فاش شدن علت مرگ ناگهانی عسل بدیعی پس از ۸ سال

فاش شدن علت مرگ ناگهانی عسل بدیعی پس از ۸ سال

رضا داوود نژاد ، بازیگر سینما و تلویزیون، پس از گذشت ۸ سال از فوت عسل بدیعی، خواهر همسر خود، حقایقی تازه درباره ی مرگ این بازیگر مشهور را آشکار کرد.

رضا داوود نژاد در کنار همسرش غزل بدیعی ، خواهر عسل بدیعی

رضا داوود نژاد در برنامه ی تلویزیونی «محاکات» که از شبکه دو سیما پخش می شود، همزمان با سالروز درگذشت عسل بدیعی از ماجرای فوت وی و احتمال ساخت فیلم زندگی اش گفت.

عسل بدیعی ، بازیگر مشهور سینما و تلویزیون، در سال ۹۲ دچار مغز مرگی شد. پس از این اتفاق با موافقت خانواده ی بدیعی ۷ عضو بدن وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

رضا داوود نژاد در برنامه «محاکات» در خصوص این اتفاق گفت: «عسل بدیعی، به‌ خاطر قصور پزشکی فوت کرد ولی کلی شایعه ساختند درباره ی دلایل مرگش. همه ی شایعاتی که درباره مرگ عسل بدیعی ساختند دروغ بود. عسل بدیعی به خاطر قصور پزشکی فوت شد و این مسأله از نظر حقوقی هم اثبات شد.»

داودنژاد درباره ی اهدای اعضای بدن عسل بدیعی و تأثیر پذیری اش از فیلم «بودن یا نبودن» بیان داشت: «عسل بدیعی انسانی وارسته بود که قبل از خودش، سعی می‌ کرد دیگران را ببیند و برای همین، اینکه خواستار پیوند اعضایش شود چندان عجیب نبود ولی باید از حال خوش خانواده ی عسل بعد از اهدای اعضایش بگویم که از نظر روحی آن‌ ها را بسیار آرامش داد.»

عسل بدیعی در نمایی از فیلم سینمایی «بودن یا نبودن»

فیلم «بودن یا نبودن» ساخته ی کیانوش عیاری، تولید سال ۷۷، اولین تجربه ی حرفه ای عسل بدیعی در زمینه ی بازیگری بود. بدیعی در این فیلم نقش دختری به نام آنیک را ایفا می کرد که نیاز مبرمی به پیوند قلب داشت.

داوود نژاد همچنین درباره ی احتمال ساخت فیلم زندگی عسل بدیعی توسط پدرش علیرضا داودنژاد توضیح داد: «زندگی عسل بدیعی بسیار دراماتیک است ولی به نظرم باید صبر کرد تا مدت زمان بیشتری از فوت او و تأثیرات اهدای اعضایش بگذرد تا بشود بهتر درباره ی ساخت فیلمی مرتبط با ایشان به نتیجه رسید.»

عسل بدیعی متولد سال ۵۶ در تهران و دانش‌آموخته ی رشته ی علوم تغذیه از دانشگاه آزاد اسلامی بود.

بدیعی ۱۱ فروردین سال ۹۲ به حالت کما رفت و پس از انتقال به بیمارستان لقمان در روز ۱۲ فروردین دچار مرگ مغزی شد. در گزارشات اولیه ی خبرگزاری‌ ها علت مرگ وی مواردی همچون مسمومیت شدید دارویی، ایست قلبی و مشکلات تنفسی ذکر شده بود. رضا داوودنژاد همسر خواهر عسل بدیعی، در واکنش به این اخبار، مسمومیت دارویی را شایعه خواند و مشکل قلبی ناشی از دشواری تنفسی و در نهایت مرگ مغزی را سبب مرگ وی اعلام کرد. در نهایت در روز ۱۳ فروردین پزشک وی علت مرگ مغزی را پارگی عروق مغزی و به دنبال آن خونریزی مغزی و ایست تنفسی عنوان کرد.

فریبرز عرب نیا و پسرش جانیار در مراسم خاکسپاری عسل بدیعی

فریبرز عرب‌ نیا، بازیگر مشهور همسر سابق وی بود. این زوج صاحب پسری به نام جانیار بودند که در حال حاضر به همراه پدر خود در کانادا زندگی می کند.

فریبرز عرب نیا به دنبال درگذشت همسر سابق خود در یادداشتی اظهار کرد: «به این وسیله از تمام کسانی که به هر شکل و با هر وسیله و عنوان با من و پسرم در سوگ فوت نابهنگام مادرش، همراهی و همدردی نمودند تشکر صمیمانه و قدردانی می‌نمایم.

همچنین همه کسانی را که از غریبه و آشنا‌، این ضایعه را عرصه‌ای برای تاخت و تاز کینه‌ها و عقده‌های حقیرانه‌شان دانستند، به مقام حق‌ متعال می‌سپارم‌، باشد که با آنان شایسته خودشان و پلشتی‌های وجودشان رفتار نماید. ان‌شاء الله…»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • من فروردین ۱۴, ۱۴۰۰

  پزشکان ایرانی فقط میتونند کارانه صد و پنجاه میلیونی رو بگیرند دیگه امکان نداره مسولیت اشتباهات شون رو قبول کنند

 • محمد حسن فروردین ۱۶, ۱۴۰۰

  خدا رحمتش کنه
  مغز مرگی خیلی سخته

 • امیرحسین مرشدی فروردین ۱۷, ۱۴۰۰

  خدابیامرزتشون..
  ولی یه جای باحال که من خندیدم این بود که نوشتین مغز مرگی :))))))))) خط اول پاراگراف دوم