مزیت‌های ریموور تاتو چیک نسبت به لیزر برای پاک کردن تاتو

مزیت‌های ریموور تاتو چیک نسبت به لیزر برای پاک کردن تاتو

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

این روزها بازار داغ تاتو به نوعی سرگرمی و تفریح برای اقشار مختلف جامعه تبدیل شده است؛ از هنرمندان و ورزشکاران گرفته تا خانم‌هایی که دنبال زیباتر کردن جلوه چشم و ابرویشان هستند! این موج همه‌گیری تاتو صورت و بدن گاهی با دلزدگی از طرح تاتو، نارضایتی از تغییر تناژ رنگ و یا عدم تقارن و حتی تغییر موقعیت اجتماعی و… همراه می‌گردد و فرد مجبور است دنبال راهی برای پاک کردن سریع، راحت و بدون عارضه تاتو باشد.

همه‌ی ما در اولین اقدام به گوگل رجوع می‌کنیم تا با روش‌های ایمن پاک کردن تاتو آشنا شویم و به راه‌حل منطقی برسیم. در این حال، با انبوهی از اطلاعات در مورد پاک کردن تاتو با مواد ریموور تاتو و پاک کردن تاتو با لیزر مواجه می‌شویم و بین خرید ریموور تاتو ایمن و یا مراجعه به کلینیک تخصصی لیزر مردد می‌مانیم. در این مقاله، مزیت‌ها و معایب هر دو روش را شرح داده‌ایم تا با توجه به چند و چون طرح تاتو بهترین و ایمن‌ترین راهکار را انتخاب نمایید.

 پاک کردن تاتو ابرو، خط چشم، لب و تاتو بدن کوچک با مواد ریموور چیک

وقتی که تاتو می‌زنیم با دستگاه و سوزن، رنگدانه یا پیگمنت تاتو را زیر لایه‌های پوست تزریق و کاشت می‌کنیم. این رنگدانه‌ها بسته به برند و کیفیت‌شان سال‌ها و گاهاً تا آخر عمر زیر پوست می‌مانند و تحت تأثیر عوامل محیطی مثل نور آفتاب، دارو و… ممکن است دچار تغییر تناژ شوند.

برای پاک کردن تاتو باید روشی را انتخاب کرد که مواد به رنگدانه زیر پوست نفوذ کند و آن را تحت تآثیر قرار دهد و گرنه هر عامل محیطی دیگری مثل انواع لایه‌بردارها تنها سطح روی پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهند و نمی‌توانند به رنگدانه‌های زیر پوست نفوذ کنند.

مواد ریموور چیک در اصل برگرفته از انواع اسیدهای آلی و اورگانیک است. به طور کلی دو نوع اسید داریم؛

 • اسید معدنی؛ که بسیار قوی هستند و در تماس با پوست باعث سوزش شدید و آسیب جدی به بافت آن می‌شوند.
 • اسید آلی؛ که ضعیف هستند و در حالت طبیعی جز کمی احساس خارش و سوزش بسیار بسیار ملایم اثر دیگری روی پوست ندارند.

ریموور چیک حاوی مواد اسیدی آلی و اورگانیک است که منشاء گیاهی دارند. این ریموور هنگام تماس با پوست در حالت عادی، هیچ اثری روی آن نخواهد داشت ولی اگر توسط دستگاه تاتو و همراه با سوزن به زیر پوست نفوذ کند منجر به دو اتفاق می‌شود که عبارتند از؛

 1. این اسید اورگانیک وقتی همراه سوزن زیر پوست نفوذ می‌کند و در مجاورت رنگدانه‌ها قرار می‌گیرد آنها را در خود حل کرده، ساختار مولکولی‌شان را شکسته و خرد می‌کند. بنابراین، این قطعات خرد شده رنگ براحتی می‌توانند با همان روزنه حاصل از برخورد سوزن از زیر پوست خارج شوند.
 2. این اسیدها محلول‌های سالین هستند و با ایجاد اختلاف فشار اسمزی میان مایع میان بافتی و مواد ریموور موجود در سوزن، باعث می‌شوند که قطعات خرد شده به داخل سوزن و فضای بیرون پوست کشیده شود؛ چون فشار اسمزی داخل مواد ریموور بیشتر از مایع میان بافتی است و مواد به طور طبیعی تمایل دارند از فشار اسمزی کم به سمت فشار اسمزی زیاد کشیده شوند.

بدین ترتیب طبق دو قانون ساده شیمیایی رنگ از زیر پوست خارج و تاتو پاک می‌شود! اگر ریموور تاتو همچون ریموور چیک قوی باشد براحتی تمامی رنگدانه‌ها را بیرون می‌کشد.

پاک کردن تاتو با لیزر

لیزر اشعه قدرتمند و پرانرژی از جنس نور است. هنگام برخورد این پرتو قوی به سطح پوست، براحتی در لایه‌های آن نفوذ می‌کند و می‌تواند به پیگمنت‌های رنگ برسد. برا اثر تابش لیزر این رنگدانه‌ها بسیار خرد می‌شوند. بخشی از این ذرات خرد شده روی سطح پوست می‌آیند و همراه با زخم رویی می‌ریزند و بخش عمده‌ی آنها توسط سیستم لنفاوی جذب شده، سپس به کبد منتقل و در آنجا تصفیه می‌شوند.

پاک شدن تاتو با لیزر سریعتر از ریموور است اما چندین ایراد دارد که عبارتند از؛

 • پاک کردن تاتو با لیزر بسیار گران است در یک جلسه بطور کار پاک نمی‌شود.
 • در مورد عوارض سوء ناشی از ورود و رسوب رنگدانه‌های خرد شده در غدد لنفاوی مطالعه جدی انجام نشده است و بسیاری از افراد از بابت عوارض جانبی همچون ایجاد سرطان غدد لنفاوی دچار ترس و نگرانی هستند. بخصوص در افرادی که دچار بیماری‌های سیستم ایمنی هستند و یا به دلایل مختلف تحت نظر پزشک هستند نمی‌توانند در این مورد ریسک کنند!
 • خود اشعه لیزر می‌تواند منجر به عوارض ناخوشایند در دراز مدت شود.
 • لیزر قادر نیست تمامی رنگدانه‌ها خرد و پاک کند. به عنوان مثال، رنگ سفید با لیزر پاک نمی‌شود چون لیزر قدرت شکستن اکسید تیتانیوم موجود در رنگ سفید را ندارد. رنگ‌های بژ و رنگ‌های اسکین با لیزر تیره و کدر می‌شوند و به هیچ وجه پاک نمی‌شوند.
 • احتمال بر جای ماندن اسکار پوستی بعد از لیزر بسیار محتمل است و نیاز به مراقبت و استفاده از ترمیم‌کننده‌های قوی دارد.

با این حال برای پاک کردن تاتو بدن‌های بزرگ راهی جز لیزر وجود ندارد و ریموور در مورد تاتوهای بزرگتر از یک کارت بانکی به علت طولانی شدن پروسه و بی‌اثر شدن بی‌حسی جوابگو نیست.

فواید پاک کردن تاتو با ریموور چیک

 • ارزان‌تر از لیزر است.
 • برای پاک کردن تاتو ابرو، خط چشم، لب، میکرواسکالپ سر و حتی تاتوهای کوچک کاربرد دارد و بی‌خطر است.
 • با استفاده از این ریموور نگرانی بابت ایجاد گودی و یا گوشت اضافه (کلویید) بی‌معنی است.
 • پروسه ترمیم کوتاه مدت است (نهایتاً یک هفته).
 • تمامی رنگدانه‌ها را براحتی بیرون می‌کشد، در مورد رنگ مشکی با منشاء کربنی بسیار زود به نتیجه می‌رسد، چون رنگ مشکی ریزمولکول است و با فشار اسمزی براحتی از زیر پوست بیرون کشیده می‌شود. تمامی رنگ‌های بژ و رنگ سفید نیز با این ریموور قوی پاک می‌گردند.
 • آموزش پاک کردن تاتو استفاده از ریموور چیک در وبسایت‌های مختلف بارگذاری شده است.
 • هیچگونه موادی توسط سیستم دفاعی بدن جذب نمی‌شود و به این لحاظ آسیبی متوجه سلامتی فرد نخواهد بود.
 • برای پاک کردن اضطراری تاتوهای تازه زده شده (کمتر از ۴۸ ساعت عمر دارند)، بهترین راهکار ریمو آن‌ها با محلول چیک است. در این مورد اضافه کردن ژل طبیعی آلوئه‌ورا به ریموور برای ترمیم سریع‌تر بافت توصیه می‌گردد.
 • پاک کردن تاتو خط چشم و پخشی خط چشم یکی از موارد مشکل ریموور به حساب می‌آیند، اما با استفاده از ریموور چیک انجام این دو کار بسیار راحت و عملی است.

معایب پاک کردن تاتو با ریموور چیک

 • با تمامی مواد ریموور باید برای پاک شدن تاتو صبور بود. بسته به نوع رنگ، شدت آن و عمق کاشت ممکن است به دو تا سه جلسه ریموور نیاز باشد. حداقل فاصله زمانی برای تکرار مجدد یکماه بعد است که پوست بخوبی ترمیم شده باشد.
 • ایجاد زخم و ترس از گود شدن پوست؛ این موضوع هنگام استفاده از ریموور چیک جای هیچگونه نگرانی ندارد، چرا که لایه‌های جدید پوست از زیر شروع به ساخته شدن می‌کنند و بعد از یک هفته آثاری از زخم روی پوست نمی‌ماند.
 • مهاجرت رنگدانه‌ها؛ بسیار مهم است که هنگام ریموور درست در داخل کادر تاتو شده و دستگاه تاتو با زاویه ۹۰ روی پوست قرار گیرد. در غیر اینصورت رنگدانه خارج شده همراه سوزن در خارج از کادر کاشت می‌شود. با داشتن زاویه دست کمتر از ۹۰ درجه نیز رنگدانه‌ها در زیر پوست همراه با سوزن به خارج از کادر انتقال داده می‌شوند. در هر دو حالت، اینگونه به نظر می‌رسد که رنگ پخش شده است.

 

بدون نظر

ورود