پرش خیره کننده و ۱.۵ متری جوجه اردک‌ها از لانه دیواری خود + ویدئو

پرش خیره کننده و ۱.۵ متری جوجه اردک‌ها از لانه دیواری خود + ویدئو

۱۰ جوجه اردک بسیار زیبا در لانه‌ای در ارتفاع ۱۵۰ سانتی متری زمین به دنیا آمدند و دو روز پس از آن لانه خود را ترک کردند. کارکنان شرکتی که در همسایگی دیوار به دیوار این لانه قرار دارد، هنگامی که متوجه زندگی کردن این اردک و جوجه‌هایش شدند بسیار خوشحال شده و تعجب کردند.

قضیه از این قرار است که اردکی در یک سبد گل دیواری اقدام به ساخت لانه‌ای برای خود کرد و سپس در روزهای بعدی ۱۰ تخم گذاشت. ۲۵ روز نیز طول کشید تا جوجه‌ها از تخم بیایند و آن‌ها در روز ۱۰ مه به دنیا آمدند. دو روز پس از بیرون آمدن تخم، جوجه‌ها تصمیم به ترک لانه گرفتند که این کار آن‌ها باعث جلب توجه کارکنان شد و آن‌ها به تماشای این جوجه‌ها نشستند. آن‌ها فاصله ۱۵۰ سانتی متری بین لانه و زمین را پریدند و به راه خود ادامه دادند.

تصاویر و ویدئوهایی که از جوجه‌ها و مادرشان به دست رسیده نشان می‌دهد مادر جوجه اردک‌ها به راحتی از لانه به پایین پریده و مشکلی با این قضیه ندارد. اما جوجه‌های دو روزه او کمی در پایین آمدن از لانه‌شان نگران هستند.

البته قضیه به همینجا ختم نمی‌شود و کارکنان آن کمپانی برای این که جوجه‌ها هنگام پایین آمدن از این فاصله صدمه نبینند یک تشک کوچک برای آن‌ها پهن کردند. همانطور که در تصاویر و ویدئو هم مشخص است اردک‌ها به روی تشک می‌پرند تا به مادر خود که با صبر و حوصله منتظر آن‌هاست بپیوندند. عوامل این شرکت توانستند با دوربین مدار بسته و فیلم‌برداری از پشت دیوار پایین پریدن بسیار جالب این اردک‌ها را به ثبت برسانند.

صحنه گرفته شده بسیار شگفت‌انگیز است. همانطور که گفتیم ابتدا مادر جوجه‌ها به پایین می‌پرد اما جوجه‌هایش مدت نسبتا زیادی را صرف تصمیم گیری درباره پریدن می‌کنند! سپس یکی از آن‌ها شهامت به خرج داده و به مادر خود می‌پیوندد. به محض این که یکی از جوجه‌ها به خود جرئت پایین پریدن را می‌دهد بقیه آن‌ها نیز یک به یک به دنبال او راه میفتند و به بقیه می‌پیوندند.

یکی از کارکنانی که در این ساختن این ویدئو دست داشته می‌گوید: «ما از وقتی که جوجه‌ها در حال بیرون آمدن از تخم بودند در حال تماشای آن‌ها بودیم. اما من می‌خواهم در مورد خروج آن‌ها از لانه‌شان صحبت کنم. دیدن آن واقعا فوق‌العاده بود. حدود ۳۰ دقیقه طول کشید تا جوجه‌ها لانه خود را ترک کنند.»

بیشتر بخوانید:

حرکات عجیب دست های یک کروکودیل قبل از شکار که همه را شگفت زده کرد

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • حسین اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰

    مطلب رو مینویسید قبل انتشار به بار بررسی بفرمایید ۱.۵ متر هست نه ۱۵۰ متر