صحبت‌های جنجالی محمود احمدی نژاد در مورد مذاکرات هسته‌ای

صحبت‌های جنجالی محمود احمدی نژاد در مورد مذاکرات هسته‌ای
یک نظر

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق کشور طی دیدار با مردم یزد که برای برای دعوت از او برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری به تهران آمده بودند سخنانی را راجع به دولت فعلی به زبان آورد. او خطاب به دولتمردان گفت: «شما با چه پشتوانه‌ای می‌خواهید به مذاکره بروید؟ یک بار رفتید و نتیجه آن الان در جلوی چشم مردم است. برجام بجز خسارت چه چیزی برای مردم ما داشته است؟ عزت ما را له کردید و اقتصاد و صنعت هسته‌ای کشور را به نابودی کشاندید.»

محمود احمدی نژاد

احمدی نژاد در ادامه حرف‌های خود گفت: «آن‌هایی که معلوم شد مذاکره کردن را بلد نیستند و نمی‌توانند و طرف مقابل سرشان کلاه می‌گذارد، چرا دوباره باید از طرف مردم به مذاکره بروند؟ آن‌ها نشان دادند که صلاحیت همچین کاری را ندارند. آن‌ها بودند که در قرارداد الجزایر ایران را به بیش از ۱۰ میلیارد دلار غرامت کشاندند و یک ریال هم نتوانستند از آمریکایی‌ها بگیرند. چه کسی، چگونه و به چه حقی اجازه داده تا شما به مذاکره بروید؟ امروزه شما مقبول مردم ایران نیستید و در نظر سنجی که خودتان انجام دادید، رئیس دولتتان فقط به اندازه ۲ درصد توانسته نظر مردم را جلب کند.»

محمود احمدی نژاد

احمدی نژاد به ضرورت پرسش از مردم قبل از شروع مذاکرات اشاره کرد و اذعان داشت: «این چیزی که الان می‌بینیم مذاکره نیست و مذاکره‌ای در کار نیست. چیزی که در جریان است این است که کشور ایران چه چیز دیگری را باید بدهد. بعدها هم آن‌ها مدعی می‌شوند که اگر ما نبودیم همه‌اش را می‌دادند. سابقه این نوع سخن گفتن‌ها به دوران فتحعلی شاه بازمی‌گردد. به جایی که او پس از اینکه نصف و بیشتر ایران را تقدیم کرد و با برگزاری جشن شکرگزاری اعلام کرد که آن‌ها تهران را می‌خواستند و ما آن را ندادیم.»محمود احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد به حادثه نطنز نیز گریزی زد و گفت: «از آن سر دنیا تاسیسات ما را منفجر می‌کنند و بعد الان شما می‌خواهید برای مذاکره بروید. این بار چه چیزی را می‌‌خواهید بدهید؟ این کشور متعلق به تک تک ملت ایران است. اگر قرار بود چند نفر خود را صاحب کشور بدانند و به فکر مردم نباشند چرا انقلاب کردیم؟ محمود احمدی نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که انفجار نطنز چند میلیارد دلار خسارت به بار آورده است.

بیشتر بخوانید:

انتقاد شدید احمدی نژاد از فیلترینگ اینترنت

دفاع تمام قد احمدی نژاد: «رپ حرف درستی می زند» + ویدئو

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4.3 / 5. تعداد رای: 7

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود