده که محصولات بهداشتی و سلامتی نظیر انواع ویتامین و دستگاه های تصفیه هوا جزو پر فروش ترین ها باشند.

سال گذشته غذای ویژه حیوانات خانگی و محصولات سلامتی و آرایشی در زمره پر فروش ترین ها بودند و به طور مشخص فروش محصولات آرایشی ویژه آقایان با ۳۰۰ درصد رشد نسبت به سال قبلش روبرو شد.

 

بیشتر بخوانید:

تصاویری خارق العاده که جمعیت عظیم چین را از بالا نمایش می دهند

منبع: bbc
بدون نظر

ورود