استاد دانشگاه باقرالعلوم: ائمه میلیاردر بودند پس طلبه ها هم باید میلیاردر باشند + ویدیو

استاد دانشگاه باقرالعلوم: ائمه میلیاردر بودند پس طلبه ها هم باید میلیاردر باشند + ویدیو

حجت الاسلام احمد رهدار عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم و از شاگردان مشهور آیت الله مصباح یزدی در یک میزگرد که سال گذشته برگزار شده و ویدیو مربوط به آن چند روز است دوباره ترند شده می گوید چون ائمه میلیاردر بوده اند روحانیون هم باید میلیاردر باشند. رییس مؤسسه مطالعاتی تحقیقاتی فتوح اندیشه در ادامه می گوید :  قرار نیست ما روحانیون تنها وارث علم پیامبر باشیم، پس ثروت پیامبر چی؟ من قرار است امام باشم؛ تو دهن آمریکا بزنم و پول لازم دارم… بازار صفاییه و هتل عباسی اصفهان وقف حوزه است و باید خرج ما را بده… کسانی که الان این ثروت‌ها را دارند می‌گویند طلبه‌ها باید ساده‌زیست باشند.

حجت الاسلام احمد رهدار عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم می گوید چون ائمه میلیاردر بوده اند روحانیون هم باید میلیاردر باشند.

ظاهراً این میزگرد در وبسایت حوزه نیوز در تابستان سال گذشته برگزار شده و اکنون بار دیگر ویدیو مربوط به آن خبرساز شده است. دکتر رهدار در ادامه می گوید: «من بخواهم زندگی دنیا را بچرخانم و طرح بدهم خب باید کتاب بخوانم .مگر با این شهریه ای که به من می دهند می توانم کتاب بخرم؟… مگر می شود با کامپیوتر کتاب خواند؟ مگر می شود با لپ تاپ کتاب خواند؟ من چند کد در مور اوقاف به شما می دهم. به من طلبه می گویند تو اینطور زندگی کن تا چیزهایی که برای من وقف شده او دارد می خورد. شما می دانید که یک سوم کل شهر اصفهان وقف سادات طلبه، سادات روحانی است؟ اگر فقط این یک موقوفه را اجرایی کنیم هیچ طلبه فقیری نداریم… حضرت آقای محمدی رییس سازمان اوقاف به من می گفت که کل خیابان صفاییه وقف است… مغازه صفاییه وقف است و صاحب مغازه ماهی فقط ۳۰ هزار تومن اجاره می دهد».

حجت الاسلام احمد رهدار در ادامه سخنان خود می گوید: «من می خواهم امام قوم باشم، من می خواهم لشکر داشته باشم بزنم توی دهن آمریکا، خرج کنم. بعد با این شهریه من می توانم لشکر بسازم؟… چهارده تا معصوم دارم یک کدامشان فقیر نیست، پولدارن میلیاردرهای زمانشان هستند. برادر امام صادق (ع) دارد می رود بغداد که خیانت کند و امام این را می داند. شاگردان امام نیز می دانند و می آیند به ایشان می گویند… امام هم اندازه کل آن چیزی که قرار است هارون الرشید به او بدهد به بهانه خرج سفر به او می دهد…». وی در ادامه مدعی می شود که ۱۰ پاساژ در تهران و هتل عباسی نیز وقف حوزه های علمیه است.

بیشتر بخوانید: صحبت های جنجالی حجت الاسلام زائری در مورد مصرف مشروبات الکلی در ایران + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۳ نظر

ورود

 • مرتضی آذر ۳, ۱۳۹۹

  بله ….

  • Afi آذر ۳, ۱۳۹۹

   مگه نمیگفتن پیامبران خیلی خاکی زندگی میکردن روی حصیر و این حرفا؟
   مگه از اول بهمون یاد ندادن علم بهتر از ثروته؟
   مگه همیشه بهمون نگفتن گریه کنید بدبختی بکشید تا برید بهشت اگه خوش باشید جهنم منتظرتونه،
   مگه هرچی خوشیه واسمون حروم نکردن؟
   خب پس روی حصیر زندگی کنید و گریه کنید و بدبختی بکشید و خوش نباشید تا برید بهشت میلیارد ها پول میخواید چیکار؟؟

 • بی نام آذر ۳, ۱۳۹۹

  به نظرم گرونی به این ها هم اثر کرده کار دیگه داشته باشی عیب نیست در ضمن من از اوقاف و خیران عزیز خواهش میکنم یه پولی جمع کنیم حاج آقا بره سفر علمی

 • امیر آذر ۳, ۱۳۹۹

  ای پدر سوخته ها
  خوب خودتونو نشون دادین با این چرت و پرت ها که میگین
  ۴۲ ساله دارین با این حرفها سر ملتو شیره میمالین
  دیگه تموم شد
  این ملت دیگه اون ملت ۴۲ سال پیش نیستن
  دیگه اون ملت دیدن عکس فلانی تو ماه نیستن
  دیگه اون ملت آب و برق مجانی نیستن
  به زودی همه چیز مشخص میشه

 • آنتی رضا ستوده آذر ۴, ۱۳۹۹

  امامان اگر هم پولی داشتند،اون پول بیشتر امانت مردم یا منابعی مثل بیت المال بود که صرف کمک به مردم میشد…

  • مهران آبان ۲, ۱۴۰۱

   خدای من! پول هم اگه میخواد برای لشگر کشی و امام بودنه

 • خسرو آذر ۴, ۱۳۹۹

  دوران مفتخوران هم تموم میشه، اندکی صبر …

 • یک مرد آذر ۴, ۱۳۹۹

  بسه دیگه
  دیگه این منطقای شما جواب نمیده
  مردم علم و تحصیلات و شعورشون از شما دیگه بالاتره
  مفت خوری بستونه
  کار کنید تا وضعتون خوب شه
  با مفت خوری کسی پولدار نمیشه
  نصف کوفه و مدینه رو امام علی و امام حسن نخلستان کردند و کار کردند

  امام باقر طوری کار میکرد که میگفتند بسه چیدر مال دنیا میخوای؟
  پیامبر کار و تجارت میکرد
  اونا اگه وضعشون خوب بود،زحمت میکشیدند

  شما چی؟مفت خوری
  بابت نماز خوندنتونم پول میگیرید

  شما باعث و بانی این وضع فجیع کشورید
  بیایید این وضعو درست کنید،تمیخواد تو دهن امریکا بزنید

 • ناهید فروردین ۱۰, ۱۴۰۰

  اولا خیابان صفائیه وقفی نیست و خیابان صفا وقفیه این دوتا خیابون از نظر قیمت زمین تا آسمون تفاوت دارن دندون تیزنکن الکی داری اشتباه میزنی داداچ دوما خواب دیدی خیر باشه اموال مردم بیصاحب نیست که تو آخوند دوزاری بیای بخوری بعد بگی تو دهن آمریکا میزنی مردم خودشون میخورن تودهن آمریکا میزنن تو زحمت نکش در ضمن پیامبر و ائمه هم میلیاردر نبودن خدیجه زن پیامبر پولداربود که پیامبر همه رو به مردم بذل و بخشش کرد از خودت حرف بیخود در نیار بخاطر منافع خودت

 • محمد بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

  پس بقیه مردم و شغل ها برن بمیرند که تو و امثال تو میخوان بدون کارو زحمت و عرق ریختن میلیاردر بشین ایران و ایرانی شما ها رو نمی خواهند بفهمید شما ها ایرانی نیستید باید تو دهن خائن زد تو دهن آخوند انگلیسی زد که ایرانی و فرهنگ و زبان ایران داره نابود میکند

 • محمد خرداد ۱۱, ۱۴۰۱

  یک اشتباهی که در فهم صحبت های ایشان صورت گرفته همه فکر میکنن گفته که طلبه ها مثل میلیاردرها زندگی کنند نه میگوید تمکن با ساده زیستی باید جمع بشود طلبه امکان خرج کردن برای دین داشته باشد نه اینکه زندگی اشرافی داشته باشد. مثل اهل بیت که اموال و تمکن داشتند اما ساده زیست بودند.