افتتاح اولین باشگاه ورزش های الکترونیک در ژاپن

افتتاح اولین باشگاه ورزش های الکترونیک در ژاپن

ژاپن در تدارک راه اندازی اولین باشگاه ورزش های الکترونیک خود در توکیو است، فضایی برای آموزش گیمرهای هم مبتدی و هم باتجربه و کار با مربیان حرفه ای.

این فضای گیمینگ رقابتی که قرار است ۱۹ ماه مه افتتاح شود و نام آن «باشگاه ورزش های الکترونیک» خواهد بود، دربرگیرنده ی سالنی با سیستم های گیمینگ مجهز به محبوب ترین بازی های رایانه ای ژاپن از جمله Valorant و League of Legends خواهد بود.

گیمرها می توانند هر یک از سیستم ها را با پرداخت ۱۳ دلار به مدت ۳ ساعت رزرو یا عضویت ماهانه ی باشگاه را خریداری کنند که هزینه ی آن از ۵۰ دلار آغاز می شود و امکان دسترسی روزانه به کامپیوترهای گیمینگ باشگاه و همینطور شرکت در جلسات اختیاری کار با مربیان را فراهم می کند.

باشگاه ورزش های الکترونیک هم پذیرای گیمرهای باتجربه خواهد بود و هم آن هایی که تجربه ی کار با کامپیوترهای گیمینگ را ندارند یا قوانین بازی ها را متوجه نمی شوند.

جلسات کار با مربیان هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری برگزار می شوند.

صنعت گیمینگ رقابتی در قبضه ی آسیا

گیمینگ رقابتی به یک صنعت عظیم جهانی بدل شده است.

انتظار می رود درآمد جهانی ورزش های الکترونیک در سال ۲۰۲۱ از یک میلیارد دلار فراتر رود و آمار بینندگان پخش زنده ی بازی های ویدئویی در سطح دنیا به ۷۲۸/۸ میلیون نفر برسد. به گفته ی شرکت مشاوره Deloitte، سرمایه گذاری ها در بخش ورزش های الکترونیک در سال ۲۰۱۸ به ۴/۵ میلیارد دلار رسید که رشدی ۸۳۷ درصدی نسبت به سال قبل از آن داشت.

آسیا در حوزه ی ورزش های الکترونیک در صدر قرار داشته است – ۵۷ درصد از آمار بینندگان ورزش های الکترونیک در سطح جهانی در سال ۲۰۱۹ به منطقه ی آسیا پاسیفیک تعلق داشت.

پیش از این نیز مراکزی مشابه باشگاه جدید ژاپن در آسیا افتتاح شده است.

فوریه ی سال گذشته ی میلادی در سنگاپور یک فضای اشتراکی شبانه روزی مختص ورزش های الکترونیک افتتاح شد. این مکان ۷۱۵ متر مربعی در برگیرنده ی فضاهایی برای انجام بازی، پخش زنده ی بازی ها و برگزاری رویدادها است.

سال گذشته در کره جنوبی ساختمان جدید ۱۰ طبقه ای ساخته شد که در آن نزدیک به ۷۰ گیمر حرفه ای به باشگاهی تحت حمایت مالی شرکت نایکی، متخصصان تغذیه و کلاس های آموزش زبان انگلیسی دسترسی دارند.

چین هم قصد سرمایه گذاری در حوزه ی ورزش های الکترونیک را دارد. در ماه ژانویه ی سال جاری میلادی بود که کار ساخت یک استادیوم ورزش های الکترونیک ۴۹۲ هزار متر مربعی در شانگهای آغاز شد که انتظار می رود نزدیک به یک میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود