دکتر حسن روحانی: «من هم هنوز واکسن کرونا نزده و در صف انتظار هستم»

دکتر حسن روحانی: «من هم هنوز واکسن کرونا نزده و در صف انتظار هستم»

رئیس جمهور حسن روحانی به ادعاهای اخیر درباره ی واکسیناسیون خارج از نوبت مقامات کشور واکنش نشان داد.

رئیس جمهور در جلسه ی امروز ستاد مبارزه با کرونا در واکنش به برخی ادعاهای مطرح شده درباره ی تزریق خارج از نوبت واکسن کرونا به مسئولین ایرانی گفت: «من با صداقت به مردم عرض می کنم بنده هم که رئیس جمهور هستم هنوز واکسن نزدم. ما هم در دولت عین خود مردم بر اساس سن واکسن تزریق می کنیم. من مسئول سطح بالایی را نمی شناسم که خارج از سند واکسیناسیون واکسن زده باشد.»

به نظر می رسد صحبت های رئیس جمهور پاسخی به ادعای اخیر محمود احمدی نژاد، رئیس دولت های نهم و دهم ایران درباره ی واکسیناسیون مسئولین کشور باشد.

محمود احمدی نژاد هفته ی گذشته در گفتگوی جدید خود با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: «من احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی ۴۵۰ نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.»

اما پس از مطرح شدن این ادعاها از سوی محمود احمدی نژاد، عبدالرضا داوری، مشاور سابق وی در دولت های نهم و دهم، در توییتی مدعی شد رئیس جمهور سابق خود واکسن آمریکایی فایزر دریافت کرده است.

داوری در توییتر خود نوشت: «محمود احمدی نژاد، جمعه ۲۶ دیماه ۱۳۹۹ در منزل حمید بقایی واکسن آمریکایی فایزر را تزریق کرد تا به پیشنهاد بقایی، از ویروس کرونا در تجمعات انتخاباتی مصونیت یابد. شنیدم که خرید و انتقال اختصاصی واکسن برای احمدی نژاد از امارات، حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه داشته است.»

با این حال، چند روز بعد، احمدی‌ نژاد پس از ثبت‌ نام برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری در جمع هوادارانش دریافت واکسن کرونا را تکذیب کرد و در عین حال گفت با برخی اظهارات مطرح شده مشخص می‌شود که مسئولان ارشد جمهوری اسلامی واکسن فایزر زده‌ اند.

اما عبدالرضا داوری نیز روز بعد در شبکه اجتماعی کلاب هاوس بر ادعای خود پافشاری کرد و گفت: «این قطعی است که او [محمود احمدی نژاد] واکسن زده است. رفتار او در استفاده از ماسک را ببینید. در فضای سربسته و تجمع از ماسک استفاده نمی کند. این دلیلی است که او واکسن فایزر را تزریق کرده و بدن خود را ایمن می داند.»

در اواسط فروردین ماه جاری نیز دکتر سعید نمکی ، وزیر بهداشت اعلام کرد نه رهبری و نه هیچ یک از مقامات کشور هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند. دکتر نمکی گفت رهبری اعلام کردند فقط واکسن کرونای ایرانی خواهند زد.

واردات واکسن های آمریکایی و بریتانیایی سال گذشته از سوی رهبری ممنوع اعلام شد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • میهمان اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰

  واقعا جالبه حالا هر کدوم زدن نوش جونشون اما نکته عجیب اینه همه شائعات مربوط به زدن واکسن مرتبط با این داستانه که واکسن از نوع فایزر بوده انگار خودشونم به صورت نامحسوس دارن می گن که بابا واکسن فایزر خوبه نه این واکسنای آب مقطری خودمون و چین و روسیه

  • مرتضی اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

   با همین نکته سنجی های نابی و دقیقتون حسن ۲۴ میلیون رای اورد دیگه، اگه یکم بدور از توهماتد بررسی کنی میبینی که واکسن روسی بهترین واکسن هست جوری که خود اروپایی ها هم خواهانش هستن اسمتم بهتر بود میزاشتی البانی چون یه ایرانی به دست اورد ارزشمند کشورش نمیگه اب مقطر، اب مقطر ماله فرانسه بود اخبارش هم امد.

 • مرتضی اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

  دکتر؟!