درمان یائسگی زودهنگام با استفاده از تکنیکی جدید و بارداری موفق مادر ناامید

درمان یائسگی زودهنگام با استفاده از تکنیکی جدید و بارداری موفق مادر ناامید
بدون نظر

زنی که دچار یائسگی زودهنگام شده بود با کمک یک تکنیک پیشرفته برای بیدارسازی تخمدان هایش توانست باردار شود و نوزادش را با موفقیت به دنیا بیاورد.

این عمل جراحی که با استفاده از سلول های بنیادی مغز استخوان انجام می شود امیدهای تازه ای را در دل هزاران خانمی به وجود آورده که قصد دارند از طریق تخمک اهدایی و با کمک IVF باردار شوند. گفتنی است حدود یک درصد زنان بریتانیایی دچار یائسگی زودهنگام می شوند.

حالا پزشکان بریتانیایی گزارش داده اند زنی ۳۸ ساله که دچار این بیماری است توانست با استفاده از تخمک خودش باردار شود. تکنیک مورد استفاده توسط پزشکان Ascot (یا پیوند اتولوگ سلول بنیادی تخمدان) نام داشته و در آن با تجویز داروهای خاصی برای بیمار، مغز استخوان وی تشویق به تولید سلول های بنیادی شده است. در مرحله بعد پزشکان این سلول ها را استخراج کرده و از طریق تزریق شریانی به تخمدان غیرفعال انتقال داده اند.

یائسگی زودهنگام

در آزمایش انجام شده تخمدان این خانم ۳۸ ساله تشویق به رشد و آزاد کردن تخمک شده تا در نهایت پزشکان بتوانند تخمدان ها را بارور کرده و مجددا درون رحم او قرار دهند.

این خانم که خواسته نامش فاش نشود در مصاحبه ها اعلام کرده که ماه ها پریود نشده (همه چیز در مورد عادت ماهیانه زنان) اما تست بارداری او منفی بوده است.

او در ادامه تصمیم گرفته که به متخصص زنان مراجعه کند و بعد از انجام آزمایشات پزشکی متعدد مشخص شد که دچار یائسگی زودهنگام شده است. دو متخصص زنان به او گفته بودند که تنها راهش برای بارداری استفاده از تخمک اهدایی بوده و این خانم نیز تصمیم گرفته که کلیه روش ها را امتحان کند و در نهایت اگر نتیجه نگرفت از تخمک اهدایی برای بارداری استفاده نماید.

این مادر در ادامه به عنوان یکی از مشارکت کنندگان در آزمایش کلینیک های بارداری IVI انتخاب می شود تا روش درمانی Ascot را دریافت کند. بعد از تزریق سلول های بنیادی پزشکان واکنش بدن او را هر دو هفته یکبار تحت نظر گرفتند و در نهایت توانستند تخمک های آزاد شده او را برداشت کنند.

نوریه پلیسر متخصص زنان در بیمارستان la Fe والنسیا در این باره گفت که این خانم تقریبا هیچ شانسی برای بارداری با روش IVF نداشت. اما حالا به لطف این دستاورد آنها امیدوارند که تکنیکی با کمترین سطح تهاجم برای بارداری زنانی ابداع کنند که دچار یائسگی زودهنگام شده اند.

بیشتر بخوانید:

دختر می خواهید یا پسر؟ با تقویم چینی تعیین جنسیت فرزند آشنا شوید

چگونه باردار شویم؟ ۱۰ نکته مهم برای بارداری

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود