به دنیا آمدن شگفت انگیز ۹ قلوها در مراکش

به دنیا آمدن شگفت انگیز ۹ قلوها در مراکش

یک زن به تازگی مادر ۹ فرزند شده است. جالبی ماجرا به این است که در اسکن‌هایی که در زمان بارداری از این مادر گرفته شده بود ۲ مورد از این ۹ قلوها دیده نشده بودند و آن‌ها فکر می‌کردند این مادر قرار است ۷ قلو را به دنیا بیاورد. حلیمه سیسه ۲۵ ساله از کشور مالی توجه بسیاری را از غرب آفریقا بخاطر تولد ۹ قلوی خود به صورت سزارین به خود جلب کرده است.

دکترها پس از سونوگرافی به طور جدی به او گفتند که ۷ بچه را باردار است اما آن‌ها هنگام انجام عمل سزارین وقتی متوجه شدند که در اصل این خانم ۹ فرزند را باردار بوده بسیار تعجب کردند. این زن ۲۵ ساله در ماه مارس به مراکش منتقل شد و در آن جا بود که بچه‌ها را به دنیا آورد.

فانتا سیبی وزیر بهداشت مالی در این باره گفت: «نوزادها (۵ دختر و ۴ پسر) به همراه مادرشان همگی سالم و صحیح هستند.» البته باید بدانید که به دنیا آوردن ۹ قلو بسیار و به شدت نادر است و همچنین همیشه بارداری فرزندان چند قلو عوارض پزشکی خاص خود مانند کامل نشدن فرزندان در شکم مادر را به همراه دارد که البته خوشبختانه در این مورد این اتفاق نیفتاد و همه کودکان به سلامت به دنیا آمدند.

خانم سیسه قبل از عزیمت به سمت کشور مراکش ۲ هفته در بیمارستانی در مالی بستری شده بود. پس از آن بود که با رایزنی‌های یکی از مقامات این کشور، این مادر به مراکش منتقل شد. او از ۲۰ مارس در یکی از کلینیک‌های کشور مراکش بستری شده و سرانجام در روز سه شنبه زایمان خود را انجام داد.

اولین مورد به دنیا آوردن ۹ قلوها به دهه ۱۹۷۰ باز می‌گردد. البته اولین مورد که در آن سال اتفاق افتاد موفقیت آمیز نبود و همه نوزادان از دنیا رفتند. پس از آن بود که در سال ۲۰۰۹ یک زن در کشور آمریکا توانست ۸ قلوهایش را به سلامت به دنیا بیاورد و این رکورد تا به امروز برای آن خانم بود.

بیشتر بخوانید:

خواهران دو قلو پس از ۳۶ سال جدایی تصادفاً یکدیگر را پیدا کردند

منبع: mirror
دیجیاتو
بدون نظر

ورود