سود هنگفت ملکه انگلیس از اجاره بهای شعب برندهای معروف دنیا

سود هنگفت ملکه انگلیس از اجاره بهای شعب برندهای معروف دنیا

شاید تا به حال این سؤال برایتان پیش آمده باشد که خاندان سلطنتی بریتانیا هزینه ی سرسام آور زندگی اشرافی و مجلل خود را از کجا تأمین می کند. در حالی که هیچ یک از اعضای این خاندان به حرفه ی خاصی مشغول نیست، پس درآمد آن ها از کجاست؟

ملکه انگلیس سود هنگفتی از اجاره بهای شعب برندهای معروف دنیا کسب می کند از جمله ۸ شعبه ی مک دونالد و ۶ شعبه ی اچ اند ام. مارک اند اسپنسر و استارباکس از دیگر برندهای معروفی هستند که به پر و پیمان شدن خزانه ی سلطنتی انگلیس کمک می کنند.

این ها تنها تعدادی از ۲۱۸ برند واقع شده در ۱۶ مرکز خرید انگلیس هستند که بخشی از املاک سلطنتی ۱۴/۱ میلیارد پوندی متعلق به ملکه انگلیس را تشکیل می دهند.

املاک سلطنتی ملکه انگلیس توسط شرکت مستقلی با همان نام «املاک سلطنتی» اداره می شود که سود حاصل از اجاره بهای این املاک را به خزانه پرداخت می کند و در نهایت یک چهارم این سود به ملکه ی ۹۴ ساله ی انگلیس بازمی گردد.

منبعی نزدیک به خاندان سلطنتی گفته: «شک دارم ملکه از یکی از شعبه های مک دونالد دیدن کند اما کارکنانش حتماً این کار را دوست دارند.»

اما اجاره بهای املاک سلطنتی تنها بخش کوچکی از درآمدهای ملکه است. از آنجایی که ملکه الیزابت، دوشس لنکستر هم هست، مبلغی را هم از بابت دوک نشینی لنکستر دریافت می کند.

علاوه بر این، او املاک بسیار ارزشمندی دارد. کاخ بالمورال به ارزش ۱۴۰ میلیون دلار، عمارت سندرینگهام به ارزش ۶۵ میلیون دلار و کاخ باکینگهام به ارزش تقریبی ۵ میلیارد دلار، تنها بخشی از املاک بسیار او هستند.

دیگر دارایی های ملکه عبارتند از مزرعه های پرورش حیوانات و اسب های مسابقه، جزایر بسیار و کلکسیون تمبر مشهور پدربزرگش، شاه جورج پنجم.

بیشتر بخوانید:

گشتی در میان املاک ۱۸ میلیارد دلاری خاندان سلطنتی بریتانیا

اگر نظام پادشاهی در بریتانیا برچیده شود چه بر سر خاندان سلطنتی می آید؟

عشق و عاشقی در خاندان سلطنتی؛ زوج های سلطنتی بریتانیا چطور باهم آشنا شدند؟

حقایقی کمتر شنیده شده اما جالب درباره خاندان سلطنتی بریتانیا

۱۱ باری که اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا پروتکل سلطنتی را زیر پا گذاشتند

با ثروتمندترین خاندان های سلطنتی اروپا آشنا شوید

منبع: thesun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • مجید بهمن ۹, ۱۳۹۹

    پیر خرف دارد سقد می‌شود پول می‌خواهد سر قبرش ببرد

    • R بهمن ۹, ۱۳۹۹

      پولش رو بده به تو؟