ترسا فیدالگو کیست ؛ ماجرای یک روح خبیث

ترسا فیدالگو کیست ؛ ماجرای یک روح خبیث

شاید شما نیز این روزها بارها با دیدن پیامی منتسب به ترسا فیدالگو در شبکه های اجتماعی از خود پرسیده باشید که ترسا فیدالگو کیست و چرا ترسناک است. «من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را ۲۰ بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش ۲۹ روز بعد درگذشت». این پیامی است که در روزهای اخیر هزاران بار در اینستاگرام، واتس اپ و دیگر شبکه های اجتماعی بازنشر شده و نشان از بازگشت شخصیت مرموز ترسا فیدالگو (Teresa Fidalgo) دارد. بازگشت ترسا فیدالگو در کنار شخصیت های ترسناک مرموزی مانند مرد باریک اندام و دیگر ارواح خبیثه نشان می دهد که علاقه به اینترنت فرارتر از مرزهای فرهنگ عمومی است.

ترسا فیدالگو کیست؟ واقعیت روح ترسناکی که می گوید نادیده نگیردش

ترسا فیدالگو کیست؟

همه چیز با یک تصادف اتومبیل در نزدیکی سنترا، پرتغال در سال ۱۹۸۳ آغاز شد، تصادفی که در آن دختری به نام ترسا فیدالگو درگذشت. ۲۰ سال بعد از این حادثه، در ۱۲ جولای ۲۰۰۳ ویدیویی در اینترنت منتشر شده و صدها هزار بار بازنشر شد. در این ویدیو، گروهی سه نفره در حالی رانندگی در شبی تاریک هسته و در مورد ارواح و اینگونه موجودیت ها حرف می زنند که ناگهان متوجه زن جوانی می شوند که در کنار جاده در حال راه رفتن است. آن ها از این زن دعوت می کنند که سوار خودرویشان شود تا او را به مقصد برسانند. زن مورد نظر که چهره جذاب و زیبایی دارد در طول مسیر به نقطه ای از جاده اشاره کرده و می گوید که در این نقطه تصادف کرده و جان باخته است. بلافاصله چهره او پوشیده از خون شده و جیغ می زند، در ادامه خودرو تصادف می کند.

ترسا فیدالگو کیست؟ واقعیت روح ترسناکی که می گوید نادیده نگیردش

بر اساس اطلاعاتی که در زیرنویس این ویدیو وجود دارد، دو مسافر این اتومبیل، یک زن و یک مرد، جان باخته و نفر سوم که دیوید نام دارد به شکل معجزه آسایی زنده می ماند اما هیچگاه در مورد اتفاقاتی که آن شب رخ داده توضیح نمی دهد. نیروهای پلیس دریافتند که دختری به نام ترسا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ در همین نقطه در اثر تصادف خودرو جان باخته است.

ترسا فیدالگو کیست؟ واقعیت روح ترسناکی که می گوید نادیده نگیردش

در ویدیویی که گفته شد صدای شخصی شنیده می شود که چنین می گوید: «این ماجرا واقعی است. دو نفر که می شناسم در همان لحظات در حال عبور از جاده بوده و دختری با لباس بلند سفید را دیده بودند که از جاده عبور کرده یا سعی داشت عبور کند اما یک راننده دیگر با او برخورد می کند. آن ها سپس گفتند که پلیس در محل حضور یافته و برای اینکه ببینند چه بر سر دختر آمده مسیر خود را تغییر دادند و در ادامه شاهد ناپدید شدن راننده و پلیس بودند. اکنون همانطور که آن ها به من و یک دوست دیگر گفته بودند، دوستم ماجرای ویدیو را به آن ها گفته و مشخصات دختر را توضیح داد و آن ها گفتند که دختر خودش است [همان دختری که در کنار جاده دیده بودند]».

ترسا فیدالگو کیست؟ واقعیت روح ترسناکی که می گوید نادیده نگیردش

واقعیت داستان ترسا فیدالگو چیست؟

اگر چه ویدیو منتشر شده واقعی است اما به نظر می رسد که داستانی که در کنار این ویدیو روایت می شود ساختگی باشد و تنها نتیجه نبوغ یک نویسنده است. این داستان توسط یک نویسنده و فیلمساز به نام دیوید ربوردائو، اهل پرتغال، ساخته و پرداخته شده که نام فیلم خود را A Curva نام نهاده است. در مصاحبه با یک کانال خبری محلی، نویسنده و تهیه کننده این فیلم می گوید که داستان مذکور ساختگی بوده و واقعی نیست. به نظر می رسد که این داستان نیز شبیه افسانه های بانوی سفیدپوش باشد که سال هاست در سراسر جهان شنیده می شود. بدین ترتیب می توان گفت که پیامی که این روزها در اینترنت بازنشر شده، با این محتوا که اگر این پست را برای ۲۰ نفر دیگر نفرستید یا ۲۰ بار بازنشر نکنید برای همیشه در کنار شما خواهم خوابید، کاملاً ساختگی و غیرواقعی بوده و اگر کسی آن را برای شما ارسال کرد می توانید آن را نادیده گرفته و به دوستان و اطرافیانتان نیز نادرست بودن این ادعا را گوشزد کنید.

ترسا فیدالگو کیست؟ واقعیت روح ترسناکی که می گوید نادیده نگیردش

اگر چه ممکن است ماجرای تصادف و مرگ ترسا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ واقعی باشد اما ویدیویی که در هفته های اخیر در شبکه های اجتماعی منتشر شده یک داستان واقعی نیست و تنها برای سرگرمی مخاطبان تهیه شده است. هدف سازنده این فیلم این بوده که به ما هشدار دهد هیچگاه یک غریبه را در کنار جاده سوار خودرو خودرو خود نکنیم. جالب این که بعد از موفقیت این ویدیو که به شهرت دیوید ربوردائو منتهی شده وی یک فیلم کوتاه دیگر با نام Teresa Fidalgo ghosts strikes again ساخته و منتشر کرده است. در این ویدیو دختری با لباس بلند سفید به نمایش در می آید که شبیه روح است که به یک مرد حمله کرده و او را به قتل می رساند. همچنین باید به یک شخصیت اینترنتی جدید به نام شاهزاده قجر یا قاجاری اشاره کرده که در روزهای اخیر در اینترنت بسیار بازنشر شده است.

بیشتر بخوانید: داستان «ذهن فریبکار» ما و زود باوری در فضای مجازی

منبع: teresafidalgo
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۸۵ نظر

ورود

 • yoki kaneki خرداد ۴, ۱۴۰۱

  یه خری این پیام رو تو سروش برام داده و قبل اینکه این سایت رو بخونم واقعا داشتم از بد شانس بودنم خودمو نفرین میکردمو فهش میدادم خدا وکیلی خوششون میاد آدم رو اینجوری اذیت کنن اسکل گیر آوردن مارو اصلا این قدر خرن که نمیدونن یه آدم خارجیی چطوری به زبان فارسی به یکی پیام میده ????

 • کارتال فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

  هر کس این مزخرفاتو قبول داره خیلی احمقه اگه این روح خبیث راست میگه بیاد پیش من تا یه بار دیگه بیمیره این خرافات و مزخرفاتو قبول نکنید من به ترسا میگم اگه عرضه داری من اینجام اخه بیشرف چرا به دختر بچه ها و برنامه شاد پیام میفرستی راست میگی من اینجام بیا اگه نیای من میام به خواب خبیثت خیلی بیشرفی

 • m تیر ۴, ۱۴۰۲

  همش دروغ هست من تو تلگرام این پیام رو دیدم و
  گفته بود اگه این پیامو برا ۲۰ نفر نفرستی ۲۰ روز بعد یکی از عزیزات میمیره و من به حرفش گوش نکردم و هیچ عاتفاقی نیفتاد مرگ دست خداست و با اینجور چیزا هیچکس نمیمیره اینا همش شایعاتی هست که تو اینترنت پخش هست توجه نکنید بهش