مهراب قاسمخانی هم به کرونا مبتلا شد: «به هنرمندان واکسن دهید»

مهراب قاسمخانی هم به کرونا مبتلا شد: «به هنرمندان واکسن دهید»

مهراب قاسمخانی ، فیلمنامه نویس مشهور، از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد و خواستار اختصاص واکسن کرونا به هنرمندان و ورزشکاران شد.

قاسمخانی روز گذشته تصویر آزمایش مثبت تست کرونای خود را در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و نوشت:

«راستش اگه نتیجه تست مثبت کرونام رو گذاشتم، به خاطر این نبود که کسی رو نگران کنم. همونطور که از تاریخ بالاش معلومه، الان تقریبا ده دوازده روزه که درگیرش هستم و اگه اتفاق عجیبی نیفته، به نظر میاد که دارم ازش جون سالم به در می‌برم… این پست رو گذاشتم که چیزای دیگه‌ای بگم…

اول این‌که هرچقدر که رعایت کنین، بازم کمه. من این بیماری رو از یه جلسه کاری دو نفره گرفتم، با فاصله دو تا سه متر و هر دو نفر هم ماسک داشتیم. فقط در طول جلسه یکی دو بار ماسک رو یک لحظه پایین آوردیم برای خوردن چایی. پس با کسی تعارف نکنید. قطعا کسی از چایی نخوردن نمی‌میره ولی از کرونا چرا… خیلی مهمه که تا وقتی شرایط امن نیست، حتی یک لحظه ماسکتون رو برندارین… و دوتا ماسک بزنید.

به شکل عجیبی کماکان یه سری از پروژه‌های سینمایی و سریال‌ها مشغول به تولید هستن و جون تمام عواملشون رو دارن به خطر می‌ندازن. مهرداد و علی و خیلی‌های دیگه رو به دلیل همین رفتار از دست دادیم و خیلی‌ها هم هر روز دارن مبتلا میشن و خبراش رو می‌خونیم. این دیگه اسمش سهل‌انگاری نیست. این جنایته. دارین با جون خودتون و همکاراتون و خانواده‌هاتون بازی می‌کنین.

تا وقتی بازیگر و مجری بدون ماسک جلوی دوربین میرن و کنترلی روی عوامل ندارید که بعد از ساعت کار کجا می‌رن، گفتن اینکه پروتکل‌ها رو رعایت می‌کنید کاملا بی‌معنیه. دفعه قبل هم اینا رو گفتم و چندتا همکار و تهیه‌کننده بهم اعتراض کردن، ولی بازم می‌گم. درنهایت شما دارید برای تولید یک پروژه، عوامل رو در معرض خطر قرار میدید که به نظرم هیچ پروژه‌ای ارزش همچین ریسکی نداره.

چند وقت قبل یک مسئولی صحبتی کرد درمورد واکسن برای بازیگران که طبق معمول یک عده شروع به فحاشی کردن که مگه خون بازیگرا از ما رنگین‌تره. بعضی از همکاران عزیز هم به خاطر این واکنش‌ها به سرعت اعلام کردن که نمی‌خوان در اولویت واکسن باشن که به نظرم بسیار موضع اشتباهی بود…

یه مجری، بازیگر یا ورزشکار مجبوره بخاطر شغلش از ماسک استفاده نکنه. مگه چندتا شغل دیگه داریم که چنین شرایطی دارن؟ مسئولین موظف هستن یا کسایی که توی چنین شرایطی هستن رو در اولویت واکسیناسیون قرار بدن، یا به طور جدی جلوی تولید کارها رو بگیرن. دوستان تهیه‌کننده هم جای اعتراض به من، دنبال این حق خودشون و گروهی که مسئولیت جونشون رو دارن بگیرن.

کسایی که الان می‌خوان به من فحش بدن هم بیخود زحمت نکشن. این فحش‌ها هیچوقت به هیچ جای من نبوده. خودمم نه بازیگرم، نه مجری، نه ورزشکار. درنتیجه این ماجرا شامل خودم نمیشه و واکسن برای خودم نمی‌خوام. دارم حرص کسای دیگه‌ای رو می‌خورم که نه تنها مثل همه مردم بدون واکسن موندن، بلکه مجبورن توی محیط‌های شلوغ و کنترل نشده، بدون ماسک کار کنن. از همکاران بازیگر هم خواهش می‌کنم این قضیه رو به عنوان مطالبه جدی دنبال کنن.»

پیمان قاسمخانی، برادر مهراب قاسمخانی هم تابستان سال گذشته به بیماری کرونا مبتلا شده بود.

بیشتر بخوانید:

واکنش بازیگران به پیشنهاد اولویت دادن به هنرمندان در واکسیناسیون کرونا

۳ نظر

ورود

  • جیم موریارتی اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۰

    ده دوازده روز پیش مگه روزه نبودی که چای خوردی ؟؟؟ الان نوزده رمضانه .

  • کاربر اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۰

    کاسبان اینستاگرام و توئیتر…هنرمندان خودخوانده…خخخ

  • علیرضا اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰

    آره دیگه با این آثار هنری فاخری که توی ایران تولید میشه و نقش مهمی در تعالی جامعه دارن این به اصطلاح هنرمندان واقعا نسبت به همه کشور اولویت واکسن دارن مثل معافیت از مالیات