۱۸ راز مردها که اتفاقا از ته دلشان دوست دارند شما بدانید!

۱۸ راز مردها که اتفاقا از ته دلشان دوست دارند شما بدانید!

آیا همسر شما یا مردی که با او در رابطه هستید در یک خانواده سنتی یا مردسالار بزرگ شده است؟ اگر این طور است، این مطلب را حتما بخوانید زیرا ما می‌خواهیم برای شما ۱۸ راز مردها را فاش کنیم؛ رازهایی که روانشناسان با تحقیق و مطالعه این نوع از آقایان کسب کرده‌اند. با وب سایت روزیاتو همراه باشید.

راز مردها

۱- مردها هم احساسشان را بیان می‌کنند

ممکن است ابراز احساسات به صورت غیر مستقیم برای مردان راحت‌تر باشد. از آنها بپرسید در یک آخر هفته رومانتیک چه کارهایی دوست دارند انجام بدهند. یا اولین باری که شما را دیده‌، چه فکری در موردتان کرده است. پاسخ آنها در واقع احساسشان را آشکار می‌کند و شما را به او نزدیک‌تر.

راز مردها

۲- مردها “دوستت دارم” را با عمل خود نشان می‌دهند

برخی از مردان ترجیح می‌دهند احساس خود را در عمل نشان دهند نه به صوت کلامی. همسر یا عشق شما شاید “دوستت دارم” را با تعمیر کردن لوازم خانه، تمیز کردن حیاط یا حتی بیرون بردن کیسه زباله‌ها نشان دهد؛ یعنی در واقع هر کاری که دنیا را جای بهتری برای زندگی شما کند.

راز مردها

۳- مردها حرفشان حرف است!

مردها در ترس از تعهد و مسئولیت‌پذیری مشهورند اما شواهد نشان می‌دهد ازدواج را جدی می‌گیرند. ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا فردی مسئول و متعهد شوند زیرا می‌خواهند مطمئن شوند که در کارشان به اندازه کافی خوب هستند. آمار مردان متاهل کنونی نشان داده است که ۹۰ درصد از آنها برای بار دوم نیز همسر کنونی خود را انتخاب می‌کنند.

راز مردها

۴- مردها دارند به شما گوش می‌دهند

وقتی شما به کسی گوش می‌دهید ممکن است هر از چند گاهی در خلال صحبت، کلماتی مانند “بله”، “خب”، “درسته”، “می‌فهمم”، بیان کنید. با این کلمات به فرد مخاطب خود نشان می‌دهید که به حرف‌هایش گوش می‌دهید اما برخی از آقایان این کار را نمی‌کنند!

فقط به این دلیل که یک مرد از این کلمات نمی‌گوید دلیل بر این نمی‌شود که فکر کنید به حرف‌های شما گوش نمی‌دهد. بلکه آنها ترجیح می‌دهند در سکوت به شما گوش دهند و در مورد حرف‌هایتان فکر کنند.

راز مردها

۵- فعالیت‌های مشترک شما را به هم پیوند می‌دهند!

مردها روابط خود با همسرشان را از طریق فعالیت‌ها یا انجام کارهایی با همدیگر بیشتر تقویت می‌کنند تا این که بخواهند افکار یا احساسات خود را با همسران به اشتراک بگذارند. از نظر بسیاری از آقایان، انجام فعالیت‌هایی مانند ورزش و رابطه جنسی آنها را به شریک زندگی‌شان نزدیک‌تر می‌کند.

راز مردها

۶- مردها نیاز دارند زمانی برای خودشان داشته باشند

با این که فعالیت‌های مشترک مهم است، اما گاهی مردان هم نیاز دارند زمانی را به خودشان اختصاص دهند. همسر شما چه عاشق گلف یا فوتبال باشد، باغبانی یا باشگاه، آنها را تشویق کنید تا به سرگرمی‌های خود برسند و شما هم در این فرصت، زمانی را برای خودتان صرف کنید. وقتی شما و همسرتان بتوانید روح خود را تغذیه کنید، علاقه بیشتری به هم پیدا خواهید کرد.

راز مردها

۷- الگوی مردها پدرشان است

قدیم‌ها می‌گفتند مادر را ببین و دختر را بگیر! این ضرب‌المثل در مورد آقایان هم صدق می‌کند و فقط به عروس خانم‌ها خلاصه نمی‌شود. اگر می‌خواهید بدانید مردی که با او در رابطه هستید در ازدواج چطور خواهد بود، بهتر است پدرش را بشناسید. مثلا وقتی می‌بینید چطور کنار هم هستند یا چطور پدر با شریک زندگی خود رفتار می‌کند، می‌توانید پیش‌بینی کند که مرد شما چطور با شما رفتار خواهد کرد.

راز مردها

۸- آقایان در فراموشی سریع‌تر از خانم‌ها هستند!

خانم‌ها ممکن است تجربیات منفی را بیشتر در خاطر خود نگه دارند و احساساتی مانند استرس، اضطراب یا ناراحتی را طولانی‌تر کنند. اما بر عکس، آقایان کمتر در رخدادهای ناخوشایند و ناراحت‌کننده گیر می‌کنند و معمولا سریع از آنها رد می‌شوند. شاید شما دلتان بخواهد هنوز هم در مورد جر و بحث شب گذشته صحبت کنید اما باید بدانید که همسرتان خیلی وقت است که آن را فراموش کرده!

راز مردها

۹- مردها متوجه علائم نمی‌شوند!

مردها سیگنال‌هایی مانند تون صدا یا حالات چهره خانم‌ها را به خوبی متوجه نمی‌شوند. بنابراین، بیشتر احتمال دارد متوجه غمی که در چهره همسرشان است نشوند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که همسر شما پیام را گرفته است، باید مستقیم و رک صحبت کنید!

راز مردها

۱۰- مردها به تحسین و تشویق پاسخ می‌دهند

قدردانی از مردها و تحسین آنها در رفتار و کردار آنها تفاوت زیادی ایجاد می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که پدرها بیشتر در مراقبت فرزندان مشارکت دارند اگر همسرشان برای درگیری آنها ارزش قائل باشد و آنها را شایسته ببیند.

راز مردها

۱۱- مردها به رابطه جنسی فکر می‌کنند… خیلی زیاد!

خب، این دیگر یک راز نیست! بیشتر آقایانی که زیر ۶۰ سال سن دارند حداقل یک بار در روز به رابطه جنسی فکر می‌کنند؛ این در حالی است که تنها یک‌چهارم از خانم‌ها به داشتن رابطه جنسی فکر می‌کنند. مردها دو برابر خانم‌ها در رابطه جنسی خیالبافی می‌کنند و فانتزی‌های آنها تنوع خیلی زیادی دارد. آنها در مورد رابطه جنسی نامشروع بیشتر از زنان فکر می‌کنند. اما فکر کردن که اصلا شبیه عمل نیست!

۱۲- رابطه جنسی برای مردان مهم است

این که می‌گویند “رابطه جنسی برای مردان فقط به رابطه جنسی خلاصه می‌شود” خرافاتی بیش نیست. از دیدگاه بیشتر آقایان، رابطه جنسی یک عمل مهم بین دو فرد متعهد به هم است. مردان هم، درست مثل بیشتر خانم‌ها، صمیمیت و نزدیکی جنسی در یک رابطه متعهدانه را ارضاکننده‌تر می‌دانند.

  • یکی از دلایل این است: افرادی که با شریک جنسی خود رابطه طولانی مدتی دارند خوب می‌دانند چطور همسر خود را بهتر از یک فرد غریبه ارضا کنند.

راز مردها

۱۳- مردها خوششان می‌آید شما رابطه جنسی را آغاز کنید

بیشتر مردها فکر می‌کنند آنها باید همیشه آغازگر رابطه جنسی باشند اما این را هم دوست دارند که همسرشان آغازگر و رهبر رابطه جنسی باشد. از این که به همسرتان بگویید الان حال و حوصله رابطه جنسی را دارید، خجالت نکشید. اگر خانم‌ها هر از چندگاهی آغازگر رابطه جنسی باشند، اتفاقا ممکن است میزان رضایت جنسی هر دو بیشتر شود.

۱۴- مردها همیشه هم آماده رابطه جنسی نیستند

مردها، بر خلاف عقیده خانم‌ها، همیشه حس و حال رابطه جنسی را ندارند. آقایان هم درست مثل خانم‌ها اغلب با گرفتاری‌های کاری، خانوادگی، قبوض و قسط‌ها سرکار دارند و استرس و نگرانی میل جنسی آنها را کاهش می‌دهد. وقتی مردی می‌گویند “امشب نه” به این معنی نیست که به شما علاقه ندارد و میل به شما را از دست داده است. بلکه این جواب منفی فقط به این معنی است که در لحظه کنونی آمادگی رابطه جنسی را ندارد. همین!

راز مردها

۱۵- مردها از ارضای جنسی همسرشان خوششان می‌آید

رضایت جنسی شما برای مردتان مهم است. اما تا وقتی که به آنها نگویید چه می‌خواهید، متوجه نمی‌شوند. بسیاری از خانم‌ها در مورد حرف زدن از چیزهایی که دوست دارند یا دوست ندارند احساس ناراحتی می‌کنند. اگر شما بتوانید به طور واضح و مستقیم، جوری که غرور و مردانگی همسرتان زیر سوال نرود، بگویید که چه می‌خواهید، مطمئن باشید به شما گوش می‌دهند. زیرا اگر شما حس خوبی داشته باشید، آنها هم حس خوبی خواهند داشت.

راز مردها

۱۶- مردها دچار اضطراب در عملکرد جنسی می‌شوند

بیشتر مردها هر از چند گاهی دچار اضطراب در عمکلرد می‌شوند؛ مخصوصا وقتی که سنشان بالاتر می‌رود. همسر شما ممکن است نگران بدن خود، تکنیک و استقامت خود د رابطه جنسی شود. اگر شما به او کمک کنید تا یاد بگیرد آرامش خود را حفظ کند و بر لذت بردن از لحظه‌ای که در آن هستید متمرکز شوند، رابطه جنسی کمتر استرس‌زا خواهد شد.

راز مردها

۱۷- وقتی نیاز مردها برآورد نشود، منحرف می‌شوند!

اگر مردی در ابطه حس نکند که دوست داشته می‌شود و مورد تقدیر همسرش قرار نمی‌گیرد، جای دیگری رضایت را جست‌وجو می‌کند. برای یک مرد، شاید غرق شدن در کار باشد، یکی دیگر خودش را درگیر ورزش یا بازی‌های ویدیویی کند و برخی دیگر هم دست به خیانت می‌زنند! برای اجتناب از این کار، لازم است هم مرد و هم زن با کمک همدیگر نیازهای یکدیگر را برآورده کنند.

راز مردها

۱۸- مردها به شما فکر می‌کنند!

بیشتر آقایان به خوبی می‌فهمند که اگر رابطه طولانی مدت آنها دچار تزلزل شود، خیلی چیزها را از دست خواهند داد؛ نه فقط با هم بودن را از دست می‌دهند بلکه تمام زندگی خوبی که در کنار هم ساخته‌اند نیز از بین می‌رود. اگر شما به فکر تقویت ازدواج خود هستید، احتمال دارد همسر شما نیز در همین فکر باشد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم بخوانید:

۱۲ عادت‌ مخرب در روابط جنسی که اصلا فکرش را هم نمی‌کردید!

علت دردناک بودن رابطه جنسی در زنان و مردان چیست؟

۱۵ فایده اعجاب انگیز رابطه جنسی در زیبایی همسران

چرخه پاسخ جنسی در بدن : در طول رابطه جنسی ، چه اتفاقی در بدن رخ می‌دهد؟

بعد از رابطه زناشویی چه کنیم؛ ۷ نباید بعد از رابطه جنسی

جذابیت جنسی مردان ؛ ابهامات و تصورات درست یا غلط آقایان در مورد رابطه جنسی

۱۳ اشتباه بزرگ زنان در زمان برقراری رابطه جنسی یا زناشویی

۱۰ باور غلط و بی‌اساس در مورد «رابطه جنسی» که همه ما به آن‌ها اعتقاد داریم [قسمت اول]

آیا داشتن رابطه جنسی زیاد برای همسران خوب و مفید است یا مخرب و خطرناک؟

منبع: webmd
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود