بهروز افخمی به عوامل سریالش سیر می داد تا کرونا نگیرند!

بهروز افخمی به عوامل سریالش سیر می داد تا کرونا نگیرند!

بهروز افخمی ، کارگردان مشهور سینما و تلویزیون، که از زمان شیوع کرونا با اظهار نظرهای عجیبش درباره ی این بیماری بارها خبرساز شده است، برای جلوگیری از ابتلای عوامل سریال جدید خود «رعد و برق» نیز دست به روش عجیبی زده است.

شهین تسلیمی، بازیگر سریال «رعد و برق» در مصاحبه ی جدید خود گفته بهروز افخمی به عوامل سریال سیر می داد تا کرونا نگیرند.

در بخشی از این مصاحبه از شهین تسلیمی سؤال شد با توجه به اعتقاد نداشتن بهروز افخمی به استفاده از ماسک و رعایت نشدن این مسأله در هنگام ساخت سریال، آیا عوامل کار نگرانی ای در خصوص ابتلا به بیماری کرونا نداشتند که وی در پاسخ گفت:

«ما وقتی می‌رویم سرکار و جلوی دوربین هستیم، نمی‌توانیم ماسک داشته باشیم پس قاعدتاً ماسک نمی‌زنیم. بعضی مکان‌ها فضای بسته‌ای دارد اما سریال «رعد و برق» بیشتر در محیط باز و فضای بیرون تصویربرداری می‌شد. آقای افخمی هم نگفته بودند که ماسک نزنید، این سوء تفاهمی بود که پیش آمد و خود ایشان هم می‌گفتند. تولید سریال تقریباً یک سال و نیم طول کشید و در زمان شیوع کرونا تصویربرداری شد، خدا را شکر هیچ کدام از عوامل کرونا نگرفتند و همه صحیح و سالم بودند. نکته‌ای که می‌گویم ممکن است به نظر مخاطبان شما مسخره بیاید اما آقای افخمی از نظر تغذیه خیلی به بچه‌ها می‌رسیدند و هنگام ناهار و شام، یک کاسه سیر جلوی بچه‌ها می‌گذاشتند که بخورند. سیر آنتی بیوتیک دارد، این بیماری هم ویروسی و عفونی است؛ بنابراین سیر از بیماری جلوگیری می‌کند و عفونت را از بین می‌برد. من که عقیده‌ام این است، چون عوامل سیر می‌خوردند و تغذیه‌شان خوب بود، مقاومت بدنشان بالا بود.»

سریال «رعد و برق» جدیدترین ساخته ی بهروز افخمی، که در آن به موضوع پیامدهای سیل ویرانگر سال ۹۸ در استان های مختلف کشور پرداخته شده، برای پخش در ماه رمضان امسال از شبکه پنج سیما درنظر گرفته شده بود اما به دلیل سنگینی پروژه، در زمان تعیین شده به آنتن نرسید و به همین دلیل از کنداکتور ماه رمضان ۱۴۰۰ شبکه پنج حذف شد. گفته شده این سریال احتمالاً پس از پایان ماه رمضان پخش خواهد شد.

اما بهروز افخمی پیش از این نیز بارها با عقاید و صحبت های عجیبش درباره ی بیماری کرونا جنجال آفرین شده است.

او در اوایل آذر ماه در نامه ای چند صفحه ای خطاب به وزیر بهداشت، ضمن مخالفت با برقراری محدودیت‌ های کرونایی، گفته بود با رسیدن میزان مرگ و میر به یک هزارم جمعیت کشور (۸۵ هزار نفر)، مصونیت همگانی ایجاد خواهد شد. این نامه انتقادات زیادی را به دنبال داشت اما افخمی نه تنها از موضع خود عقب نشینی نکرد بلکه در چند مصاحبه ی دیگر نیز به دفاع از گفته های خود پرداخت.

سال گذشته نیز ویدئویی از مصاحبه ی بهروز افخمی در حاشیه ی جشنواره فیلم فجر منتشر شد که تعجب بسیاری را برانگیخت.

با آنکه یکی از مقررات شرکت در جشنواره فجر امسال زدن ماسک عنوان شده بود، اما افخمی در این مصاحبه ماسک به صورت نداشت و وقتی خبرنگار نظر او را درباره ی برگزاری جشنواره در شرایط کرونا پرسید گفت با برگزاری جشنواره کاملاً موافق است و تعطیل کردن سینماها، مدارس و تحمیل ماسک به مردم را کاری بسیار غلط عنوان کرد. او محدودیت های کرونایی را برنامه ی وحشت جهانی، طراحی انگلیس و آمریکا بیان کرد و گفت ایران کاسه داغ تر از آش شده است. افخمی همچنین دستورالعمل های بهداشتی را ابلهانه عنوان کرد و گفت این اقدامات خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد کرده است.

ماجرا اما به همینجا ختم نشد.

بهروز افخمی پس از این مصاحبه ی جنجالی، در گفتگوی دیگری به صراحت گفت در طول برگزاری جشنواره تنها در هنگام مواجهه با مأموران ماسک زده بود و در سایر زمان‌ ها ماسکی به صورت نداشت و دیگر هم قرار نبود به جشنواره برود که کسی بتواند با او برخورد کند چون فعالیتش در برنامه ی نقد سینما تمام شده و آیتم‌ های او ضبط شده‌ بود.

این صحبت های عجیب بهروز افخمی درباره ی بیماری کرونا بازتاب زیادی در شبکه های مجازی و رسانه های کشور داشت.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • مسعود اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۰

    از یک نماینده مجلس در جمهوری اسلامی کسی انتظار عقلانیت نداره. اگر رفتار نرمالی داشت باید تعجب می کردیم.