تحلیل «گشان»: پدیده شاندیز در بازار نارنجی و افزایش سرمایه ۱۰۰۰ درصدی

تحلیل «گشان»: پدیده شاندیز در بازار نارنجی و افزایش سرمایه ۱۰۰۰ درصدی

سهم گشان مربوط به شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز است که از سهام گروه هتل و رستوران است. سهم گشان در بازار پایه نارنجی فرابورس است. سهامی که وضعیت شفاف سازی و سود دهی مطلوبی ندارند در بازار پایه نارنجی فرابورس هستند اما پتانسیل سودآوری شگفت انگیزی در عصر پسا کرونا خواهد داشت.

سهم گشان در سال ۹۹ به بازار بورس آمد و انتظار داریم به بازار اول فرابورس در ماه های آینده منتقل شود ودر سال های بعد نیز با شفاف سازی بهتر و بیشتر و روند سود سازی، به بازار اول بورس ارتقا پایه پیدا کند. در این گفتار،نگاهی داریم به بنیادی و تکنیکال گشان و تابلوخوانی آن. اگر سهامدار گشان هستید، نظرات و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید.

زیر مجموعه های پدیده شاندیز

پدیده شاندیز صرفا یک شرکت نیست. شرکت های مختلفی در حوزه های تجارت الکترونیک و بازرگانی و ابنیه و ساخت، زیر مجموعه این شرکت است و در واقع، گشان، یک هلدینگ سرمایه گذاری در عرصه گردشگری محسوب می شود. شرکت هایی چون: آریا دوام سازه شرق، شرکت پشتیبانی سهام پدیده شاندیز، شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز، شرکت بین المللی تجارت الکترونیک پدیده کیش، شرکت شرکت بین المللی پدیده شاندیز کیش، شرکت بازرگانی پدیده پارسیان توس از شرکت های زیر مجموعه پدیده شاندیز است.

تابلو گشان در ۸ بهمن ۹۹

این شرکت ها و فعالیت های گسترده آن ها در سال ۱۴۰۰ شمسی به بعد، منجر به شناسایی سود خوبی برای گشان خواهد شد و شاهد افزایش سرمایه های دیگری برای این سهم غول گردشگری ایران خواهیم بود که بین المللی شدن بورس کیش نیز به توانمندی های آن اضافه خواهد کرد. گشان نیز مثل ثاخت، حضور فعالی در جزیره مرجانی کیش دارد.

تصویر ایندکس سایت شرکت پدیده شاندیز مشهد که با پروژه ها و طرح های سال های آینده می توان آشنا شد

با ورود نماد شرکت توسعه به فرابورس و فعالیت آن، تعداد سهامداران پدیده از ۱۲۰ هزار سهامدار به ۱۷۰ هزار سهامدار افزایش یافت، این در حالی است که حدود ۲۰ هزار نفر از سهامداران سابق با ورود این شرکت به فرابورس از آن جدا شده اند. با این شرایط حدود ۷۰ هزار سهامدار جدید به سهامداران پدیده اضافه شده است و قطعا سهامداران جدید با آگاهی از بازار سرمایه و شناخت ظرفیتهای گشان اقدام به خرید داشته اند.

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۵۲۱,۵۴۴ میلیون ریال به ‌مبلغ ۱,۴۸۵,۵۴۴ میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ۰ میلیون ریال، از محل سود انباشته مبلغ ۹۶۴,۰۰۰ میلیون ریال ) در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسید.

سهم گشان

تصویر ایندکس سامانه سناپ برای نقل و انتقال سهام پدیده شاندیز

تابلوخوانی سهم گشان

سهم گشان پس از افزایش سرمایه ۱ میلیارد و ۴۸۶ میلیون قطعه سهم است. حجم مبنا سهم گشان در دی ۹۹ به ۵۹۴ هزار سهم رسیده است. در زمان بررسی این گفتار، میزان EPS سهم گشان رقم ۳۹۵۶ و میزان P/E سهم گشان نیز ۱۶.۴۴ اعلام شد.

غول گردشگری ایران یعنی سمگا از هم گروهی های ارزشمند و ممتاز سهم گشان است. گشان و سمگا از سهام عالی گروه گردشگری ایران عصر پسا کرونا در سال ۱۴۰۰ شمسی به بعد است. اگر سهامدار گشان و سمگا هستید، بدون توجه به نوسانات مقطعی بورس در نیمه دوم سال ۹۹، سهامداری کنید.

سهم گشان

تابلو معاملاتی سهم گشان در ۶ دی ۹۹ که سهم صف فروش میلیونی شده است

قیمت هر سهم گشان پس از افزایش سرمایه، به ۶۵۰۰ تومان در دی ۹۹ رسید. بازه سال سهم گشان همانطور که می دانید، ۲۹ هزار و ۴۱۲ تومان بود که یکی از گران ترین سهام بورس محسوب می شد. سهم عرضه اولیه گدنا و سهم گکوثر و گکیش نیز از هم گروهی های خوب سهم گشان هستند. عین غذایی ها و قندی ها، گروه هتل و رستوان در بلند مدت، سود خوبی به سهامداران صبور خواهد داد.

سهامداران عمده سهم گشان

یکی از موضوعاتی که در تابلو خوانی به آن باید توجه شود، تغییر معنادار سهام سهامدار عمده و حقوقی های یک سهم در طول هفته و ماه است. کد به کد ها و بازی بازیگردان ها می تواند تغییرات قابل تاملی روی سهم ایجاد کند که منجر به صدور سیگنال برای سهامداران باهوش شود. سهم گشان در زمستان ۹۹ ، دارای ۲ سهامدار عمده است. بانک صادرات ایران (وبصادر) سهامدار ۱۴.۴ درصد سهم گشان و شرکت اعتباری ملل نیز صاحب ۴.۵ درصد سهم گشان است.

وبصادر علاوه بر اینکه سهامدار عمده سهم گشان است، ۷۴ درصد سهم وسپهر را نیز در اختیار دارد.

تصویر تاریخچه حجم معاملات سهم گشان از ۲۲ مهر ۹۹ تا ۶ دی ۹۹ (قبل و بعد افزایش سرمایه)

همیشه در تابلو خوانی، به حجم روزانه و هفتگی معاملات و کد به کد و میزان فروش حقوقی و حقیقی در سهم توجه کنید که گاها، سیگنال پایان اصلاح و اغاز روند صعودی را نشان می دهد. در سهم گشان نیز کنترل سهم در نیمه دوم سال مشهود است و سهامدار بلند مدتی این سهم ارزشمند، نباید گول ترفندهای بازیگردان و نوسانگیرها را بخورد. به پیام های ناظر هم توجه کنید. مثل پیام ۱۰ آذر ۹۹:

کارگزاران محترم عضو فرابورس ایران به اطلاع می رساند؛ نماد معاملاتی شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز (گشان۱)، پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده نوبت دوم صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه و اعمال در آن سامانه معاملاتی و مجمع عادی به طور فوق العاده نوبت دوم صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم و رفع موارد منجر به تعلیق در قالب انتشار آگهی ثبت افزایش سرمایه، از طریق انجام حراج ناپیوسته بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت و با اعمال یک مرحله پیش گشایش، دوشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ آماده انجام معامله شد.

تکنیکال سهم گشان

گشان روند صعودی بلند مدت خواهد داشت و باید سهامداران، گول نوسانات مقطعی را نخورند. تکنیکال گشان در دی ۹۹ در شکل زیر نمایش داده شده است.

تکنیکال سهم گشان در دی ۹۹

از نگاه دیگری به گشان توجه میکنیم. تکنیکال گشان را در عکس زیر نیز مشاهده کنید. نشان می دهد که پایان اصلاح زمستانی سهم گشان نزدیک است و سهم در محدوده ۶۳۰۰ تومان تا ۶۴۰۰ تومان یک همپوشانی فیبو و یک حمایت داینامیک وجود دارد. گشان زیر ۱۰ هزار تومان، فرصت خرید ناب است.

تکنیکال گشان در ۶ دی ۹۹

لازم به ذکر است درصورت کشف قیمت پس از انجام حراج ناپیوسته و حذف سفارشات باقیمانده، انجام معاملات در نماد مذکور به صورت حراج پیوسته در دامنه مجاز قیمتی امکان پذیر است که سبب شد قیمت تا ۶۵۰۰ کاهشی شود.

هیات مدیره سهم گشان در بهمن ماه ۹۹

فهرست هیات مدیره سهم گشان به شرح زیر است. ترکیب هیات مدیره سهام در بورس ایران، می تواند سهامداران باهوش را با نکات خوبی درباره رفتار حقوقی ها و سهامداران عمده در روند سهم، همراه کند.

 • علی کریمی قدوسی به نمایندگی از بانک صادرات ایران (سهامی عام) به سمت رییس هیات مدیره.
 • مصطفی جهانبانی به نمایندگی موسسه پشتیبانی سهام پدیده شاندیز به سمت نائب رییس هیات مدیره.
 • محمدرضا حسین نژاد دوین  به نمایندگی از طرف شرکت بین المللی تجارت الکترونیک  پدیده کیش (سهامی خاص)  به سمت عضو هیات مدیره.
 • سید شمس الدین بربرودی به نمایندگی از شرکت ابنیه و ساختمان  پدیده شاندیز (سهامی خاص) به سمت عضو هیات مدیره
 • سعید ورودی طرقبه به سمت عضو هیئت مدیره.
 • نیما ملائی خارج از هیات مدیره به عنوان مدیر عامل شرکت برای مدت ۲ سال.

اگر سهامدار گشان هستید، در سهامداری گشان در  عصر پسا کرونا که شاهد رونق دوباره گردشگری و ارتقا وضعیت سرمایه گذاری های داخلی و بین المللی صنعت توریسم ایران هستیم، تعلل نکنید.

گشان روند صعودی خواهد داشت و بین المللی شدن بورس کیش و گذر شاخص کل از سقف تاریخی ۲ میلیون واحدی و تکمیل پروژه های فعال پدیده شاندیز مشهد و عملیاتی شدن پروژه های تکمیل یافته از سال ۱۴۰۰ شمسی، کمک خوبی به روند صعودی سهم گشان خواهد کرد.

سمگا و گشان را باید دریابیم. افزایش سرمایه ۱۰۰۰ درصدی گشان از تجدید ارزیابی دارایی ها، یکی از انتظارات به حق سهامداران زجر کشیده این سهم است.

نظر وزیر صمت درباره سهم گشان در اردیبهشت ۱۳۹۹

برای ورود به یک سهم، گاهی سیگنال های مقامات (علیرضا رزم حسینی وزیر فعلی صمت و استاندار سابق خراسان رضوی) نیز کفایت می کند.

دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • غریبه اسفند ۱۰, ۱۳۹۹

  زیر ده هزار تومان فرصتی طلایی واسه وروده ؟
  کمی خجالت ?

 • وارن بافت اسفند ۱۸, ۱۳۹۹

  گشان شد ۳.۵۰۰
  اونوقت میگی زیر ۱۰ هزار تومن فرصت خریده

  • علی فروردین ۲۷, ۱۴۰۰

   سلام

   تحلیلتون به درد خودتون میخوره ….
   هیچ تحلیل گری در بورس ندیدم حرف درست از آب در بیاد…
   نگاهی به گشان بیاندازید… داره به نفت میرسه….
   هر بار یه خبر امیدواری کشککی میارن، ولی بازم هم ن آش و همون کاسه…

 • رض اسفند ۲۰, ۱۳۹۹

  بعنوان یکی از سهامداران جدید گشان میگویم، به هیچ عنوان وارد این سهم کثیف نشویدکه هیچ امیدی به رشد این سهم نیست…
  قیمت سهم و کلا اهداف بورسی برای مدیران شرکت بی معناست و شرکت و سهم در بازار بورس کاملا رها شده و خلاصه گشان مصداق فساد و بی مسئولیتی در قبال ملت است… شرکت سهامی عامی که منافع عام در آن روی هواست و هیچکس هم پاسخگو نیست…
  نکته جالب اینکه مدیران شرکت طوری بر خلاف منافع مردم و سهامداران چند صد هزار نفری آن عمل میکنند که انگار هیچ ترسی از هیچ کس و هیچ چیزی ندارند و رسما با گستاخی هر چه تمام و با دهن کجی به بیچاره مردم، همواره غیر قانونی و غیر اخلاقی عمل میکنند و هیچگونه پاسخگو هم نیستند…. احساس مسئولیت در این شرکت نسبت به حقوق سهامداران بی معناست…

  • امین اندرزگو فروردین ۲۵, ۱۴۰۰

   دوست عزیز ای کاش میشد پیام شما را قبل از خرید خودم می‌دیدم! هزار افسوس که گولِ یک پیج کثیف تر از حقوقی گشان رو خوردم و وارداتی سهم شدم و هر روز شاهد ذوب شدن سرمایه ام هستم !!! خداوند لعنت کنه باعث و بانی این سهم رو ، من کلا بی خیالش شدم و به دید چند ساله رهاش کردم

 • علی مرداد ۱۶, ۱۴۰۰

  آخه چرا با این تحلیل های دروغ شرایط دزدی از سرمایه ملت بیچاره رو برای دزدان بزرگ فراهم می کنید؟؟؟؟
  واقعا از عواقب این خیانت نمی ترسید؟؟؟؟