مانورهای باورنکردنی و متهورانه جنگنده F-22 Raptor در پایگاه هوایی آلاسکا + ویدیو

مانورهای باورنکردنی و متهورانه جنگنده F-22 Raptor در پایگاه هوایی آلاسکا + ویدیو

در یک ویدیو خیره کننده جدید، تیم نمایش F-22 Raptor تصاویری زیبا از مانورهای این جنگنده بسیار پیشرفته در آسمان آلاسکا را منتشر کرده است. این ویدیو در پایگاه مشترک هوایی Elmendorf-Richardson در آلاسکا گرفته شده است. بعد از بلند شدن، جنگنده F-22 Raptor به شکل بسیار شیبدار بالا رفته و سپس برخی از مانورهای ارتفاع پایین خود را انجام می دهد. این ویدیو نه تنها دید خلبان را نشان می دهد بلکه از بیرون نیز مانورهای این جنگنده را به تصویر می کشد.

در یک ویدیو خیره کننده جدید، تیم نمایش F-22 Raptor تصاویری زیبا از مانورهای این جنگنده بسیار پیشرفته در آسمان آلاسکا را منتشر کرده است.

جنگنده F-22 Raptor بیش از هر چیزی برای داشتن برتری در نبردهای هوایی طراحی شده که نه تنها برای پنهان ماندن از دید رادارهای دشمن به اندازه کافی پنهانکار است بلکه آنقدر از قدرت مانور برخوردار است که به خلبان ماهر برتری قابل توجهی در نبرد هوایی می بخشد. موتورهای توربوفن پس سوخت F119 روی هم رفته بیش از ۷۰,۰۰۰ پوند نیروی پیشرانه تولید می کنند. سیستم مسیردهی به نیروی پیشرانه و کنترل های پیشرفته پرواز با سیم به خلبان کنترل جهت گیری بی سابقه ای به خلبان می بخشند و نتیجه یکی از بهترین و شاید بهترین جنگنده مدرن جهان است.

در دهه ۱۹۸۰، نیروی هوایی ایالات متحده می خواست که این هواپیما را به طور کامل جایگزین F-15C Eagle نماید. این بخش از ارتش ایالات متحده در ابتدا قصد خرید ۷۵۰ فروند هواپیمای F-22 را داشت اما تولید این جنگنده را در سال ۲۰۰۹ و بعد از تولید تنها ۱۸۷ فروند به پایان رساند. این تصمیم به دلیل رکود اقتصادی بزرگ، جنگ های عراق و افغانستان و نبود حریفی قابل در این عرصه گرفته شد. آخرین فروند جنگنده F-22 Raptor در سال ۲۰۱۲ از خط تولید خارج شد.

در یک ویدیو خیره کننده جدید، تیم نمایش F-22 Raptor تصاویری زیبا از مانورهای این جنگنده بسیار پیشرفته در آسمان آلاسکا را منتشر کرده است.

جنگنده F-22 Raptor که از لحاظ پیشرفته بودن تکنولوژی تنها بعد از برادر جوانترش F-35 قرار می گیرد هنوز هم در بسیاری از معیارها می تواند رقیب سرسختی برای Lightning II باشد از جمله در زمینه هزینه ساخت. هر فروند از این جنگنده ۳۵۰ میلیون دلار هزینه دارد و بسیاری بر این باورند که نه تنها نباید تولید آن متوقف شود بلکه به دلیل قدرت و کارآمدی اش، پنتاگون باید تولید آن را از سر گیرد.

بیشتر بخوانید: هیولاهای پرهزینه؛ ۶ مورد از گرانقیمت ترین پرنده های نظامی ارتش ایالات متحده

۱۲ واقعیت جالب و شگفت انگیز در مورد جنگنده پنهانکار اف ۳۵ لایتنینگ ۲

منبع: popularmechanics
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود