ادعای یک پزشک؛ از روی ناخن هایتان ببینید قبلاً کرونا گرفتید یا خیر!

ادعای یک پزشک؛ از روی ناخن هایتان ببینید قبلاً کرونا گرفتید یا خیر!

یک پزشک گفته تغییر در ظاهر ناخن های دست می تواند نشان دهد که قبلاً کرونا گرفتید یا خیر.

دکتر کاران راج، پزشک عضو تیک تاک است که ویدئوهای آموزنده و ترفندهای مفیدش میلیون ها دنبال کننده در این شبکه اجتماعی نصیب او کرده است.

دکتر راج در ویدئوی جدید خود می گوید اگر اخیراً دچار یک عفونت یا صدمه جسمی شده باشید ممکن است روی ناخن هایتان خطوطی موسوم به «بیو» ظاهر شود و دانشمندان گفته اند این مورد در میان بهبودیافتگان کرونا به وفور دیده شده است.

او در ویدئوی خود تصویری از ناخن های یک فرد را نشان می دهد که خط سفید رنگی به صورت افقی با شیاری واضح روی آن ها ظاهر شده، اما به مخاطبان خود یادآوری می کند که این حالت بر اثر عوامل مختلفی می تواند به وجود آید و تست دقیقی برای اینکه بفهمید قبلاً کرونا گرفتید یا خیر نیست.

این پزشک همچنین می گوید به وجود آمدن این حالت می تواند دلایل زیادی داشته باشد و گوشزد می کند که بهترین راه برای فهمیدن اینکه قبلاً کرونا گرفتید یا خیر، دادن تست آنتی بادی است.

دکتر راج در ویدئوی خود می گوید: «اگر چنین چیزی روی ناخن هایتان دارید، ممکن است نشانه ی این باید که قبلاً کرونا گرفتید.»

«دانشمندان خاطر نشان کرده اند که بیماران بهبود یافته از کرونا، یک خط شفاف یا سفید رنگ با حاشیه ای مشخص روی ناخن هایشان باقی می ماند.»

«به این حالت، خطوط بیو گفته می شود و زمانی به وجود می آید که اختلالی موقتی در رشد ناخن ها بر اثر بروز یک عفونت در بدن رخ می دهد.»

«هیچ ضرری ندارد و می تواند بر اثر هر بیماری یا صدمه ای به بدن و نه لزوماً کرونا، به وجود آید.»

«گرچه هر چه می گذرد این مورد در بیماران کرونایی بیشتر دیده می شود، اما این راه تشخیص کرونا نیست و بهترین راه برای اینکه بفهمید کرونا داشتید یا نه، دادن تست آنتی بادی است.»

این ویدئو بیش از ۱/۶ میلیون بار دیده شده و بیش از ۱،۸۰۰ کامنت دریافت کرده است.

دکتر راج همچنین می گوید: «خطوط ممکن است تا چندین هفته/ ماه بعد از عفونت بماند اما با رشد ناخن، آن ها هم محو خواهد شد.»

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود