هراس از سقوط پادشاهی انگلیس به دنبال گم شدن یکی از کلاغ های برج لندن

هراس از سقوط پادشاهی انگلیس به دنبال گم شدن یکی از کلاغ های برج لندن

یکی از کلاغ های ملکه انگلیس در برج لندن گم شده و تصور می شود دیگر در قید حیات نباشد. این اتفاق حالا این نگرانی را به وجود آورده که طبق یک افسانه «پادشاهی انگلیس سقوط کند».

چند هفته قبل وقتی کلاغ های این برج قرون وسطایی که در قلب لندن واقع شده را در قفس هایشان می گذاشتند متوجه شدند کلاغ مذکور که مرلینا نام دارد گم شده است.

کریستوفر اسکایف یکی از مراقبان کلاغ های برج لندن گفته: «مرلینا کلاغی است با روحی آزاد و بارها محوطه ی برج را ترک کرده است. ما باهم رفیقیم و او معمولاً پیشمان برمی گشت اما این بار برنگشت. به همین خاطر نگرانم که دیگر در بین مان نباشد.»

در صورت مرگ مرلینا تنها ۷ کلاغ در برج باقی می ماند و طبق یک افسانه اگر کمتر از ۶ کلاغ در برج باشد، هم خود برج فرو خواهد ریخت و هم مصیبتی بر پادشاهی انگلیس نازل خواهد داد.

اسکایف همچنین گفته: «حالا اینجا در برج لندن ۷ کلاغ داریم. طبق فرمان سلطنتی تعداد کلاغ ها از ۶ تا نباید کمتر باشد. بنابراین هنوز یک کلاغ اضافه داریم و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.»

برج لندن هفته ی گذشته در بیانیه ای که در توییتر منتشر شد، اعلام کرد: «امیدواریم از برنامه ی پرورش پرنده مان دیر یا زود پرنده ی جدیدی برای چالش دشوار ادامه ی میراث مرلینا داشته باشیم.»

«مرلینا از سال ۲۰۰۷ که به ما پیوست رئیس بی چون و چرای دسته ی کلاغ ها بود، ملکه ی کلاغ های برج. کلاغ های دیگر، مراقب ها و همه ی ما در برج بسیار دلتنگش خواهیم شد.»

گرچه هیچ کس مطمئن نیست که افسانه ی مربوط به کلاغ های برج لندن از کجا آمده اما برخی می گویند این افسانه به شاه چارلز دوم بازمی گردد که در قرن هفدهم میلادی سلطنت می کرد. گفته می شود او اصرار داشت از کلاغ ها در برج مراقبت و نگهداری شود چون به او هشدار داده بودند در صورتی که کلاغ ها برج را ترک کنند سلطنت و برج هر دو سقوط خواهند کرد.

برخی هم می گویند این افسانه از آنجایی شکل گرفت که چارلز دوم از قبول درخواست منجم دربار برای بیرون کردن کلاغ ها از برج خودداری کرد. گفته می شود کلاغ ها جلوی دید منجم برای رصد ستارگان را می گرفتند.

هنوز ۶ کلاغ دیگر در برج لندن وجود دارد و یک کلاغ اضافه هم هست که معنایش آن است که پادشاهی انگلیسی فعلاً سقوط نخواهد کرد.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود