افشای دستمزد بازیگران شبکه نمایش خانگی؛ ماهی ۵۰۰ میلیون تومان!

افشای دستمزد بازیگران شبکه نمایش خانگی؛ ماهی ۵۰۰ میلیون تومان!

شبکه نمایش خانگی در ایران در سال های اخیر چه در نزد تولیدکنندگان آثار نمایشی و چه در نزد مخاطبان به دلایل گوناگون محبوبیت بیشتری یافته است.

همین امر سبب شد در چند سال گذشته در سریال های این شبکه شاهد حضور پررنگ ستارگان سینمای ایران باشیم که به ندرت حاضر به نقش آفرینی در سریال های تلویزیونی هستند یا همواره از عدم تمایل خود به همکاری با تلویزیون صحبت کرده اند.

استقبال از شبکه نمایش خانگی تا جایی پیش رفت که سال گذشته یکی از پلتفرم های اینترنتی پخش آثار نمایشی فهرستی بلند بالا از پروژه های جدید کارگردانان مطرح کشور برای این شبکه ارائه کرد.

شبکه نمایش خانگی

به نظر می رسد مسأله ی شیوع کرونا و آثار مختلف آن بر سینمای کشور نیز در یک سال اخیر مزید بر علت گشته و میل به فعالیت در شبکه نمایش خانگی را در میان بازیگران ایرانی بیشتر ساخته است.

این روزها علاوه بر آنکه سریال های متعددی با حضور بازیگران مشهور کشور در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است، هر روز اخبار جدیدی از پروژه های در دست ساختی به گوش می رسد که برای نمایش در این شبکه آماده می شوند.

حال با رونق شبکه نمایش خانگی و پررنگ تر شدن حضور بازیگران چهره در این شبکه سؤالاتی درباره ی دستمزد بازیگران شبکه نمایش خانگی مطرح می شود.

شبکه نمایش خانگی

روزنامه فرهیختگان برای گرفتن پاسخ این سؤال به سراغ یکی از مدیران تولید شناخته شده ی سینمای ایران رفته که علاقه ای به رسانه ای شدن نام خود نداشته اما درباره ی دستمزد بازیگران شبکه نمایش خانگی اطلاعات قابل توجهی را در اختیار گذاشته است.

او دراینباره اظهار کرد: «برخلاف آثار سینمایی که هر بازیگری می‌ تواند رقمی را به تهیه‌ کننده پیشنهاد کند، در شبکه نمایش خانگی تقریباً نمودار منظمی برای دستمزد بازیگران وجود دارد. به این ترتیب که بازیگران خیلی چهره و مورد علاقه ی مردم که تعدادشان به عدد انگشتان دست هم نمی‌ رسد، هر ماه ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان می‌ گیرند. آن هایی که سلبریتی‌ های شناخته‌ شده هستند و جزء آن دسته ی اول قرار نمی‌ گیرند، هر ماه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دستمزد می‌ گیرند. بازیگران چهره‌ ای که در رده ی اول و دوم قرار ندارند، هر ماه ۱۰۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان و دیگر بازیگران نیز بسته به میزان نقش و محبوبیتی که میان مردم دارند، هر ماه زیر ۱۰۰ میلیون تومان دستمزد می‌ گیرند.»

شبکه نمایش خانگی

این مدیر تولید در ادامه گفت: «البته اینطور نیست که یک بازیگر برای حضور در یک سریال، خیلی بیشتر از یک فیلم سینمایی دستمزد بگیرد. بالاخره بازی در سریال، مشقت‌ ها و سختی‌ های خاص خودش را دارد و اگر دستمزدهای هر ماه یک بازیگر در یک سریال را جمع ببندیم، تقریباً همان دستمزدی می‌شود که وی در فیلم سینمایی طلب می‌ کند. حالا به این شرایط اضافه کنید ماه‌ هایی که آن بازیگر مشغول بازی در سریال است و چندین پیشنهاد سینمایی خود را رد می‌ کند. دستمزدهای شبکه نمایش خانگی اصلاً عجیب‌ و غریب‌ نیست.»

وی درباره ی میزان افزایش دستمزد بازیگران شبکه نمایش خانگی در روزگار کرونایی نیز گفت: «دستمزدها از سال ۹۹ به این‌ طرف، بین ۲۰ تا ۳۰ درصد بالاتر رفته است؛ البته باز هم به بازیگر ربط دارد، به اینکه آن بازیگر چه رابطه‌ ای با کارگردان و تهیه‌ کننده دارد و اینکه تا چه اندازه از فیلمنامه خوشش آمده باشد. حتی جاهایی بوده که شنیده‌ ام فلان بازیگر به‌ دلیل علاقه‌ ای که به کارگردان یا سناریو داشته، کمتر از آن چیزی که تصور می‌ شده، دریافت کرده است. البته که فرآیند دستمزد، تبصره و ماده ی خاصی ندارد و یک‌ جورهایی دل‌ بخواهی است و از زاویه‌ ای دیگر، همه چیز به تهیه‌ کننده برمی‌ گردد.»

دیجیاتو
بدون نظر

ورود