تئوری دیوانه‌وار در مورد سریال Money Heist : «پروفسور در آسایشگاه روانی رویاپردازی می‌کند»

تئوری دیوانه‌وار در مورد سریال Money Heist : «پروفسور در آسایشگاه روانی رویاپردازی می‌کند»

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد و یک تئوری جدید از طرف طرفداران سریال می تواند کلیت داستان های Money Heist را در یک روایت کاملاً متفاوت قرار دهد. آخرین فصل از این سریال جنایی که توسط نتفلیکس منتشر می شود قرار است تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱ منتشر شود هر چند تاریخ دقیقی برای شروع نمایش آن اعلام نشده است.

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد

در این میان، طرفداران سریال سعی کرده اند پیش بینی کنند که چطور شخصیت پروفسور و تیمش از بانک خارج شده و بدون مشکل عملیات سرقت بزرگ خود را به پایان می رسانند. اما یک تئوری از طرف یکی از طرفداران سریال ممکن است تمام آنچه در مورد Money Heist تصور می شده را تغیر دهد. اگر چه داستان سریال توسط شخصیت توکیو روایت می شود، یکی از طرفداران سریال مدعی است که تمام اتفاقات سریال در واقع در ذهن شخصیت پروفسور رخ می دهد. فصل پنجم و پایانی سریال اسپانیایی La Casa De Papel اکنون در آخرین مراحل تولید به سر می برد و انتظار می رود که در اوایل پاییز سال جاری منتشر شود.

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد

در شرایطی که انتظار برای پخش سریال مذکور به بالاترین حد خود رسیده، طرفداران سعی می کنند پیش بینی کنند که چطور مغز متفکر تبهکار گروه و تیمش موفق می شوند از دست پلیس اسپانیا فرار کنند. همچنین هنوز پایان نفس گیر و شوکه کننده فصل چهارم باقی است که در آن آلیسیا سیرا وارد مخفیگاه پروفسور شده و تفنگ خود را به سمت او نشان می رود. با توجه به وخامت اوضاع در جاه طلبانه ترین سرقت گروه پس از مرگ نایروبی، طرفداران سریال انتظار یک پیچش داستانی ویرانگر دیگر را در پایان سریال می کشند. اما تئوری یکی از طرفداران باعث می شود که دیدگاه مخاطبان این سریال به طور کلی تغییر کند و میلیون ها نفر را به نقطه شروع داستان برای پیدا کردن سرنخ ها بازگرداند.

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد

یکی از طرفداران سریال Money Heist در Reddit گفته است که تمام ماجراهای صورت گرفته می تواند نتیجه تجسم ها و تصورات ذهنی شخصیت پروفسور از داخل یک آسایشگاه روانی باشد. این کاربر با نام User Stendhal نوشته است: «هر مشکلی که پیش می آید با یک امداد غیبی از طریق فلش بک حل می شود، جایی که پروفسور توضیح می دهد چطور برای آن سناریو آماده شده بود. در واقع، خانه ای که وی از آن برای آموزش تیمش استفاده می کند یک آسایشگاه عجیب است، جایی که از او نگهداری می شود و تمامی دیگر شخصیت ها در واقع هم بندهای او هستند».

اگر چه برخی مخاطبان سریال این سناریو را راضی کننده و ممکن نمی دانند اما این توصیف که طرح های پیچیده و دیوانه کننده پروفسور در واقع نوعی تخیل و توهم بوده اند، برخی از عجیب ترین اتفاقات سریال را به شکلی منطقی تشریح می کند. برخی سرنخ های دیگر سریال نیز این ایده دیوانه کننده را تایید می کنند، برای مثال تعداد باورنکردنی روابطی که در مسیر داستان شکل می گیرد. در ادامه این تئوری چنین آمده است: «چیز دیگری که عجیب است و منطقی نیست، این واقعیت است که در کمتر از ۲۴ ساعت، بیش از ۳ رابطه بین ربایندگان و گروگان ها شکل می گیرد و همه روابط جنسی متعددی دارند، چیزی که بسیار احمقانه است و در یک سرقت واقعی رخ نمی دهد».

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد

اولین فصل از سریال Money Heist به لطف ترکیب کلیشه های جنایی کلاسیک با مقدار کافی از درام رمانتیک آبکی توانست به موفقیتی چشمگیر دست یابد. یکی دیگر از طرفداران سریال نیز به تشریح اینکه چرا داستان از زبان توکیو و نه پروفسور روایت می شود، پرداخته و گفته است: «توکیو می تواند یکی از شخصیت های پروفسور باشد. این موضوع توضیح دهنده این ماجراست که چطور وی فلش بک زده و ماجراهایی که در آن حضور نداشته را روایت می کند». اگر چه هنوز مشخص نیست که در پایان سریال Money Heist چه اتفاقی بیفتد و می توان انتظار روشنگری های تکان دهنده ای را داشت، اما این تئوری می تواند یک پیچش داستان دیوانه کننده بوده و تصور مخاطبان را از کلیت سریال به شدت تغییر دهد.

بیشتر بخوانید: از تاریخ پخش فصل پنجم سریال Money Heist چه می‌دانیم؟

منبع: express
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۰ نظر

ورود

 • محمد اردیبهشت ۹, ۱۴۰۰

  نههههههههه?

 • Y اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۰

  سریال کلیشه ای آبکی و متاسفانه مزخرف بود این روزا هرچی مزخرفتر بفروشتر

  • امير اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

   سریال فقط یوزارسیف ! بیخیال برادر عالی نبود و لی آبکی و مزخرف هم نیست!

  • ناشناس اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰

   اتفاقا سریال بسیار عالی هست شما سلیقه ندارید

  • Luna اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

   لابد سریال دل خوبه ن؟:/ لعنتی مانی هیست باید ب تو بگه مضخرف ن تو به اون

 • مَمَدرضا اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۰

  دقت کردین همه بازیگرای زن توی این فیلم خانه کاغذی دماغاشون کج و بعضا توی افسایده؟

 • STARWARSI اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۰

  به نظر من تو ذهن اون نیست

 • بارسلونا خرداد ۲۱, ۱۴۰۰

  خاک تو سرش با این تئوریش
  واقعا که براش متاسفم اه اه یعنی اینقدر ازش بدم اومده که اونموقع که توکیو اون شبه که ریو رو از سرقت خارج کرده بود و اون همه چرندیات نصیب پروفسور کرد اونموقع اینقدر ازش بدم اومد ولی کم کم اروم شدم ۳ روز میگفتم کاشکی میتونستم خفه اش کنم با شاتگان بزنمش و کلی کلی چیز های دیگه وه نفرتم خاله شه ولی الان از اینم بیشتر بدم میاد اه اه

 • London آذر ۱۵, ۱۴۰۰

  هه فصل ۵ اومد …بردن …ههههههه با بدرقه ی ارتش هم رفتن ….این آدم اصلا عقل نداره …من خودم یه حس عجیب به تاتیانا و رافائل داشتم …که درستم از آب اومد و رفته بودن دل برلینم رو شکونده بودن??