مردم کشورهای مختلف در سینما چه می خورند؟ از مورچه برشته تا کباب

مردم کشورهای مختلف در سینما چه می خورند؟ از مورچه برشته تا کباب

ما تصور می کنیم پاپکورن رایج ترین خوراکی ای است که مردم دنیا هنگام تماشای فیلم در سینما می خورند. اما اینگونه نیست. در برخی کشورها مردم خوراکی های نامتعارفی را ترجیح می دهند. در ادامه می خواهیم ببینیم مردم کشورهای مختلف در سینما چه می خورند.

یونان

یونانی ها به قدری به غذای سنتی شان، سوولاکی علاقه دارند که در این کشور آن را از هر جایی می توانید بخرید حتی در بعضی سینماهای روباز آن.

مکزیک

در سینماها و استادیوم های مکزیک معمولاً توستیلوکو می فروشند. این غذای خیابانی از چیپس های ترتیلایی تهیه می شود که روی آن ها سس تند، خیار، آب لیموترش، جیکاما، لوبیا و بادام زمینی ریخته می شود.

فنلاند

سینماهای فنلاند طیف گسترده و متنوعی از شکلات های ژله ای میوه ای شبیه به پاستیل را در دکه های خود عرضه می دهند.

چین

بسیاری از طرفداران سینما در چین هنگام تماشای فیلم آلوی خشک شور (که در مکزیک هم پرطرفدار است)، تخم آفتابگردان و ماهی مرکب خشک شده می خورند.

هلند

آبنبات های سالم شیرین بیان طرفداران زیادی در هلند دارند و در بسیاری از سینماها به فروش می روند. به خصوص نوع نمکی آن بسیار پرطرفدار است. گرچه طعم نسبتاً غیرعادی ای دارد که باید به آن داشته کنید.

کره جنوبی

سینماروها در کره جنوبی ترجیح می دهند در هنگام تماشای فیلم شاه بلوط برشته بخورند. و مانند بسیاری از دیگر کشورهای آسیایی در این کشور هم ماهی مرکب خشک شده طرفداران زیادی دارد.

کلمبیا

مورچه برشته شاید جایگزین اشتها آوری برای پاپکورن به نظر نرسد اما خوردن این خوراکی هنگام تماشای فیلم در کلمبیا امری عادی است. این مورچه ها طعم خاصی دارند که برخی آن را به بیکن تشبیه می کنند.

هند

در سینماهای هند نه تنها شاهکارهای بالیوود بلکه غذاهای سنتی خیابانی این کشور را می توان پیدا کرد. سمبوسه و وادا پاو (ساندویچ سیب زمینی و فریتر) از جمله ی این غذاها هستند.

تایوان

پاپکورن مرغ نام خوراکی ای است که طرفداران زیادی تایوان دارد. این خوراکی که معمولاً در رستوران ها، دستفروشی ها و سینماهای تایوان به فروش می رسد را بسیار لذیذ توصیف می کنند.

ژاپن

زندگی در ژاپن را بدون غذاهای دریایی نمی توان تصور کرد. بنابراین تعجبی ندارد که همه ی سینماهای ژاپن به مشتریان خود ایریکو، نوعی خوراکی تهیه شده از ساردین یا ماهی آنچووی خشک شده، عرضه می کنند.

باربادوس

ماهی قلقلی (کیک ماهی باجان) در باربادوس و دیگر کشورهای دریای کارائیب بسیار پرطرفدار است. این خوراکی که با ماهی شور، آرد، بیکینگ پودر و گیاهان معطر تهیه می شود را در سینماهای روباز می فروشند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود