واکنش دختر گلاب آدینه به ادعای جنجالی ریحانه پارسا درباره تجاوز همسرش

واکنش دختر گلاب آدینه به ادعای جنجالی ریحانه پارسا درباره تجاوز همسرش

ریحانه پارسا بازیگر سابق سینما و تلویزیون ایران که مدتی است به ترکیه مهاجرت کرده، روز گذشته با ادعای خود درباره ی یک کارگردان مطرح ایرانی جنجال آفرین شد.

ماجرا از این قرار است که ریحانه پارسا مدتی قبل در روز جهانی زن در پستی اینستاگرامی مدعی شد در ۱۶ سالگی مورد تجاوز قرار گرفته بود اما نامی از شخص متجاوز نبرد.

او در این پست نوشت:

۱۶ سالم بود که برای بار اول به من تجاوز شد!

از آنجایی که ظاهرم به عمد یا غیر عمد سن من را بیشتر نشان میداد آن اتفاق را هیجانی از سر احساس و عشق طرف مقابل تلقی کردم. به اصرار خودِ فرد رابطه ما از دور به صورت تلفنی چند شب در هفته حفظ شد. در تمام طول دو سال من از ترسی که به جان و تنم افتاده بود از خانه بیرون نیامدم و هر چیزی را بهانه می کردم برای خانه نشینی؛ و دل خوش به تماس های آن شخص. به خودم آمدم ۲ سال گذشته بود و من باید تسلیم این تعرض که حقیقتاً صورت گرفته بود می شدم!

اکنون ۵ سالی از آن نیمه شب می گذرد و من امروز بعد از این همه سال به حقیقتِ تاریکِ رخداده در نقطه ایی از زندگیم خیره شدم؛ برای بار هزارم با خودم تکرار می کنم: ((قبول واقعیت نصف موفقیت است))…

عادت به این نوع نوشتن نداشتم؛ « از شما می خواهم با خواندن نگاهِ شخصِ من به این موضوع، ((نگاهی به نقاط تاریک خود که نهان است بیندازید)) ! »

تقدیم به سکوت های پاک!
بیش باد آزادی…!

روز گذشته اما ریحانه پارسا در اینستاگرام خود ادعا کرد فردی که به او تجاوز کرده بود، س.الف کارگردان جوان و مطرح ایرانی و همسر سابق نورا هاشمی، دختر مهدی هاشمی و گلاب آدینه است.

ریحانه پارسا مدعی است در زمان بازی در فیلم «سال تحویل» از سوی س.الف مورد تعرض قرار گرفته بود، پروژه ای سینمایی که فیلمبرداری آن در اواسط زمستان سال ۹۴ آغاز اما پس از چند ماه به دلیل مشکلات مالی در اواخر بهار ۹۵ متوقف شد و کار ساخت آن ناتمام ماند. مهدی هاشمی، رویا نونهالی، مهدی سلطانی و بهاره کیان افشار بازیگران اصلی این فیلم بودند. فیلم «سال تحویل» چند بازیگر نوجوان نیز داشت که مربی گری آن ها برعهده ی نورا هاشمی، همسر آن زمان س.الف بود.

پس از مطرح شدن این ادعا از سوی ریحانه پارسا، نورا هاشمی با انتشار پیامی ویدئویی در اینستاگرام خود به این موضوع واکنش نشان داد.

نورا هاشمی در این ویدئو گفت سال ها است از س.الف جدا شده و از مردم خواست دست از توهین به او و خانواده اش به خاطر اتفاقی که به آن ها مربوط نیست بردارند. هاشمی همچنین گفت از اخبار منتشر شده متأثر و متأسف است و آرزو می کند هر آنچه عدل و حق است اتفاق افتد.

ریحانه پارسا نیز در استوری با اشاره به پیام ویدئویی نورا هاشمی نوشت: «ما هر دو از یک نفر ضربه خوردیم». ریحانه پارسا در گذشته در صفحه ی شخصی اش تصاویری از خود در کنار نورا هاشمی منتشر کرده بود که از دوستی آن ها حکایت دارد.

ریحانه پارسا و نورا هاشمی در هجدهمین جشن حافظ در سال ۹۷

از زمان مطرح شدن این ادعا از سوی ریحانه پارسا بحث های زیادی در فضای مجازی شکل گرفته است. ریحانه پارسا نیز خود دست آخر در توییتی دراینباره نوشت: «س.الف میسپرمت به چرخه طبیعت. قوانین زمینی پاسخگوی ظلمات و تاریکی های وجود ذاتی کسی نیست.»

انتشار این اخبار اما واکنش هاتف علیمردانی، کارگردان ایرانی را هم به دنبال داشت.

علیمردانی در پیامی ویدئویی در اینستاگرام خود ضمن اظهار همدردی با زنان قربانی تجاوز، به حمایت از س.الف پرداخت. او گفت برخی برای کسب شهرت از آبرو و اعتبار دیگران استفاده می کنند و به سابقه ی ریحانه پارسا برای جلب توجه و کسب شهرت از طریق حاشیه سازی و جنجال آفرینی اشاره کرد. علیمردانی به دفاع از آیدین آغداشلو نیز پرداخت که او هم چند سالی است به تعرض به زنان متهم شده است.

س.الف که این روزها مشغول ساخت فیلم جدید خود به نام «غریزه» با حضور بازیگران مطرحی چون امین حیایی، پانته‌آ پناهی ها، ژاله صامتی و پردیس پورعابدینی است، تاکنون واکنشی به ادعای ریحانه پارسا نداشته است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۹ نظر

ورود

 • جواد فروردین ۲۱, ۱۴۰۰

  من اگه زن بودم از وجود چنین همجنسهای پست و دغل بازی که برای کسب شهرت و پول از هیچگونه دروغگویی و بازی با آبروی دیگران ابایی ندارند خجالت میکشیدم. متاسفانه این دغل بازیها به لطف “جنبش” metoo و تلاش فمینیستهای نامحترم برای قصاص قبل از اثبات جرم صرفا براساس ادعاهای واهی یک عده، روز به روز داره بیشتر هم میشه. یک دسته از افرادی که نهایتا از این حرکتهای سخیف آسیب میبنند قربانیان واقعی تجاوز هستند. امثال این ریحانه پارسا حتی از متجاوزان هم مشمئز کننده تر و تهوع آورترند.

 • انسان فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

  کسانی که یه فمنیسم و جنبش هایی مثل metoo حمله می کنن حتمن خودشون متجاوزن! وگرنه مردان زیادی هم از تجریه تجاوز در سن کم افشاگری کردن.
  متجاوزها سریع به اونها میگن فریبکار و دغل باز چون میترسن دست خودشونم رو بشه!
  کسی که از آغداشلو حمایت کنه دیگه ببین اون کیه!!!!!!!!!!!

  • انسان خردمند فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

   کسانیکه از جنبش metoo و فمینیسم حمایت می کنند حتما خودشون فریبکار و دغل باز هستن و دنبال سوء استفاده از این حرکتها و یا متجاوزانی هستند که از لوث شدن جرم تجاوز خوشحال می شوند و یا افرادی با عقده های روانی که از خراب کردن زندگی افراد بیگناه لذت می برند وگرنه هر انسان باشعوری می بینه که تهمت زنی بی اساس هیچ سرانجام مثبتی جز بی اعتبار شدن حرف قربانیان واقعی و به فنا رفتن زندگی آدمهای بی گناه نداره. متاسفانه فعلا خیلیها داغ هستند و خیال می کنند حرکت مثبتی در راستای احقاق حقوق قربانیان انجام شده ولی چند سال دیگه که نتایج اون رو بررسی کنند خواهند دید چند درصد اتهامات واقعی بوده و چند درصد قربانیان به حق خودشون رسیده اند و در مقابل چه تعداد بیگناه مورد افترا قرار گرفته اند و زندگی کاری و شخصیشون دچار آسیب شده.

   • پری فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

    حتما تو خودتم متجاوزی

    • انسان فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

     حتما تو هم فاحشه هستی. با منطق و ادب خودت جوابت رو دادم.

  • محمدحسین فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

   یک موی گندیده آیدین آغداشلو و سیاوش اسعدی می ارزه به صدتا تن فروش بی هنری مثل ریحانه پارسا که هیچ کاری جز شایعه سازی و حاشیه درست کردن برای مطرح شدن بیشتر و کسب فالوور بلد نیستند. حداقل اونها یک هنری (کم یا زیاد) داشتن. حداقل چندتا کار مفید توی زندگیشون کردن. امثال این ریحانه پارسا چیکار کردن جز اینکه از پشت موبایل و شبکه های اجتماعی شایعه سازی و گدایی توجه کنند. اگر فرض بگیریم این خانم(!) تا وقتی ایران بوده مثلا جرات نداشته افشاگری کنه حالا که چندین ماهه خارجه و کلی با این و اون گشته و سر و صدا کرده چطور الان که صداها خوابیده و توجه ها کم شده یکدفعه یادش افتاده تو ۱۶ سالگی بهش تجاوز شده؟!!

   • پری فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

    چطوره مادر و خواهر خودتم بفرستی وردست اغداشلو و اسعدی؟ مثل اینکه خیلی به این دو یوزارسیف علاقه داری

  • پری فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

   دقیقا

 • ناشناس فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

  در مورد هنرمندان و رابطه شون فقط باید امشو شو یارم برازجونه همین