۱۰ مورد از قوانین استفاده از کودکان بازیگر در فیلم‌ها

۱۰ مورد از قوانین استفاده از کودکان بازیگر در فیلم‌ها

استفاده از کودکان و چهره شدن آن‌ها در سینما تلویزیون هم می‌‎تواند آینده کودک را بسیار درخشان سازد و هم می‌تواند باعث افسردگی و مشکلات بزرگ برای او شود. مدیریت درست کودکان بازیگر باید از طرف همه من جمله عوامل ساخت تا خانواده وی را در بر بگیرد. در این مطلب ۱۰ مورد از قوانین و حقایق کار با بازیگران خردسال را خواهیم دید. با ما همراه باشید.

۱- برای آن‌ها محدودیت‌های سنی وجود دارد

در ایالات متحده آمریکا محدودیت‌های سنی در ایالت‌های مختلف، متفاوت است. حتی ایالت‌هایی نیز هستند که هیچ محدودیت سنی‌ای ندارند. با این حال یکی از قوانین فیلمبرداری فیلم در کالیفرنیا این است که کودک حداقل باید ۱۵ روزه باشد.

۲- کودکان فقط می‌توانند مدت زمان خاصی را کار کنند

در کالیفرنیا کودکانی که زیر ۶ ماه سن دارند موظف‌اند تا ۲ ساعت در روز را در کنار مجموعه باشند و ۲۰ دقیقه کار کنند. کودکان از ۶ ماه تا ۲ سال نیز می‌توانند ۴ ساعت در کنار مجموعه بوده و ۲ ساعت در روز را کار کنند. به همین دلیل است که کارگردانان آمریکایی سعی می‌کنند از دو قلوها برای انجام کار خود استفاده کنند چرا که این کار هم به بالا بردن تعداد ساعات کمک کرده و هم اگر یک کودک حال و روز چندان مناسبی نداشت، از دیگری بتوان استفاده کرد.

۳- آن‌ها فقط بازیگری انجام نمی‌دهند

اگر یک کودک ۸ ساله بوده و می‌تواند ۴ ساعت در روز کار کند، به این معنی نیست که کل ۴ ساعت را به بازیگری می‌پردازد. پوشیدن لباس، گریم و پیمایش مسیر استودیو تا محل فیلمبرداری نیز جز زمان کار محسوب می‌شود.

۴- بازیگران خردسال زمان مشخصی از روز را باید به کارهای مدرسه اختصاص دهند

قوانین بازیگران کودک به آن‌ها گوشزد می‌کند که باید زمان خود را به ۳ بخش تقسیم کنند. بخش اول زمان کارشان است. بخش دوم اوقات فراغت و بخش سوم نیز بخش مدرسه است. حتی برای بازیگران نیز تحصیلات مسئله واجبی است.

۵- بیدار کردن بچه‌ها از خواب غیراخلاقی محسوب می‌شود

نوزادها فقط حق دارند ۲۰ دقیقه کار کنند. با این حال اگر یک کودک بر روی صحنه خوابش ببرد کسی حق بیدار کردن او را ندارد. به همین دلیل در هنگام استخدام، کودک را از نظر بیدار ماندن و گریه نکردن آزمایش می‌کنند تا بهترین گزینه را برای کار انتخاب کنند.

۶- کودک را هرگز نباید تنها گذاشت

برای هر کودک باید والدین یا سرپرست در نظر گرفته شود که آن‌ها در تمام لحظات ساخت فیلم در کنار کودکان باشند. پس با این حساب والدین نمی‌توانند کودکان را در کنار مجموعه قرار داده خودشان در همان زمان به مکانی دیگر رفته و به کاری دیگر مشغول شوند.

۷- کودکان نباید از محتوای خاص درون فیلم آگاه باشند

حتی هنگام حضور در مجموعه نیز کودکان نباید در معرض مواردی که نباید آن‌ها را ببنند، قرار بگیرند. کارکنان باید حواسشان جمع باشد و از رفتارشان در کنار کودکان مواظبت کنند. برای مثال اگر آن‌ها در حال بازی در یک فیلم ترسناک هستند هیچ کس حق ندارد تا آن‌ها بترساند و یا به آن‌ها چیزی را نشان دهد که نباید ببینند. آن‌ها باید همیشه و در همه حال احساس خوشایند و سرگرمی داشته باشند. دنی لوید، کودکی که او را در فیلم The Shining مشاهده کردیم نیز اقرار کرده که در زمان فیلمبرداری نمی‌دانسته در حال بازی در یک فیلم ترسناک است.

۸- همه در صحنه باید بهترین رفتار خود را داشته باشند

محل فیلمبرداری فیلم‌ها همیشه پر است از بازیگران، کارگردان‌ها و فیلمبرداران. همه در حال حرکت هستند و هر کسی مشغول به انجام کار خود است و از نظر آلودگی صوتی مکان بسیار پر سر و صدا و شلوغ است. اما باید بدانید هنگامی که یک کودک در صحنه حاضر باشد همه کارکنان باید آرام‌تر رفتار کنند.

۹- تمامی گریم‌ها باید تایید شود

نمی‌‌توان بر روی بازیگران کودک گریم‌های سخت و طاقت‌فرسایی انجام داد و تمام کارهایی که قرار است روی صورت بازیگران کودک انجام بگیرد نیز در ابتدا برای پدر و مادر او توضیح داده شده و از آن‌ها اجازه گرفته می‌شود.

۱۰- کودکان حق ندارند تا خودشان در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنند

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی اجازه نمی‌دهند تا افراد زیر ۱۳ سال برای خود حساب داشته باشند. بازیگرانی که ۱۳ سال به پایین هستند می‌توانند توسط پدر و مادرشان صفحات اجتماعی خود را داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

اینستاگرام کودکان چیست و چرا حامیان حقوق کودکان در رابطه با آن احساس نگرانی می‌کنند؟

 

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود