جریمه ۳,۵۰۰ دلاری کارگر فیلیپینی در تایوان به دلیل نقض ۸ ثانیه‌ای قوانین قرنطینه + ویدیو

جریمه ۳,۵۰۰ دلاری کارگر فیلیپینی در تایوان به دلیل نقض ۸ ثانیه‌ای قوانین قرنطینه + ویدیو

یک مرد فیلیپینی به خاطر نقض قوانین مربوط به قرنطینه در تایوان به مدت تنها ۸ ثانیه به پرداخت ۳,۵۰۰ دلار محکوم شد. این مرد که یک کارگر مهاجر اهل فیلیپین است، در یک هتل در کائوسیونگ سیتی قرنطینه شده بود که برای مدت کوتاهی از اتاقش خارج شده و وارد راهرو شد. تصاویر این نقض قوانین قرنطینه توسط کارکنان هتل در ویدیوهای مدار بسته دیده شده و در ادامه آن ها مقامات وزارت بهداشت تایوان را در جریان ماجرا قرار دادند.

یک مرد فیلیپینی به خاطر نقض قوانین مربوط به قرنطینه در تایوان به مدت تنها 8 ثانیه به پرداخت 3,500 دلار محکوم شد.

وزارت بهداشت تایوان نیز این کارگر فیلیپینی را به دلیل نقض مقررات قرنطینه کرونایی، مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار تایوانی که معادل ۳,۵۰۰ دلار آمریکایی است جریمه کردند. بر اساس قوانین قرنطینه در تایوان، افراد حق ترک اتاق هایشان را ندارند حتی برای یک ثانیه. تاکنون دولت تایوان از ثبت ۷۱۶ مورد ابتلا به کرونا و ۷ مورد مرگ خبر داده است. دولت تایوان تاکنون مقررات قرنطینه سراسری اعمال نکرده اما از همان دسامبر ۲۰۱۹ رویه ردیابی و آزمایش از افراد در خطر ابتلا به کرونا را اجرا کرد و قانون قرنطینه اجباری تنها برای مسافران خارجی یا کسانی است که به این بیماری مبتلا شده اند.

جریمه ماسک نزدن در مکان های عمومی در این کشور نیز حدود ۵۰۰ دلار آمریکا تعیین شده است. این رویه در کشور نیز بسیار موفقیت آمیز بوده و به کاهش شیوع ویروس در تایوان منجر شده است. رویترز گزارش داده که تایوان در ۲۰۰ روز اخیر هیچ گونه موردی از انتقال ویروس کرونا در این کشور را به ثبت نرسانده است. مقامات این کشور در ماه های اخیر و با افزایش شدید موارد ابتلا به کرونا در دیگر کشورها، مقررات سختگیرانه تری اعمال کرده اند که بر اساس آن همه مسافران برای ورود به این کشور باید نتیجه تست منفی خود را تا سه روز پس از ورود به کشور ارائه کنند در حالی که تا پیش از این، شهروندان تایوانی و خارجی های مقیم این کشور از قرنطینه اجباری و تست کرونا معاف بودند.

بیشتر بخوانید: فارست گامپ در ایتالیا: راهپیمایی خشم ۴۵۰ کیلومتری مرد ایتالیایی پس از مشاجره با همسر

منبع: boingboing
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود