چگونه ازدواج با یک دختر برزیلی، متیو مک کانهی را شیفته ورزش فوتبال کرد؟

چگونه ازدواج با یک دختر برزیلی، متیو مک کانهی را شیفته ورزش فوتبال کرد؟
بدون نظر

قبل از تبدیل شدن به یکی از ستارگان طراز اول هالیوود، پیش از بردن جایزه اسکار به عنوان بازیگر در سال ۲۰۱۴ و تبدیل شدن به یک ستاره تلویزیونی دوست داشتنی، متیو مک کانهی در حال یاد گرفتن هنر خود بود و برای فیلمبرداری اولین سکانس خود آماده می شود. سال ۱۹۹۳ بود و مک کانهی باید در اولین سکانس خود  به صورت فی البداهه عبارت «بسیار خوب، بسیار خوب، بسیار خوب» (Alright, alright, alright!) را به زبان آورد می کرد. این عبارت با او ماند و موفقیت آینده او را ساخت، اتفاقی که هنگام انتخاب برای بازی در نقش دیوید وودرسون در فیلم نوجوانانه Dazed and Confused تصورش را هم نمی کرد.

متیو مک کانهی عاشق راگبی ، به عنوان ورزش اول ایالات متحده بود اما ازدواج با یک زن برزیلی او را شیفته فوتبال کرد

مک کانهی ۵۱ ساله اکنون موسس مشترک تیم فوتبال Austin FC  به عنوان جدیدترین فرانچایز در دنیای فوتبال لیگ برتر آمریکا بوده و در آستانه فصل جدید، طرفداران تیم در حال خواندن آن دیالوگ مشهور با حال و هوای خاص شعارهای دنیای فوتبال هستند. مک کانهی در مورد آن دیالوگ فی البداهه ماندگار می گوید: «اگر آن شب می گفتید دیالوگی که همین الان از دهانت بیرون آمد، برخی ۳۰ سال بعد آن را فریاد خواهند زد و قرار است آن ها گروهی از طرفداران باشگاه محلی فوتبال تو باشند، که تو بخشی از مالکیت آن هستی، می گفتم: آرام باش! در مورد چه صحبت می کنی؟».

متیو مک کانهی عاشق راگبی ، به عنوان ورزش اول ایالات متحده بود اما ازدواج با یک زن برزیلی او را شیفته فوتبال کرد

اما مک کانهی یکی از طرفداران شناخته شده فوتبال آمریکایی یا همان راگبی است. او همواره با شور و شوق فراوان از علاقه خود به تیم فوتبال واشنگتن در NFL  سخن گفته و اغلب در مسابقات تیم دانشکده محل تحصیلش، Texas Longhorns در شهر محل تولدش، آستین، حضور می یابد. مک کانهی در مورد علاقه اش به فوتبال و راگبی می گوید: «در جوانی ۱۲ سال فوتبال بازی کردم. یک تابستان به کمپ تیم Tampa Bay Rowdies رفتم. هیچ وقت آنقدر خوب نبودم. در کارت قرمز پیشتاز لیگ بودم اما داستان درازی دارد. از این رو علاقه داشتم اما ورزش من نبود زیرا در آن دوران فوتبال ورزش آمریکایی ها نبود».

همه این شرایط زمانی تغییر کرد که متیو مک کانهی با همسر برزیلی خود ، کامیلا آلوز، آشنا شد: «همسر زندگی تان را پیدا می کنید و او اهل برزیل است. یوهوووو! آقای مک کانهی بهتر ازست این نو فوتبال را بشناسید». مک کانهی ازدواج خود را به طرفدار تیمی که ۵ بار قهرمان جام جهانی شده به «تزریق فوتبال به درون رگ ها» تشبیه می کند و می گوید که سه فرزند آن ها اکنون حتی بیشتر از او به این ورزش علاقه دارند: «در حالی که دور دنیا را می چرخیدیم، بازی فوتبال را شناخته و عاشق آن شده ایم زیرا تنها یک بازی است که می توانند همه جا انجامش دهند، در شهر، در روستا، از نیویورک تا تیمبوکتو».

متیو مک کانهی عاشق راگبی ، به عنوان ورزش اول ایالات متحده بود اما ازدواج با یک زن برزیلی او را شیفته فوتبال کرد

مک کانهی از پنجره خانه اش بیرون را نگاه می کند و با خنده می گوید: « دو دروازه دارم و می توانم ۹ توپ فوتبال را ببینم و آن هم پسرم است که سعی می کند توپ را برعکس وارد دروازه کند، در بازی با خودش!». مک کانهی به خاطر حرفه اش به تمام دنیا سفر کرده و سفرهایش علاقه به فوتبال در سراسر جهان را به او نشان داده است: «ریکیاویک، کیپ تاون، کلیولند، نیویورک، مالیبو، ورشو. همه اینجاها توپ فوتبال وجود دارد. می توانی با هر کسی بازی کنی. لازم نیست خودت را معرفی کنی یا حتی بگویی اسمت چیست. تنها پایت را دراز کن و توپ برایت خواهد آمد. فوتبال یک صلح ساز فوق العاده است. من توپ فوتبال را بهترین دعوت در دنیا می دانم».

متیو مک کانهی تنها مالک باشگاه شهر محل تولدش نیست و نقش وزیر فرهنگ را نیز دارد، عنوان منحصربفردی در دنیای ورزش های حرفه ای. مک کانهی از ماهیت متنوع شهرش می گوید و اینکه ورود آن ها به عنوان بیست و هفتمین تیم لیگ فوتبال حرفه ای می تواند چهره راگبی در آمریکای شمالی را تغییر دهد. این بازیگر سرشناس با خوش بینی از افزایش علاقه به فوتبال در ایالات متحده می گوید، کشوری که در کنار مکزیک و کانادا در سال ۲۰۲۶ میزبان جام جهانی بوده و هر ساله استعدادهای بسیاری را روانه خارج از کشور می کند. مک کانهی می گوید: «وقتی به اولین انتخاب ورزشی جوانان تبدیل شود، در فرهنگ ما نقش خواهد بست. اگر فوتبال ورزش جدید آمریکا نیست، ورزش آمریکای جدید هست».

متیو مک کانهی عاشق راگبی ، به عنوان ورزش اول ایالات متحده بود اما ازدواج با یک زن برزیلی او را شیفته فوتبال کرد

مک کانهی در برهه ای از تاریخ وارد دنیای ورزش حرفه ای شده که ورزش بیش از هر زمان دیگری سیاسی شده است و همچنین زمانی که او به ورود به سیاست و نامزد شدن برای فرمانداری تگزاس فکر می کند. اما در میان تمامی دستاوردهایش، مک کانهی می گوید چیزی که او همیشه دنبالش بوده پدر شدن است. در کتاب زندگینامه اش با عنوان Greenlights می گوید او این موضوع را زمانی که تنها ۸ سال داشته می دانسته است. ورود چند باره سه فرزندش در هنگام گفتگو نشان دهنده این است که ورزش نقش مهمی در رابطه این فرزندان با پدرشان دارد. مک کانهی می گوید: «به عنوان یک پدر، صحبت با پسرتان بعد از یک شکست غم انگیز بسیار جذاب تر از صحبت کردن با او در  مورد قهرمانی است. آیا تمام تلاشت را کردی؟ در این دنیا با مقاومت مواجه خواهی شد، دیگران چیزی که تو داری را می خواهند. باید با دیگران کار کنی تا چیزی که می خواهی را بدست آوری».

اکنون که تیم فوتبال آستین اف سی تشکیل شده و مسابقات خود را شروع کرده است، روزهای پایانی هفته متیو مک کانهی بیش از هر زمان دیگری برایش مهم و پر شده است. فرزندانش او را به یک سمت خواهند کشید و حرفه ای های دنیای فوتبال به سمتی دیگر و این به شکلی بی نقص «بسیار خوب، بسیار خوب، بسیار خوب» خواهد بود!

بیشتر بخوانید: تمایل یک هالیوودی دیگر برای ورود به سیاست؛ متیو مک کانهی سیاستمدار می شود؟

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 5 / 5. تعداد رای: 5

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود