مجری آلمانی: «گروه BTS شبیه ویروس کرونا هستند و باید واکسن آن ها پیدا شود»

مجری آلمانی: «گروه BTS شبیه ویروس کرونا هستند و باید واکسن آن ها پیدا شود»
۵ نظر

یک مجری رادیویی آلمانی بعد از توهین و انتقاد به اعضای گروه موسیقی کره ای BTS به نژادپرستی متهم شده و بسیاری از طرفداران این گروه در شبکه های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان داده اند. این مجری رادیویی اعضای گروه BTS را به کرونا ویروس تشبیه کرده بود. ایستگاه رادیویی Bayern 3 که در منطقه باواریا مستقر است بعد از اینکه یکی از مجریان این ایستگاه از این گروه موسیقی کره ای و اثر اخیرشان انتقاد کرده بود، خود را بحث اصلی شبکه های اجتماعی یافت.

یک مجری رادیویی آلمانی بعد از توهین و انتقاد به اعضای گروه موسیقی کره ای BTS و تشبیه آن ها به کرونا به نژادپرستی متهم شده است.

ارتش وفادار طرفداران گروه BTS در شبکه های اجتماعی ماتیاس ماتوشیک را به نژادپرستی متهم کرده اند، بعد از این که این مجری آلمانی به انتقاد از اثر جدید این گروه با نام Fix You که کاوری از آهنگ گروه Coldplay است، پرداخت. ماتوشیک این گروه موسیقی پاپ کره ای را با ویروس کرونا مقایسه کرده و گفت این گروه «یک نوع ویروس کثیف است که امیدواریم بزودی برای این ویروس نیز واکسنی کشف شود». در ادامه ماتوشیک در مورد این گروه چنین گفت: «این احمق های کوچولو در مورد اینکه آهنگ Fix You از گروه Coldplay را بازخوانی کرده اند یاوه سرایی می کنند، این کفر است. به خاطر این خطایتان ۲۰ سال آینده را برای تعطیلات در کره شمالی به سر خواهید برد!».

یک مجری رادیویی آلمانی بعد از توهین و انتقاد به اعضای گروه موسیقی کره ای BTS و تشبیه آن ها به کرونا به نژادپرستی متهم شده است.

ماتوشیک بعدها اعلام کرد که مخاطب صحبت های او کره جنوبی نبوده است و گفت: «نمی توانید مرا به بیگانه هراسی متهم کنید. خودرو من ساخت کره جنوبی است. من بهترین خودرو تاریخ را دارم». اما صحبت های ماتوشیک در مورد گروه موسیقی کره ای BTS موجی از واکنش ها را در میان طرفداران این گروه برانگیخته که او را به نژادپرستی متهم کرده اند، به ویژه به خاطر بخشی از صحبت هایش که این گروه را با ویروس کرونا مقایسه می کند. بدین ترتیب هشتگ هایی مانند #Bayern3Apologize و #Bayern3Racist در توییتر داغ شده است.

یک مجری رادیویی آلمانی بعد از توهین و انتقاد به اعضای گروه موسیقی کره ای BTS و تشبیه آن ها به کرونا به نژادپرستی متهم شده است.

یک کاربر توییتری در این باره گفته است: «در دوران آسیایی هراسی، برای کسی مانند ماتیاس ماتوشیک تشبیه کردن کووید به گروه کره ای BTS نه تنها رقت انگیز بلکه خطرناک است. این کار تنها باعث بروز تنفر و خشونت نسبت به آسیایی ها با پیشینه های مختلف می شود». ایستگاه رادیویی Bayern 3 از مجری خود حمایت کرده و گفته به نظر آن ها مجریشان زیاده روی نکرده و قصد اهانت نداشته است. در بیانیه این ایستگاه رادیویی آمده است: «این هویت این برنامه و همچین مجری آن است که باورهای خود را شفاف، آزادانه و بدون پروا بیان کند».

بیشتر بخوانید: انتخاب PewDiePie به عنوان خوش قیافه ترین سلبریتی سال و اعتراض طرفداران گروه BTS

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3.8 / 5. تعداد رای: 14

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: dw
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • جیم موریارتی اسفند 10, 1399

  وقتی رسانه ای مخاطب نداره شروع می‌کنه به چرت و پرت گفتن تا جنجال ایجاد کنه و دیده بشه . جدی نگیرید اونها دنبال همین هستند .

 • صادق اسفند 10, 1399

  برو گمشو عوضی. با افتخار طرفدار bts هستم.
  مرگ بر المان

 • Army اسفند 16, 1399

  واقن درسته حرفت

 • Army مرداد 8, 1400

  با افتخار آرمی هستم !
  ولی این دلیل نمیشه از آلمان بدمون بیاد چون تو المان هم ارمی زیاد هس و این حرف باعث میشه آرمی های آلمانی حس بدی نیست به کشور خودشون داشته باشن برای همین نباید از آلمان بدمون بیاد باید از طرفی که این حرف رو زده متنفر باشیم
  اون مرده هم گوه خورده همچین حرفی زده !
  ز گهواره تا گور آرمی میمونم 💜