فروش الماس کمیاب شکوفه گیلاس در یک حراجی به قیمت ۲۹/۳ میلیون دلار

فروش الماس کمیاب شکوفه گیلاس در یک حراجی به قیمت ۲۹/۳ میلیون دلار

یک الماس منحصر به فرد به رنگ بنفش – صورتی که با نام «ساکورا» (شکوفه گیلاس در زبان ژاپنی) شناخته می شود رکوردشکنی شده است. این الماس که به قیمت ۲۹/۳ میلیون دلار فروخته شده، حالا گران قیمت ترین الماس بنفش – صورتی فروخته شده در یک حراجی به شمار می رود.

خانه حراج کریستی که مسئولیت برگزاری این حراجی را برعهده داشت، الماس مذکور را «از داخل بی نقص» توصیف و کیفیت رنگ آن را از نوع Fancy Vivid عنوان کرد که کمیاب ترین نوع رنگ در میان الماس ها به شمار می رود.

این خانه حراج در بیانیه ی خود این سنگ ۱۵/۸۱ قیراطی را جزئی از فصل مهم دیگری از تاریخ حراج جواهرات خواند.

به گفته ی رسانه ها، الماس ساکورا به خریداری خصوصی از آسیا فروخته شده اما اطلاعات بیشتری از این شخص منتشر نشده است.

خانه حراج کریستی خاطر نشان کرد تنها ۴ درصد از الماس های صورتی در دسته ی Fancy Vivid قرار می گیرند و فقط ۱۰ درصد از آن ها بیشتر از ۰/۲ قیراط وزن دارند و همین موارد الماس ساکورا را ببسیار کمیاب ساخته است.

این الماس بنفش – صورتی بخش از یک حراج بزرگ تر بود که در آن بیش از ۷۶/۸ میلیون دلار جواهرات به فروش رفت. یکی از این جواهرات یک الماس صورتی رنگ دیگر که به «دلدار» معروف است، به قیمت بیش از ۶/۵ میلیون دلار به فروش رفت.


رئیس دپارتمان جواهرات خانه حراج کریستی، ساکورا، که در زبان ژاپنی به معنای شکوفه گیلاس است را «دقیقاً» تکه ای از شکوفه های گیلاس می داند.

او می گوید الماس های صورتی رنگ معمولاً گسستگی بصری زیادی دارند و همین امر این سنگ قیمتی را بسیار کمیاب می سازد.

الماس های صورتی که رنگ خود را از یک پیچش در ساختار کریستال دارند، در مدت اخیر بارها خبرساز شده اند.

در ماه فوریه بود که لیل اوزی ورت، رپر آمریکایی، یک الماس صورتی رنگ ۲۴ میلیون دلاری که از سال ۲۰۱۷ در حال پرداخت هزینه ی آن بود را به پیشانی خود دوخت.

در نوامبر سال ۲۰۲۰ یک الماس صورتی بسیار بزرگ دیگر هم که به «روح رز» معروف است، در یک حراج ساتبی به قیمت ۲۷ میلیون دلار فروخته شد.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود