برندهای مشهوری که همه عمر نامشان را اشتباه تلفظ کرده ایم

برندهای مشهوری که همه عمر نامشان را اشتباه تلفظ کرده ایم

بسیاری از برندهای محبوب دنیا نامی دارند که تلفظ آن ها شاید در نگاه اول ساده باشد اما اغلب آنگونه نیست که به نظر می رسد. در ادامه درباره ی تعدادی از برندهای مشهور دنیا و تلفظ صحیح نام آن ها صحبت خواهیم کرد.

۱- نوتلا

این شکلات صبحانه ی خوشمزه توانسته به صبحانه ی رایج بسیاری از خانواده ها در سرتاسر دنیا بدل شود. بسیاری از ما نام این برند را «نوتلا» تلفظ می کنیم. اما در واقع تلفظ صحیح نام آن «نیوتِلّا» (نیو – تِ – لّا) است.

۲- ایکیا

در پشت نام شرکت ایکیا داستانی احساسی وجود دارد. نام آن ترکیبی است از حرف اول نام و نام خانوادگی مؤسس آن و نام مزرعه و شهری که او در آن ها بزرگ شده بود. نام این برند به شکل های مختلفی تلفظ می شود مثل ایکیا یا آیکیا. اما تلفظ صحیح آن «ایکِیا» (ای- کِ – یا) است.

۳- هواوی

پشت نام این برند معنای بسیار میهن پرستانه ای وجود دارد. «هوا» یعنی «چین» و «وی» به معنای «ساختن، عمل کردن، کاشتن، خلق کردن، اداره کردن و پرداختن» است. غیرچینی ها معمولاً نام این برند را «هواوی» تلفظ می کنند اما تلفظ صحیح آن «هوواوِی» (هو – وا – وِی) است.

۴- هیوندای

شرکت خودروسازی هیوندای برخی از محبوب ترین و پرفروش ترین خودروهای دنیا را طی سالیان فعالیت خود تولید کرده است. اما با وجود این اغلب افراد نام آن را به اشتباه «هیوندای» تلفظ می کنند، در حالی که تلفظ درست نام این شرکت «هاندِی» (هان – دِی) است.

۵- هرمس

برند مد و فشن هرمس یکی از گران قیمت ترین برندهای دنیا است و تولیدات آن محبوبیت زیادی در میان دوستداران دنیای مد دارد. اما تلفظ نام آن نه «هرمس» بلکه «اِیرمِز» (اِیر –  مِز) است.

۶- ژیوانشی

شرکت فرانسوی ژیوانشی برندی شناخته شده در زمینه ی تولید پوشاک، عطر، لوازم آرایشی و بهداشتی است. این شرکت قدمتی طولانی دارد و محصولات آن همواره جزء پرفروش ترین های حوزه ی خود بوده اند. بیشتر افراد نام این برند را به اشتباه «ژیوانشی» تلفظ می کنند که شکل صحیح آن «ژیوُنشی» (ژی – وُن – شی) است.

۷- فولکس واگن

فولکس واگن بزرگ ترین شرکت خودروسازی دنیا است. این شرکت آلمانی که از قدمتی طولانی برخوردار است در ابتدا با هدف تولید خودرویی بنا شد که عموم مردم آلمان توانایی خرید آن را داشته باشند به همین دلیل این نام بر روی آن گذاشته شد که در زبان آلمانی به معنای خودروی مردم است. اما تلفظ صحیح نام این شرکت نه «فولکس واگن» بلکه «وُکس وَرگان» (وُکس – وَر – گان) است.

۸- سگا

بسیاری از کودکان دیروز و امروز بخشی از خاطرات خوب دوران کودکی خود را مدیون شرکت ژاپنی سگا هستند که در زمینه ی تولید بازی های ویدئویی و کنسول بازی فعال است. اما برخلاف تصور رایج نام این شرکت نه «سگا»  بلکه «سیگا» (سی – گا) است.

۹- لویی ویتون

لویی ویتون، برند فرانسوی که به اختصار ال وی هم خوانده می شود زمینه ی فعالیت آن تنها به تولید پوشاک محدود نمی شود و این شرکت در زمینه ی تولید ساعت، زیورآلات، لوازم جانبی، نوشت افزار و غیره هم فعالیت دارد. بسیاری از ما نام این برند را به اشتباه «لویی ویتون» تلفظ می کنیم اما تلفظ صحیح آن «لویی ویتان» (لو- یی – وی – تان) است.

منبع: brightside ، rd
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • بهزاد دی ۳۰, ۱۳۹۹

    سِگا درسته …
    اثبات این مورد رو توی بازی Sonic 3D میشه پیدا کرد که اول بازی یک صدای عصبانی با داد میگه سِگا

  • فرشید بهمن ۶, ۱۳۹۹

    لطفاً این‌گونه مطالب نادرست و بی‌اساس را ترجمه و منتشر نکنید.
    با اندکی جستجو می‌توان به‌راحتی متوجه شد که اکثر مواردی که گفته شده، نادرست‌اند.