ادعای مقامات آمریکایی: «چین از سال ها پیش در حال نظامی سازی ویروس کرونا بوده است»

ادعای مقامات آمریکایی: «چین از سال ها پیش در حال نظامی سازی ویروس کرونا بوده است»

بر اساس اسناد منتشر شده، دولت چین ۵ سال پیش از شیوع ویروس کرونا در حال بررسی استفاده نظامی از این ویروس بوده است. وزارت امور خارجه ایالات متحده مدعی است اسنادی را به دست آورده که نشان می دهد فرماندهان ارتش چین پیش بینی کرده بودند که جنگ جهانی سوم با استفاده از سلاح های بیولوژیکی انجام خواهد شد. مقامات ایالات متحده اسنادی را به دست آورده اند که توسط دانشمندان نظامی و مقامات ارشد بهداشت چین در سال ۲۰۱۵ و به عنوان بخشی از تحقیقاتشان در مورد منشأ کووید-۱۹ نوشته شده است. دانشمندان چینی در مورد کروناویروس سارس که کووید نیز یکی از نمونه های آن است گفته اند که این ویروس پیشگام «عصر جدیدی از سلاح های ژنتیکی» است.

بر اساس اسناد منتشر شده، دولت چین 5 سال پیش از شیوع ویروس کرونا در حال بررسی استفاده نظامی از این ویروس بوده است.

آن ها مدعی شده اند که این ویروس می تواند «به شکل مصنوعی دستکاری شده و به یک ویروس ایجاد کننده بیماری در انسان تبدیل شده و سپس نظامی سازی شده و به روشی که تاکنون دیده نشده انتشار یابد». تام تاگندات، رییس کمیته انتخاب روابط خارجی استرالیا در این باره گفته است: «علاقه آشکار چین به سلاح های بیولوژیکی به شدت نگران کننده است. حتی تحت سختگیرانه ترین کنترل ها نیز این سلاح ها خطرناک هستند. این اسناد نگرانی واقعی را در مورد جاه طلبی های برخی از کسانی که مشاور رهبران ارشد حزب [کمونیست چین] هستند ایجاد می کند». چین از همان ابتدا به مخفی کاری یا دروغگویی در نقش خود در شیوع کرونا در سراسر جهان در روزهای اولیه متهم شد. همچنین دولت چین متهم شد که در آمار و ارقام موارد ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن نیز دست برده و برخی اطلاعات مهم را از سازمان بهداشت جهانی مخفی نگه داشته است.

بر اساس اسناد منتشر شده، دولت چین 5 سال پیش از شیوع ویروس کرونا در حال بررسی استفاده نظامی از این ویروس بوده است.

حتی بعد از تحقیقات گسترده سازمان بهداشت جهانی نیز هنوز سوالات زیادی در مورد منشأ ویروس کووید-۱۹ وجود دارد در حالی که این سازمان دستور داده تحقیقات بیشتری در مورد احتمال درز کردن این ویروس از آزمایشگاه ها صورت گیرد. بیشتر دانشمندان بر این باورند  که هیچ مدرکی وجود نداد که نشان دهد ویروس کرونا ساخته دست انسان است اما هنوز این سوال پابرجاست که آیا ممکن است این ویروس از آزمایشگاهی در ووهان به بیرون درز کرده باشد یا خیر. هنوز هیچ مدرکی که نشان دهد این ویروس عامدانه توسط دولت چین منتشر شده وجود ندارد.

بر اساس اسناد منتشر شده، دولت چین 5 سال پیش از شیوع ویروس کرونا در حال بررسی استفاده نظامی از این ویروس بوده است.

یک سند نظامی دولت چین با عنوان The Unnatural Origin of SARS and New Species of Man-Made Viruses as Genetic Bioweapons، از برنامه های دولت چین در زمینه سلاح های بیولوژیکی پرده بر می دارد. در این سند چنین آمده است: «بدنبال توسعه در دیگر حوزه های دانش، پیشرفت های بزرگی در تولید عامل های بیولوژیکی صورت گرفته است. برای مثال، توانایی جدیداً کسب شده منجمد کردن میکروارگانیسم ها به شکل خشک، ذخیره کردن عوامل بیولوژیکی و تبدیل آن ها به حالت آئروسل در هنگام حملات را ممکن ساخته است».

بیشتر بخوانید: راکت ۳۰ متری از کنترل خارج شده چین و امکان برخورد آن در هر لحظه با مناطق مسکونی

منبع: thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • hadi اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

  کاری به رقابت چین و آمریکا ندارم. اما واقعا گسترش وحشیانه این ویروس در دنیا و بی آسیب موندن چین واقعا مشکوکه. ویروس داره دقیق عمل میکنه. یعنی تقریبا کاری به بچه ها و جوانها نداره اما بیماران و ضعیف ها رو میکشه. چیزی که اقتصاد چین بهش نیاز داره یعنی باقی ماندن نیروی کار و از بین رفتن مصرف کننده ها.
  در حالی که میبینیم چین با توجه به جمعیتش و در مقایسه با بقیه دنیا، نه تنها بی آسیب مونده بلکه ثروتمند تر شده. میشه گفت چینی ها از سالها قبل آمادگی برای گسترش ناگهانی ویروس رو داشتن.
  الان بعضی چین گداهای کمونیست پرست میان میگن این مدیریت قوی چین بود تا توجیه کنن بعضی چیزای مشابه رو با داخل . اما واقعا فکر کنین که قرنطینه کردن شهری به اندازه تهران به سادگی نیست. چین چندین شهر با جمعتی اندازه تهران خودمون و حتی بزرگتر داره. سیستم ترابری و تولید و کارخانه ها وتوزیع و صادرات و وارداتش صدها برابر ایران هست. قرنطینه کردن شهرها یعنی شات دان کردن چرخه تولید و فروش!
  همه حرفم اینه چینی ها کاملا آمادگی برای همچین اتفاقی رو داشتن. مطمئنم که این ویروس توی آزمایشگاه ساخته شده اما عمدی پخش نشده. فعلا چینی ها با پول و زور دهن خیلی ها رو بستن اما این آخرین حرکتشون نخواهد بود.

  • مسعود اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

   کاملا درسته.به نظر این ویروس طوری مهندسی شده که تاثیر کمتری روی چینیها بگذاره وگرنه با جمعیت وحشتناک زیاد و وسعت این کشور هرچقدر هم مدیریتشون قوی باشه امکان نداره تونسته باشند که بعد از چندماه اول انتشار ویروس رو بطور کامل کنترل کنند و تعداد بیماران رو به صفر برسونند. شاید تعداد کم بیماران کره ای، ژاپنی و برخی دیگر از کشورهای شرق آسیا هم به دلیل نزدیکی ژنتیکی مردم اونها با چینی ها باشه.

  • کمونیزم اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

   دقیقا

  • matin اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰

   باقی ماندن نیروی کار و از بین رفتن مصرف کننده ها. چرا باید مصرف کننده ها ازبین ببره درحالی که چین نیاز به تولید داره و تولید نیاز به مصرف کننده منطقی نمیاد ولی چین مششکوک هست

 • ... اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

  چینی های نکبت