ماجرای تنهاترین راهب دنیا که در جزیره‌ای در ۱۰۰ کیلومتری نزدیک‌ترین شهر زندگی می‌کند

ماجرای تنهاترین راهب دنیا که در جزیره‌ای در ۱۰۰ کیلومتری نزدیک‌ترین شهر زندگی می‌کند

آهوانگ پینکو تمام زمان خود را در معبد ریتو که در منطقه تبت است، می‌گذارند. این زاهد، زندگی‌اش را با آئین‌ها و تشریفات مذهبی خاصی گذرانده و تماما در تنهایی زندگی می‌کند.

ریتو معنی سنگ روی کوه را می‌دهد. سوت و کور ترین معبد تبت به این نام مشهور شده است. گفتنی است این معبد بیش از ۷۰۰ سال قدمت دارد. نام آن از وجود صخره‌ای با قدمت چند قرن گرفته شده است. مردم و اهالی این منطقه بر این باورند که این سنگ توانایی التیام بخشیدن به تمامی امراض را دارد.

آهوانگ جز آخرین گروه از تارکین دنیاست که وظیفه دارد تا از معبد محافظت کرده و زندگی خود را وقف نیایش و تفکر و تعقل کند. محل زندگی او ۵ کیلومتر با نزدیک‌ترین روستا و ۱۵۰ کیلومتر با نزدیک‌ترین شهر فاصله دارد. معبد ریتو از چشم اندازهای دیدنی بسیاری در اطراف آن برخوردار است. در این منطقه می‌توان تبت بزهای کوهی که در کوه‌های تبت میتازند، غازهای سرنواری که از آب زیبا لذت می‌برند، ستارگانی که در شب به درخشش درمی‌آیند و در دریاچه منعکس می‌شوند را دید.

این زاهد روزهایش را تنها با خودش به شب می‌‎رساند، هر روز به خواندن کتاب مقدس بودایی‌ها مشغول است و از رودخانه برای معبد آب می‌برد. وقتی او بمیرد نفر دیگری می‌آید و انجام کارها و رسم و رسومات معبد را به عهده می‌گیرد.

این معبد در ساحل شمالی در جنوب غربی چین و در منطقه خود مختار تبت واقع شده است. کسانی که شانس حضور در این معبد را داشته و از آن دیدن کرده‌اند از سکوت و آرامش وصف ناپذیر این منطقه گفته‌اند. تبت بیشترین جمعیت افراد بودایی را برعهده دارد و به عنوان سقف دنیا از آن یاد می‌شود. تبتی‌ها از شیوه زندگی سختگیرانه مذهبی تبعیت می‌کنند.

پس از ترک آخرین ساکنان از دهه ۱۹۳۰ این اقامتگاه بدون برق، آب، لوله کشی داخلی مانده اما این‌ها دلیل نشده است که این مکان به مقصدی برای گردشگران تبدیل نشود.

بیشتر بخوانید:

مریخ ِ زمین؛ بیابان آتاکاما خشک ترین نقطه دنیا

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود