عذرخواهی جواد ظریف به خاطر صحبت هایش در مورد سردار سلیمانی در فایل جنجالی

عذرخواهی جواد ظریف به خاطر صحبت هایش در مورد سردار سلیمانی در فایل جنجالی

در پی انتشار یک فایل صوتی ۳ ساعته از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در هفته گذشته، حرف و حدیث‌های بسیاری در رابطه با ایشان و سردار شهید قاسم سلیمانی در فضای مجازی و کشور ایجاد شد که محمد جواد ظریف پس از این اتفاقات تصمیم بر این گرفت که با انتشار یک پست اینستاگرامی از مردم و آن‌هایی که سخنانش آن‌ها را آزرده کرد، عذرخواهی کرد. ظریف در متن این پست نوشت:

یک هفته ایست که در پی پخش برداشت و تحلیل تلخ این دانشجوی روابط خارجی از یک برهه تاریخی—آن هم صرفا برای انتقال صادقانه تجربیات به مسئولین آینده و بدون هیچ‌گونه قصدی برای انتشار وسیع و یا حتی محدود آن—احساسات پاک عاشقان شهید والامقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و خانواده آن شهید و بخصوص شیر دخترش زینب خانم –که برایم همچون فرزندان خودم عزیز است—جریحه‌دار شده است. برخی هم تلاش کرده‌اند از این شرایط ناگوار وسیله‌ای برای برهم زدن همدلی میان آحاد مردم دلاور این مرز و بوم و یا ابزاری برای اهداف کوتاه سیاسی بسازند.

از همه بزرگوارانی که در این روزها—با علم به عشق و همراهی دیرینم با شهید سلیمانی—با حمایت و روشنگری‌های خود بنده را مرهون لطفشان قرار داده‌اند سپاسگزارم.

لازم است تأکید کنم که عرایض بنده—که هیچ ادعایی جز صداقت بر قطعیت‌ آن ندارم—ذره‌ای از عظمت شهید سلیمانی و نقش بی‌بدیل او در بازآفرینی امنیت ایران، منطقه و جهان نمی‌کاهد. ولی اگر می‌دانستم جمله‌ای از آن عرایض انتشار عمومی پیدا می‌کند، حتما همچون گذشته آن را بر زبان نمی‌آوردم. نه برای اینکه مردم را محرم نمی‌دانم، بلکه از آن جهت که در جهان به هم پیوسته کنونی که انتخاب مخاطب را ناممکن ساخته و در آشفته‌بازار سیاست، اغیار را محرم نمی‌شمارم.

هر چه داریم از این مردم است و همانگونه که برادرم شهید حاج قاسم جانش را فدای این مردم نمود، من هم اگر آبرویی دارم آنرا با افتخار فدای همین مردم می کنم که
ما را سریست با تو که گر خلق روزگار
دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم

در سحرگاه ضربت خوردن شاه مردان و به هنگام اعمال شب قدر، همه کسانی که به باور خودم به من تهمت و افترا زده‌بودند را بخشیدم. امیدوارم مردم بزرگوار ایران و همه عاشقان سردار و به ویژه خانواده بزرگوار سلیمانی عزیز نیز بنده را ببخشایند.

رو سینه را چون سینه‌ها هفت آب شو از کینه‌ها
وآنگه شراب عشق را پیمانه شو پیمانه شو
باید که جمله جان شوی تا لایق جانان شوی
گر سوی مستان می‌روی مستانه شو مستانه شو

التماس دعا

بیشتر بخوانید:

محمد جواد ظریف: سریال گاندو از اول تا آخرش دروغ است

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • hadi اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۰

  از وزیر و وکیل تا کارگر و ماهیگیر، تو این مملکت همه مجبور به عذر خواهی هستن

 • amin اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۰

  شما یه مورد عذر خواهی دیگه نام ببر که میگی همه مجبور اند. طرف گند زده به مملکت هنوز دو قورت و نیمشم باقیه.
  آقای ظریف باید بدونه ما دیگه گول نمیخوریم که حالا یه صوت داده بیرون حرف از شامپاین و رقص میزنه ، فاز ضد روسیه بودن میگیره که مثلا مردم به ایشون یا کاندید مورد نظرش رای بدن. دیگه ع.ن..مم دست

  • hadi اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۰

   فقط ظریف گند زده به مملکت؟

 • amin اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۰

  شما یه مورد عذر خواهی دیگه نام ببر که میگی همه مجبور اند. طرف گند زده به مملکت هنوز دو قورت و نیمشم باقیه.
  آقای ظریف باید بدونه ما دیگه گول نمیخوریم که حالا یه صوت داده بیرون حرف از شامپاین و رقص میزنه ، فاز ضد روسیه بودن میگیره که مثلا مردم به ایشون یا کاندید مورد نظرش رای بدن.

  • خخخخ اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۰

   کارگری که اعتراض کرد حقوق چند ماه عقب افتادشو بدن.گفتن اخراجش میکنن.معذرت خواهی کرد که از کارش اخراج نشه

 • مسعود اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۰

  دیگه کار به جایی رسیده که بزرگ ماله کشها هم از ماله کشی گندی که در اومده عاجز شده. بابا بیخیال ما که از قبل هم می دونستیم چه خبره. اونهایی هم که سرشون رو توی برف کردن، صدتا از این گندها هم دربیاد آگاه نمیشن (یا نمیخوان که بشن)