چرا خوردن صبحانه تکراری برایمان مفید است؟

چرا خوردن صبحانه تکراری برایمان مفید است؟

می گویند هر روز یک سیب بخور را تا سر و کارت به دکتر نیافتد. اما اگر هر روز یک تخم مرغ یا تکه ای پنیر بخوریم چه؟ خوردن صبحانه ی تکراری شاید خسته کننده به نظر برسد اما این کار می تواند واقعاً برایتان مفید باشد.

در ادامه می خواهیم ببینیم چرا خوردن صبحانه ی تکراری برایمان خوب است.

۱- وقت آزاد بیشتری برایتان باقی می ماند

چقدر طول می کشد تا تصمیم بگیرید برای صبحانه چه بخورید؟ این کار شاید بخشی از روتین هر روزه ی ما به نظر برسد اما تصمیم گیری در مورد چیزی می تواند بیشتر از آنچه که شاید فکرش را کنید وقت تان را بگیرد.

وقتی هر روز یک صبحانه ی تکراری بخورید، مثل پوشیدن یک یونیفورم، فکر نکرده انجامش می دهید. وقت تان با فکر کردن یا تصمیم گرفتن در این مورد هدر نمی رود. به علاوه احتمالاً می توانید از شب قبل آماده اش کنید در نتیجه دیگر لازم نیست صبح نگرانش باشید.

۲- به مغزتان اجازه می دهید به چیزهای مهم تری فکر کند

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا استیو جابز، مدیرعامل فقید شرکت اپل، همیشه یک پیراهن یقه اسکی مشکی به تن می کرد یا مارک زاکربرگ، مدیر شبکه اجتماعی فیسبوک معمولاً لباس هایی به رنگ خاکستری می پوشد؟ دلیلش این است که این کار بازدهی آن ها را بیشتر می کند. وقتی لازم نباشد به لباسی که برای امروزتان باید بپوشید یا چیزی که برای صبحانه باید بخورید، فکر کنید، ذهن تان این امکان را می یابد تا بر روی چیزهای مهم تر و فهرست کارهایی تمرکز کند که طی روز باید آن ها را به سرانجام برسانید.

۳- بدن تان هرگز از مواد مغذی محروم نمی ماند

اگر صبحانه تان چیز مقوی ای مثل یک املت ساده، شیر و جو دو سر پرک شده یا حتی یک کاسه میوه ی تازه است، بنابراین با چیزهای مفیدی به بدن تان انرژی می دهید. این صبحانه های مقوی و مغذی راه بسیار خوبی برای شروع روز خود هستند و می توانند به شما کمک کنند روز طولانی ای که در پیش دارید را قدرتمندانه ادامه دهید. یک لیوان قهوه یا کورن فلکس های مملوء از قند گزینه های سالمی برای صبحانه محسوب نمی شوند.

۴- ممکن است بتوانید چند کیلوگرمی وزن کم کنید

تحقیقات نشان داده خوردن غذای تکراری می تواند به کاهش وزن کمک کند. وقتی هر روز یک غذای تکراری می خورید، کنترل بیشتری بر روی غذایی که وارد بدن تان می کنید، دارید. بنابراین می توانید جلوی افزایش شدید قند و چربی دریافتی بدن را بگیرید، امری که می تواند در نهایت باعث کاهش کالری دریافتی و وزن تان شود.

۵- هزینه ی خورد و خوراک تان کمتر می شود

اگر صبحانه تان شیر و جو دو سر پرک شده باشد تنها چیزی که باید برایش هزینه کنید شیر و جو دو سر پرک شده است. وقتی بدانید هر روز هفته چه غذایی خواهید خورد، این امر به شما این امکان را می دهد که فهرست دقیق تری برای خریدهای خود داشته باشید، که به گفته ی کارشناسان باعث می شود در فروشگاه بیشتر از آنچه که قرار بود خرید نکنید. با این کار نه تنها می توانید هزینه هایتان را کنترل کنید بلکه متوجه می شوید اگر یخچال تان را از انواع زیادی از خوراکی ها پر نکنید، پول بیشتری برایتان باقی می ماند.

۶-  روتین داشتن را یاد می گیرید

انجام روزانه ی یک کار در نهایت باعث شکل گیری یک عادت می شود. عادت های خوب همان چیزی هستند که برای رشد و پیشرفت و کسب موفقیت در این دنیا به آن ها نیاز داریم. کاری به سادگی خوردن هر روزه ی تخم مرغ می تواند بدن و مغزتان را شرطی کند تا با عادت خوب دیگری هم تطابق پیدا کند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود