ماجرای نخستین دختر ۷ ساله‌ای که می‌خواهد کپسول فضایی به کره ماه بفرستد

ماجرای نخستین دختر ۷ ساله‌ای که می‌خواهد کپسول فضایی به کره ماه بفرستد

یک جاه طلبی بزرگ در دنیا قرار است اتفاق بیفتد. یک دختر ۷ ساله علاقه‌مند به هوافضا به نام الیزابت نورمن، به اولین کودکی تبدیل خواهد شد که یک شی را به سیاره ماه خواهد فرستاد. او یک برچسب با نام Astro Liz’s Lab که نام او در شبکه‌های اجتماعی نیز هست را قرار است به وسیله یک کپسول به کره ماه بفرستد.

الیزابت که فضانوردی تازه‌وارد و اهل شهر لستر است پس از تماشای فرود مریخ نورد ناسا در سال گذشته بسیار به فضا علاقه‌مند شد و تصمیم گرفت تا موشک خود را بسازد. او چندی پیش از موشک کاغذی شبیه به موشک ولکان سِنتور ۲ متری خود رونمایی کرد.

الیزابت در سال گذشته کپسول مقوایی خود را به هوا ارسال کرد و موشک او ۱۰ متر در هوا اوج گرفت. نورمن با این کار خود سازندگان موشک ولکان سِنتور را تحت تاثیر خود قرار داد. حال آن‌ها تصمیم گرفتند تا کپسول الیزابت را به طرف ماه پرتاب کنند و او را به آرزویش برسانند.

لازم به ذکر است که کپسول این دختر ۷ ساله به همراه وسائل و برچسب Astro Liz’s Lab الیزابت قرار است تا آخر سال ۲۰۲۱ به ماه پرتاب شود. نورمن امیدوار است که روزی خودش بتواند به آرزوی دیگرش یعنی سفر و قدم گذاشتن به کره ماه برسد. او انتظار دارد وقتی به آنجا رسید برچسبی که به ماه فرستاده است را ببیند.

جنیفر، مادر ۳۴ ساله الیزابت راجع به او می‌گوید: «هیچ کدام از ما باور نمی‌کنیم که الیزابت فرصت این را داشته باشد که بتواند وسیله‌ای از خودش را به کره ماه بفرستد. مطمئنم این که او در این موقعیت تاریخ‌سازی قرار گرفته است برای خودش هم شگفت انگیز است. ما همگی باور داریم که او روزی به کره ماه قدم خواهد گذاشت.»

لازم به ذکر است مواردی که به کره ماه فرستاده می‌شوند در یک کپسول زمان نگهداری می‌شوند. کپسول زمان مخزنی است که وسایلی در آن قرار می‌گیرند تا در سال‌های بعد آن‌ها باز شده و از آن بیرون آورده شوند. هدف از کار بیشتر ارتباطی با مورخان و مردم شناسان و در کل آیندگان است.

بیشتر بخوانید:

روایت جذاب فضانوردان سفینه اسپیس ایکس از مأموریت تاریخی خود

اولین زن فضانورد آمریکا قدم به عمیق ترین نقطه زمین گذاشت

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • ریز احمد اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

  تو تیتر نوشتین دختر ۷ ساله! تو متن نوشتین نورمن!! نورمن اسم پسره!!! این اوج بی سوادیه آقای سرپناه

  • خسته اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

   “الیزابت”نورمن باسواد

  • حسین اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

   من نمیفهمم این که هی گیر بدی به نویسنده چه سودی برات داره. اگه جایزه میدن بگید ما هم بگردیم سوتی پیدا کنیم! حالا تو این کیس اصلا نویسنده سوتی نداده و شما حس کردی زیادی با سوادی و بقیه نمیفهمن! یاد بگیر دنبال سوتی گرفتن از این و اون نباشی. مطمئن باش اینجوری نمیگن چقدر طرف خفن بود. در ضمن نویسنده هم مثل خواننده آدمه ممکنه اشتباه کنه حالا ایشون تو این مورد اصلا اشتباه نکرده!