این نشانه‌ها می‌گویند شما و شریک عاطفی‌تان باهم غریبه شده‌اید

این نشانه‌ها می‌گویند شما و شریک عاطفی‌تان باهم غریبه شده‌اید

در روابط عاطفی مقطعی هست که زوج ها دیگر به اندازه ی قبل احساس شادی نمی کنند. آمار و ارقام مربوط به جدایی ها نشان می دهد این منطقه ی خطر جایی بین سال های پنجم و هشتم ازدواج رخ می دهد. یکی از مهم ترین دلایل این مسأله دور شدن آهسته اما پیوسته ی طرفین رابطه از یکدیگر است که تا حد زیادی بر اثر گرفتار شدن در یک رکود و فقدان تلاش رخ می دهد.

در ادامه به نشانه هایی خواهیم پرداخت که می گویند شما و شریک عاطفی تان از یکدیگر دور شده اید.

۱- شریک عاطفی تان اغلب غافلگیرتان می کند اما نه به شکلی مثبت

همه ی گفته ها و کارهای شریک عاطفی تان برایتان ناآشنا است. فقدان گفتگو میان شما و شریک عاطفی تان به قدری است که حتی از احوال یکدیگر بی خبرید. نکته اینجا است که ما هرگز دست از رشد یا تغییر برنمی داریم، بنابراین اگر از عقاید یا سلایق یکدیگر بی خبرید، باید این را یک نشانه بدانید.

راه حل: دست کم هفته ای یک بار احوال شریک عاطفی تان را جویا شوید، بپرسید این اواخر چه چیزی شگفت زده اش کرده یا او را تحت تأثیر قرار داده است. علاوه بر این، سعی کنید در هفته باهم دست کم یک فیلم ببینید و درباره ی چیزی که دیده اید باهم صحبت کنید.

۲- دیگر باهم دعوا نمی کنید

این یک باور غلط است که زوج های شاد هرگز باهم دعوا نمی کنند. دعواها از دل رنج های عاطفی به وجود می آیند – اگر شریک عاطفی تان کاری کرده که دوست ندارید، باید اجازه دهید این را بداند تا در آینده دوباره تکرار نشود. بنابراین وقتی دست از آن مکالمه های طاقت فرسا می کشید، این مسأله می تواند به فرسودگی، استیصال و فقدان تعلق خاطر بیانجامد، امری که ممکن است در نهایت به شکل بسیار زشتی بروز کند.

راه حل: به احساسی که نسبت به کارهای شریک عاطفی تان دارید توجه داشته و به آن بی اعتنا باشید. اگر ناراحتید اجازه دهید این را بداند.

۳- حتی یک همکار شریک عاطفی تان که از او متنفر است یا با او کنار می آید را نمی توانید اسم ببرید

ما بیشتر زمان بیداری مان را در سر کار سپری می کنیم، بنابراین غیر ممکن است بخشی از استیصال ناشی از آن را با خود به خانه نیاوریم. زوج های شاد درباره ی مسائل روزمره از یکدیگر خبر می گیرند – به این فکر کنید که شریک عاطفی تان چقدر درباره ی محل کارش با شما صحبت می کند؟ چقدر از آن را یادتان است؟ اگر جز یک سکوت ناخوشایند جواب دیگری ندارید، ممکن است در برقراری ارتباط با یکدیگر دچار مشکلاتی شده باشید.

راه حل: فقط نپرسید روز کاری اش چطور بوده، توجه کنید درباره ی جلسات آینده ی خود چه می گوید و سؤالات خاص بپرسید. با این کار شریک عاطفی تان متوجه علاقمند بودن شما می شود و دیگر مجبور نمی شوید مکالمات انتزاعی خسته کننده ای با یکدیگر داشته باشید.

۴- هیجانی برای دادن خبرهای خوب به او ندارید

تصور کنید خبر فوق العاده ای به دست تان رسیده، دوست دارید اول از همه به چه کسی زنگ بزنید یا پیغام دهید؟ اگر انتخاب اول یا دوم تان شریک عاطفی تان نیست، معنایش آن است که به میزان قابل توجهی از هم دور شده اید.

راه حل: به ریشه ی مشکل فکر کنید. آیا به خاطر واکنش شریک عاطفی تان است که دیگر به او خبر نمی دهید یا صرفاً فقدان گفتگو؟ در هر صورت باید تلاش کنید با صحبت گاه و بیگاه رابطه ی خود را بازسازی کنید.

۵- سکوت تان دیگر خوشایند نیست

یادتان هست زمانی صرف آنکه کنار هم باشید، بدون آنکه کار خاصی انجام ندهید برایتان کافی بود؟ در حالت ایده آل این احساس هرگز نباید از بین نرود و زوج ها باید از کنار هم بودن لذت ببرند حتی اگر مشغول کارهای مختلفی باشند.

راه حل: کم کم شروع کنید در هفته یک کار را باهم انجام دهید، این کار می تواند انجام بازی های رومیزی، تماشای تلویزیون یا فیلم، یا حتی آشپزی در کنار هم باشد. کاری انجام دهید که بتوانید وقت هایی که بین تان سکوت می شود درباره ی آن باهم صحبت کنید.

۶- متوجه شده اید که خودتان از تماس چشمی خودداری می کنید


تماس چشمی ما را به اجبار درگیر دیگران می کند، به خصوص وقتی که پای شریک عاطفی مان در میان باشد. اگر از نگاه کردن به شریک عاطفی تان خودداری می کنید، ممکن است معنایش آن باشد که تمایلی به صحبت یا شنیدن ندارید و علناً دیگر کاری با او ندارید. یک نشانه ی دیگر آن است که شریک عاطفی تان نگاهش را از تلفن همراهش برنمی دارد تا به شما نگاه کند.

راه حل: وقتی با هم چشم در چشم می شوید، سعی کنید به او لبخند بزنید و ببینید او چه عکس العملی دارد.

۷-  دیگر برایتان اهمیتی ندارد

از خودتان بپرسید، آیا نشانه هایی که در این مطلب مطرح شد را فقط خواندید و توجهی به راه حل ها نداشتید یا حتی لحظه ای به آن ها فکر نکردید؟ شاید به بازسازی رابطه ای که زمانی داشتید، بی علاقه باشید و مشکلی با این موضوع نداشته باشید.

را حل: با شریک عاطفی تان صحبت کنید، وقتش رسیده شما و شریک عاطفی تان بی پرده درباره ی همه ی اتفاقاتی که در حال رخ دادن است و فقدانی که در رابطه تان وجود دارد صحبت کنید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود