چاق ترین جزیره جهان تمام ساکنان بالغ خود را در برابر کرونا واکسینه کرد

چاق ترین جزیره جهان تمام ساکنان بالغ خود را در برابر کرونا واکسینه کرد

جزیره ای در شمال شرقی استرالیا به اولین منطقه ای در جهان تبدیل شده است که تمام جمعیت بزرگسال خود را با تزریق واکسن کرونا در برابر کووید-۱۹ ایمن کرده است. در واقع برنامه تزریق واکسن در جزیره نائورو، جزیره ای در کشور میکرونزی، در عمل دُز اول واکسن خود را به ۱۰۸ درصد از جمعیت بزرگسال خود تزریق کرده که معادل ۷,۳۹۲ نفر شده است. رقم ۱۰۸ درصد بدین دلیل است که تعداد کنونی افراد بالغ جزیره از رقم رسمی ۶,۸۱۲ نفری که در آخرین سرشماری منطقه در سال ۲۰۱۹ شناسایی شده اند بیشتر بوده است.

جزیره نائورو که چاق ترین جزیره جهان است، اولین منطقه ای است که تمام ساکنان بزرگسال خود را در برابر ویروس کرونا واکسینه می کند

شهرت قبلی ساکنان جزیره نائورو این است که چاق ترین ملت جهان به شمار می آیند در حالی که بیش از ۷۰ درصد ساکنان این جزیره چاق هستند. اعداد و ارقام مربوط به واکسیناسیون کرونا در این جزیره یعنی اینکه دستکم ۶۳ درصد از کل جمعیت نائورو اکنون در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده اند و بدین ترتیب در عرض ۴ هفته تمامی بزرگسالان این منطقه دُز اول واکسن خود را دریافت کرده اند. مقامات رسمی جزیره از نتایج واکسیناسیون با واکسن آسترازنکا استقبال کرده و آن را استجاب دعاهایشان نامیده اند. ایزابلا داگیگو وزیر بهداشت نائورو در پارلمان این کشور گفته است که «نائورو آنقدر واکسن دریافت کرده است که برای ایمن سازی ۱۰۰ درصد از جمعیت بالغ ما کافی است».

جزیره نائورو که چاق ترین جزیره جهان است، اولین منطقه ای است که تمام ساکنان بزرگسال خود را در برابر ویروس کرونا واکسینه می کند

اما نیروهای ملی مبارزه با کرونا ویروس در نائورو همچنان در مورد شرایط هشدار می دهند زیرا مسافرانی که وارد این منطقه می شوند همچنان می توانند خطر وارد کردن ویروس کرونا و انتشار آن را همراه خود داشته باشند. در این منطقه مهلتی برای ساکنان به منظور دریافت اولین دُز واکسن در هفتم ماه می تعیین شده و در ادامه اعلام شد که ساکنان می توانند تا اواسط ماه جولای دُز دوم واکسن خود را دریافت نمایند. با این وجود دولت نائورو اعلام کرده است کسانی که هنوز دُز اول واکسن را دریافت نکرده اند می توانند برای این کار اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: عوارض جانبی تزریق واکسن کرونا چیست و چرا نباید نگران آن ها بود؟

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود