با انجام این تست می‌توانید بفهمید چه شغلی مناسب شماست

با انجام این تست می‌توانید بفهمید چه شغلی مناسب شماست

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر پای صحبت بسیاری از کارمندان بنشینید، متوجه می‌شوید که بسیاری از آنها بدون در نظر گرفتن سازگاری و همچنین نقاط قوت و ضعف خود سراغ انتخاب شغل رفتند و به همین دلیل ممکن است رضایت شغلی بالایی نداشته باشند.

در اصل یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در انتخاب شغل در نظر بگیرید این است که برای آن شغل ساخته شده باشید و تمام خصوصیات شخصیتی و رفتاری شما با آن حرفه همخوانی داشته باشد. بسیاری از افراد در سراسر جهان، قبل از هر اقدامی برای پیدا کردن شغل، تست‌های شخصیت شناسی را انجام می‌دهند و با کمک آنها به بررسی کامل خصوصیات شخصی خود می‌پردازند. منابع انسانی بسیاری از شرکت‌های بزرگ نیز از بهترین تست‌های شخصیت شناسی برای بررسی تیپ شخصیتی کارمندان استفاده می‌کنند تا با کمک آن بتوانند افراد را در تیم‌های درست قرار دهند و کارهایی از آنها بخواهند که با نوع شخصیت آنها سازگاری دارد.

یکی از شناخته شده‌ترین تست‌های شخصیت شناسی دنیا، تست MBTI است که توسط یک مادر و دختر شکل گرفت و به دنیا معرفی شد.

تست MBTI چیست؟

تست MBTI یک نوع تست ارزیابی شخصیتی است که در آن شخصیت فرد طبق چهار معیار اصلی شخصیتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. برون گرا یا درون گرا بودن، شهودی یا حسی بوده، ادراکی یا قضاوتی بودن و در نهایت احساسی یا منطقی بودن این معیارها هستند که افراد در یکی از این دسته‌ها قرار می‌گیرند و مورد قضاوت قرار می‌گیرند.

پاسخ به سؤالات این تست شما را در نهایت در یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی قرار می‌دهد که تمام ویژگی‌ها و خصوصیات شما را نیز مشخص می‌کند. تئوری پشت تست بریگز و مایرز این است که جمعیت جهان به این ۱۶ تیپ شخصیتی تقسیم می‌شوند. اما این تست چه مزیتی نسبت به دیگر تست‌های شخصیت شناسی دارد و ما برای پیدا کردن شغل، چرا باید تست MBTI بدیم؟

چرا باید تست MBTI بدیم؟

مطالعات مختلف و گوناگونی بر روی این تست انجام شده است و این تست از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. در تمام این مطالعات تست MBTI به عنوان ابزاری معتبر برای شناخت شخصیت و رفتارهای شخصیتی افراد شناخته شده است و در واقع مورد تأیید بسیاری از شرکت‌های بزرگ است. از مزیت‌های بسیار خوب  این تست این است که با هر فرهنگ و جنسیتی سازگار است و افراد جویای کار در هر کجای دنیا می‌توانند از آن به عنوان ابزاری برای شناخت بهتر و انتخاب شغل مناسب استفاده کنند.

همچنین این توسط چندین موسسه روانشناسی تایید شده است و نتیجه آن را می‌توان منطبق با آخرین تحقیقات و پیشرفت‌ها در حوزه علم روانشناسی دانست.

هر آنچه که یک تست شخصیت شناسی باید داشته باشد را تست MBTI به صورت یکجا دارد و استفاده آسان از آن، این تست را به یکی از محبوب‌ترین تست‌های روانشناختی تبدیل کرده است. بر طبق آمارها روزانه ۲ میلیون نفر از این تست برای دستیابی به خصوصیات درونی و شخصیتی خود استفاده می‌کنند و استفاده آن در چیدمان تیم‌ها در شرکت‌ها نیز بسیار بالا است.

تست شخصیت شناسی MBTI ایران تلنت

با شرکت در تست شخصیت شناسی MBTI ایران تلنت، اطلاعات دقیق و باورنکردنی از خود و نحوه رفتارتان با محیط اطراف بدست بیاورید و برای شغل‌هایی که مناسب با شخصیت‌تان هست رزومه ارسال کنید تا از کار خود لذت ببرید. تست MBTI ایران تلنت و نتایج آن منطبق بر آخرین تحقیقات و پیشرفت‌ها در حوزه علم روانشناسی می‌باشد و همچنین تأییده چنیدن مؤسسه روانشناسی را دارد.

با انجام تست MBTI در ایران تلنت، می‌توانید به شناخت خوبی از نقاط ضعف و قوت خود برسید و با توجه به ویژگی‌های شخصیتی که دارید شغل مناسب خود را انتخاب کنید و در اصل به دنبال کار و حرفه‌ای بروید که برای آن ساخته شدید. شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز می‌توانند با استفاده از این تست، به شناخت خوبی از افراد برسند و افراد را بر اساس توانایی‌هایی که دارند، برای موقعیت‌ها شغلی خود انتخاب کنند. آزمون شخصیت شناسی ایران تلنت منطبق با فضای کاری کشور ایران توسعه داده شده است و نتایج دقیق‌تری نسبت به سایت‌های مشابه خارجی دارد. همچنین باید عنوان کنیم، که این آزمون یک مدل روانشناسی از شما ایجاد می‌کند و مدل شخصیتی شما را با مرتبط‌ترین مشاغل تطبیق می‌دهد. به این معنا که به شما مرتبط‌ترین مشاغل طبق تیپ شخصیتی که دارید را پیشنهاد می‌دهد.

منبع:
بدون نظر

ورود