دیدار پاپ فرانسیس با پدر آلان کردی کودک غرق شده سوری و حاشیه‌های حضورش در عراق

دیدار پاپ فرانسیس با پدر آلان کردی کودک غرق شده سوری و حاشیه‌های حضورش در عراق

پاپ فرانسیس از پدر سوریه‌ای که پسرش را در آب‌های مدیترانه از دست داده، دیدار کرد. این کودک که نامش آلان کردی است در سال ۲۰۱۵ در جریان فرار خانواده کردی به یونان به همراه برادر و مادرش در آب‌های مدیترانه غرق شدند. انتشار تصویری از او موجی از انتقادات و واکنش‌ها را به وضع پناهجویان در دنیا به همراه داشت.

پاپ فرانسیس

رهبر ۸۴ ساله کلیسیای کاتولیک پس از پایان مراسم مذهبی تدارک دیده شده در اربیل اقلیم کردستان با پدر آلان کردی، عبدالله کردی دیدار کرد و عبدالله کردی از فقدان و ضایعه از دست دادن خانواده‌اش برای پاپ سخن گفت. پاپ در این مراسم برای کشته شدگان عراقی در درگیری‌های شهر موصل طلب بخشش و آمرزش کرد. آن زمان داعش در حال ادعاهای زیادی داشت و به جهانیان وعده فتح رم را داده بود.

پاپ فرانسیس

دربیانیه‌ای که از واتیکان آمده به حمایت قلبی و دیدار پاپ از آن پدر سوری اشاره شده و گفته شده است که پاپ زمان زیادی را با او گذارنده و به کمک یک مترجم پای درد و دل پدر آلان نشسته است. آقای کردی از پاپ بخاطر این ابراز همدردی و حمایت تشکر کرده و از مهاجرانی حرف زده است که بدنبال امنیت، صلح و تفاهم هستند و کشور خود را بخاطر تهدید شدن جانشان ترک می‌کنند.

آلان کردی، پسر عبدالله کردی به همراه مادر و برادرش در جریان شکسته شدن غایق حامل پناهجویان که به سمت اروپا می‌رفت، در آب‌های ترکیه غرق شد. تصویری که از این کودک پخش شد توجه جهانیان را به مسئله جنگ داخلی سوریه و وضعیت اسفناک پناهجویان جلب کرد. در آن زمان میلیون‌ها سوری سعی می‌کردند بطور غیرقانونی کشور خود را ترک کرده و به سمت اروپا مهاجرت کنند.

پاپ فرانسیس

دیدار پاپ با پدر این کودک پس از گذشتن ۴ سال از وعده رئیس خود خوانده داعش می‌گذرد که گفته بود رم را فتح خواهد کرد و به پیروان خود دستور داد که به عراق مهاجرت کنند. ابوبکر البغدادی در جریان یک فایل صوتی گفته بود: «کسانی که می‌توانند به یک دولت اسلامی مهاجرت کنند باید این کار را انجام دهند. زیرا مهاجرت به یک مکان اسلامی جز وظایف ما محسوب می‌شود.» البته در سال ۲۰۱۹ رهبر داعش طی یک حمله به هلاکت رسید.

تصاویر بیشتر در حاشیه حضور پاپ فرانسیس در عراق:

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس

 

بیشتر بخوانید:

جزییاتی از دو نوع هلیکوپتر فوق پیشرفته‌ استفاده شده در عملیات کشتن رهبر داعش

عروس‌های جهادی داعش در تلاش برای جمع آوری اعانه و فرار از زندان های سوریه

 

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود